Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

10 nejkrásnějších míst Evropy podle TripAdvisoru v roce 2018

Volný čas

10 nejkrásnějších míst Evropy podle TripAdvisoru v roce 2018

Nevíte, kam na dovolenou? Máme pro vás deset nejlepších destinací, oceněných cestovateli. Poradí vám portál TripAdvisor, expert na cestování. Nejkrásnější města Evropy čekají na vás. Sbalte kufr, vyrážíme!

TripAdvisor je americký cestovatelský portál sbírající recenze a tipy od cestovatelů. Od svého založení v roce 2000 si ho oblíbili uživatelé z celého světa. Najdete zde recenze na hotely a restaurace a tipy, kam vyrazit na výlet či jak si užít dovolenou s dětmi či v páru, luxusně či za méně peněz.

Nejlepší hotely, restaurace a místa získávají od TripAdvisoru každoročně ocenění Traveller´s Choice. V nabídce Travelkingu můžete najít hotely, které tuto cenu za svou zemi či region získaly. Díky hodnocení od cestovatelů může TripAdvisor vytvářet seznamy oblíbených míst. Destinace na seznamu TOP 25 si lidé skutečně zamilovali a opakovaně se k nim vrací. My vám dnes přinášíme deset nejkrásnějších měst Evropy v roce 2018. Tady jsou:

1. Paříž, Francie

Paříž – město lásky, módy, umění. Toto místo vévodí zároveň i světovému žebříčku, a nese tak punc nejkrásnějšího města světa. Podle TripAdvisoru byste si v hlavním městě Francie neměli nechat ujít Muzeum Orsay, Lucemburské zahrady a čtvrť Le Marais se zachovalými historickými paláci a domy šlechticů. Je toho ale tolik, co všechny turisty na Paříži láká. Kdo by nechtěl alespoň jednou za život shlédnout na svět z Eiffelovy věže, vstoupit do katedrály Notre Dame nebo nasávat uměleckou atmosféru na Montmartu?

2. Londýn, Velká Británie

V tradiční rivalitě mezi Anglií a Francií skončila tentokrát Anglie druhá. Přesto nabízí Londýn úchvatnou architekturu, muzea a další turistické atrakce. Nevynechte projížďku typickým dvoupatrovým autobusem, střídání stráží u Buckinghamského paláce či návštěvu Britského muzea s jednou z největších sbírek umění na světě. Pro výhled na město nastupte na obří ruské kolo zvané London Eye.

3. Řím, Itálie

Dovolená v Římě, kolébce antické civilizace, je skutečně velkolepým zážitkem. Koloseum, fontána Trevi, impozantní chrámy – nebudete vědět, kam se podívat dřív. Návštěva Říma není jen potravou pro duši, ale i pro tělo. Ochutnejte pravou italskou zmrzlinu gelato či pizzu z tenkého těsta a zjistěte, jak má chutnat pravé espresso. A i když utratíte spoustu peněz na tržištích či v luxusních módních buticích, Řím vás nakonec po všech stránkách obohatí.

4. Kréta, Řecko

Zavítejte na ostrov, kde se zrodil vládce olympských bohů Zeus. Kréta je klenot Středozemního moře s bohatou historií sahající téměř 2 000 let před narozením Krista. Po stopách antické civilizace se tu můžete dodnes vydat v Archeologickém muzeu Heraklion a při zkoumání archeologických vykopávek. Kréta ale nežije jen historií. Zamiřte se přesvědčit do okouzlujícího přístavu a rovnou si připravte i plavky.

5. Barcelona, Španělsko

10 nejkrásnějších míst Evropy podle TripAdvisoru v roce 2018

Katalánské hlavní město láká především architektonickými skvosty Antonia Gaudího. Jeho domy poznáte díky nezvyklým tvary oken a stěn a překvapivé barevnosti, která přitahuje pozornost. V Barceloně pobýval také malíř Salvador Dalí, není tedy divu, že místo je prosyceno surrealistickou atmosférou a uměním. Barcelona také láká sportovce – velkolepý fotbalový stadion FC Barcelona.

6. Praha, Česká republika

Radostně sdělujeme, že Praha se umístila vysoko v seznamu oblíbených evropských destinací. Tento úspěch pouze potvrzuje, že atmosféra města je nepřekonatelná. Turisté z celého světa přijíždějí do Prahy, aby obdivovali Pražský hrad, Malou stranu, orloj na Staroměstském náměstí a prošli se po Karlově mostě. Pokud toužíte poznat jinou tvář Prahy, navštivte parky – Vyšehrad a Divokou Šárku – či pražskou ZOO. V Lobkowiczkém paláci naleznete úžasnou sbírku umění. Rádi vám poskytneme tipy, jak využít vstupy zdarma.

7. Istanbul, Turecko

Hlavní město Turecka, nabízející orientální atmosféru v moderním prostředí, okouzlí okamžitě. Vyniká zde majestátní Modrá mešita s šesti minarety z 17. století, která dominuje nad městem. V pátek slouží výhradně pro modlitební obřady muslimů, ale v ostatní dny je otevřená i pro turisty. Mešity, palmy, turecké lázně a trhy vytvářejí jedinečnou mozaiku, kterou stojí za to poznat. A na závěr si dopřejte skvělý turecký kebab.

8. Lisabon, Portugalsko

V Lisabonu spojuje středomořská atmosféra s historickým tvarem města. Při procházce centrem uvidíte historická náměstí s kamennými domy a sochami. Belémská věž, památka z dob zámořských objevů, dominuje městu a je zapsána v seznamu UNESCO. Portugalskou historii a bohatou kulturu můžete prozkoumat v lisabonském muzeu. Dalším lákadlem je místní oceánárium, podle TripAdvisoru nejlepší na světě, které je vhodné i pro návštěvu s malými dětmi.

9. Mallorka, Baleárské ostrovy

Mallorka je jedním z největších Baleárských ostrovů a největším ostrovem Španělska. Koupání v moři můžete spojit s turistikou nebo horolezectvím. Mallorka se od sousedních ostrovů liší krásnou zelenou přírodou, což ji dostalo do TOP10. Z památek stojí za návštěvu katedrála La Seu a jeskynní komplexy Coves dels Hams a Covel del Drach.

10. Santorini, Kyklady

Ostrov Santorini (oficiálně Thera) leží v Egejském moři a patří mezi nejromantičtější místa v oblasti. Poznáte ho podle barevných domků na strmých skalách nad mořem. V městě Oia si užijete úchvatné západy slunce a kulinářské zážitky v tavernách, v hlavním městě Thíra navštivte Galerii výtvarného umění Mati. Na Santorini najdete také mnoho vinařství.

Slovo závěrem.

Do seznamu TOP25 se dostala také další italská města a řecké ostrovy, jako je město tulipánů a sýrů Amsterdam, ale i Budapešť, Vídeň a Krakov, kde můžete díky Travelkingu ubytovat a prohlédnout si místní památky.

Napsat komentář