Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

10 Důvodů Pro Letní Dovolenou v Rakousku

Turizmus

10 Důvodů Pro Letní Dovolenou v Rakousku

Mladí, senioři, páry, rodiny i turisté… Rakousko nabízí mnoho lákadel pro všechny v každém ročním období. Proto je oblíbeným cílem. Připravili jsme pro vás 10 zajímavých tipů na aktivity, které v Rakousku můžete dělat během léta.

Cestovatelé znají rakouské hory především díky lyžování. V létě, kdy přírodní krásy nejsou pokryté sněhem, je zde hodně k vidění! Inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit během letní dovolené v Rakousku.

1. Vodopády

Vodopády patří mezi nejkrásnější přírodní scenérie v Rakousku. Pokud milujete přírodu nebo jste nadšení turisté, vydejte se k nim. Nemusíte se obávat neupraveného nebo nebezpečného terénu, správci zajišťují, aby okolí vodopádů bylo připravené pro návštěvníky. Rakušané pečlivě chrání svou přírodu, takže si můžete vybrat jakýkoli vodopád a očekávat nezapomenutelný pohled, který vám utkví v paměti.

Rozhodně doporučujeme Gunsterské vodopády, které měří 65 m a jsou nejvyššími vodopády ve Štýrsku. Krimmelské vodopády najdete v Národním parku Vysoké Taury, mají celkovou výšku 385 m a patřím k nejkrásnějším v Evropě. Gasteinský vodopád je třístupňový s výškou 128 m a najdete ho ve měste Bad Gastein. Posledním tipem je Soutěska Wasserlochklamm ležící na řece Salze, kde najdete pět vodopádů a nechybí ani dvojvodopád.

2. Jezera

Vedle vodopádů nesmíme zapomenout na krásná jezera v Rakousku. Kromě slavného jezera Achensee existuje více než 2 000 jezer po celé zemi. Sice se nebudete moct vykoupat ve všech, ale určitě stojí za návštěvu ty nejzajímavější, které jsme pro vás vybrali. V každém z nich najdete čistou vodu, množství atrakcí a někdy i rybolov či potápění. V každém případě si v nich skvěle odpočinete.

Korutanská jezera jsou také zajímavou volbou, s letní teplotou vody dosahující 26 – 28 °C a nabídkou různých aktivit. Pokud máte rádi potápění nebo jízdu na člunu, jezero Zell am See je pro vás ideální.

Hledáte další tipy na jezera v Rakousku? Přečtěte si náš článek 10 NEJlepších jezer pro letní osvěžení v Rakousku.

3. Termální lázně a přírodní koupaliště

Trojici vodních lákadel zakončíme termálními lázněmi a přírodními koupališti, jimiž je Rakousko doslova přeplněno. Nabízejí možnost vodní zábavy pro všechny, i ty, kdo preferují klidnější aktivity před horskými výlety. Lázně a koupaliště poskytují široké spektrum vyžití – od bazénů s termální a běžnou vodou až po tobogány, sauny a bohatou nabídku procedur.

Které lázně a koupaliště si vybrat? Nejbližšími lázněmi jsou Laa an der Thaya, nacházející se pouhé 2 km od českých hranic, a jejichž areál má rozlohu 7 800 m². Mezi nejhezčí alpská wellness centra v Evropě patří Römerbad s třemi patry, inspirované starověkou římskou tematikou. Krásné termální lázně najdete také v Felsentherme v Bad Gastein a Alpentherme v Bad Hofgastein.

4. Hory a turistika

Co je nejvýraznějším symbolem Rakouska? Za nás určitě hory, ty totiž určitě nepřehlédnete, a vynechat byste je neměli ani během návštěvy Rakouska. Nabízí totiž množství nádherných míst – ať už vás láká aktivní pobyt a chcete zdolat co nejvíce kopců, anebo se vám líbí představa odpočinku či pikniku na zelenajících se alpských loukách, určitě si přijdete na své. Budete mít z čeho vybírat, protože jen třítisícovek tu najdete přesně 695.

Doporučujeme nejvyšší horu Rakouska, kterou je Grossglockner. Nebojte se, že je pouze pro velmi zkušené turisty. Během cesty narazíte na několik krásných vyhlídek, na kterých můžete výlet ukončit a i tak si nejvyšší horu a výhledy z ní dostatečně užít.

Chcete více tipů na dech beroucí rakouské hory? Přečtěte si náš článek Aktivní dovolená pro turisty v rakouských horách aneb pěšky až na vrchol.

5. Vyhlídky

10 Důvodů Pro Letní Dovolenou v Rakousku

Ve výšinách zůstaneme, nezapomínejme na vyhlídky mezi rakouskými horami. Výstup na vyhlídku spojuje túru s odměnou – nádherným výhledem, který vás okouzlí. Fotografie z těchto míst budou závidět vaši známí. Tento výlet je vhodný i pro nesportovce.

Dachstein Sky Walk se nazývá „nebeskou stezkou“. Visutý most (100 m) nabízí výhled na vrcholky Alp a do 400 metrů hloubky, pro odvážné jsou tu schody ze skla. Nevynechte legendární vyhlídku 5 prstů (5 Fingers) na vrcholku Krippensteinu (2 100 m n. m.), odkud spatříte Dachstein a okolí.

6. Hrady a zámky

Hrady a zámky jsou neodmyslitelnou součástí Rakouska. Je z čeho vybírat, od zřícenin a hradů v horách po zachovalá sídla v okolí měst. Kouzelná architektura vám otevře dveře do historie rakouských šlechtických rodin a nasaje tradiční zvyky z Rakousko-Uherska. Obdivujte nábytek, obrazy a přenesete se do života šlechty, která zde žila desítky až stovky let před vámi.

Zámek Schönbrunn je prvním místem, které vám pravděpodobně napadne. Určitě ho nesmíte vynechat. Nicméně stojí za to navštívit i Laxenburské zámky. V jejich rozlehlém parku najdete hned několik zámků – Starý, Nový a Vodní. Také vás zaujme zámek Murau, vlastněný českou šlechtickou rodinou Schwarzenbergů. Nesmíte zapomenout ani na zámek Eggenberg, který vypadá jako přímo z pohádky a nachází se ve Štýrském Hradci.

7. Cyklistika

Pokud vás turistika moc neláká, ale přesto nechcete minout horskou přírodu, jezera a vodopády Rakouska, pak je cyklistika pro vás ideální volbou. Rakousko je totiž rájem pro milovníky tohoto sportu. Můžete si vybrat z tisíců kilometrů cyklostezek a lesních cest vhodných pro horská kola. Zkuste si třeba půjčit elektrokolo a prozkoumejte ještě větší území. Z kola budete mít úžasný výhled na nedotčenou přírodu, majestátní horské štíty a malebné horské vesničky.

Vydejte se do Tyrolska, nabízejícího 5 300 kilometrů tras pro horská kola a 620 km cyklostezek. Chcete-li užít spíše půvab velkých měst, navštivte Vídeň, která kromě cyklostezek nabízí i místní cykloprůvodce.

Hledáte další tipy na cyklistické destinace v Rakousku? Přečtěte si náš článek Aktivní dovolená pro cyklisty aneb objevte krásy Rakouska na kole.

8. Krásná města

Rakouská architektura přitahuje turisty z celého světa. Město Hallstatt s kostelem Nanebevzetí Panny Marie u jezera Hallstättersee je známé díky neuvěřitelným záběrům fotografů. Podobně krásné je město Innsbruck, ležící poblíž třpytícího se jezera. Preferujete moderní města s různorodým vyžitím? Pak si nenechte ujít návštěvu Vídně, Štýrského Hradce nebo Salcburku. Co byste v těchto městech neměli vynechat? Krásné historické památky, bohatou nabídku volnočasových aktivit a samozřejmě vyhlášenou rakouskou kuchyni.

9. Zábava i dobrodružství

Každá země láká na svoje unikátní atrakce, které jinde na světě nemají obdoby. Stejně je to i s Rakouskem. Na své si zde přijde skutečně každý, ať už se jedná o vyžití v malebných městech či v nádherné přírodě. O tom, co můžete podniknout za túry k vodopádům, jezerům a vyhlídkám, jsme vám už řekli. Pokud však toužíte po něčem opravdu zábavném, dobrodružném či netradičním, zkuste jeden z našich tipů.

Klid a přírodu si užijete při výletu k nejstarší solné jeskyni na světě, kterou najdete ve městě Hallstatt. Toužíte po adrenalinu? Odhodlejte se skočit střemhlav dolů ze 165 metrů vysokého bungee jumpingu na přehradě Kölnbrein. Pokud máte rádi třpytivé věci a luxus, nechte se okouzlit unikátním Swarovski Crystal Worlds v Tyrolsku.

10. Atrakce pro děti

Dovolená v Rakousku je ideální pro rodiny s dětmi, a proto se zábavou nezapomíná ani na ty nejmenší. Každý region nabízí širokou škálu aktivit, které si vaše děti oblíbí. Na výběr máte atrakce jak ve městech, tak v přírodě, včetně krásných zoologických zahrad. V schönbrunnské zoo můžete obdivovat pandu, což v českých zoo neuvidíte.

Mezi nejlepší zoologické zahrady v Rakousku patří Zoo Schönbrunn a Haus des Meeres Aqua Terra ve Vídni. V Prátru, zábavním parku s obřím vyhlídkovým kolem, si děti také užijí. Pokud mají rády adrenalin, mohou navštívit Horolezecký les Stuhleck, snadno dostupný autem z Vídně, nebo Lanový a lezecký park Gröbming, ležící v srdci Rakouska.

Napsat komentář