Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

15 tipů na výlety s dětmi v Praze

Cestování

15 tipů na výlety s dětmi v Praze

Hledáte místa pro zábavu s dětmi v Praze? Máme 15 nápadů, které rozzáří tváře vašich nejmenších.

Hračkářství Hamleys

Na Příkopech, nedaleko od Václavského náměstí, najdete hračkářství Hamleys, kde si děti užijí spoustu zábavy. V tomto obrovském světě hraček s mnoha atrakcemi se děti pořádně vyřádí. Navštivte Benátský kolotoč, zrcadlové bludiště, laser game nebo třeba motýlí dům Papilonia.

Hop arena Čestlice

Vydejte se do největšího trampolínového centra v České republice – Hop Areny v Čestlicích. Na 2700 m2 najdete 53 trampolín, kde se děti skvěle vyřádí. V místní kavárně „Hopstra“ si můžete dopřát kávu či párek v rohlíku. Hop Arena má také několik atrakcí, včetně lezecké stěny s pěnovým mořem a přetlačované na kladině, kde si vaše děti vyřeší sourozenecké rozepře.

Muzeum cihel

Na 420 m 2 naleznete 20 tematických expozic s více než třemi tisíci modely složenými z více než milionu kostiček. Těšit se můžete na unikátní modely pražských památek, včetně Karlova mostu, Národního muzea a Staroměstského orloje. Expozice zahrnují také rytířské souboje, mašinky, Star Wars, Harryho Pottera a mnoho dalších ojedinělých setů Lega. V muzeu se dozvíte něco o historii a vývoji značky LEGO®. Naleznete zde i dětský koutek pro nejmenší. Ideální místo pro malé milovníky Lega!

Za dobrodružstvím do Museum of bricks

Užijte si čas s dětmi a vydejte se do Museum of bricks v Praze, Kutné Hoře, Špindlerově Mlýně, Jeseníkách i Poděbradech. Krásné série LEGO®, pohyblivé vláčky i historické kostičky Vás ohromí.

Chocotopia

Čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích je ideálním místem pro vaše děti! Centrum nabízí interaktivní workshopy, kde se vaše děti stanou malými čokolatéry. Prohlédnete si továrnu na čokoládu a na kakaových plantážích ochutnejte autentický kakaový nápoj. V herní zóně si děti užijí skluzavky, labyrinty a prolézačky s jedinečnou atmosférou.

Čokoládové workshopy v Chocotopii

Navštivte čokoládové kurzy v Chocotopii a dozvíte se vše, co jste o čokoládě chtěli vědět i to, co jste do teď ani netušili.

Zoo Praha

15 tipů na výlety s dětmi v Praze

Pražská zoo je pátá nejkrásnější Zoo na světě podle žebříčku Tripadvisor. Prozkoumejte pavilony, jako je Indonéská džungle a rezervace Dja, kde můžete pozorovat gorily a další krásná zvířata. Nezapomeňte navštívit také Údolí slonů a Velemlokárium. Pro děti je tu herní zóna, Bororo, kde se mohou vyřádit na skluzavkách a v labyrintech.

Svět Medúz Arkády Praha

V OC Arkády Pankrác v Praze se skrývá jedinečný Svět Medúz, domov více než 10 tisíc medúz různých druhů a velikostí. Pozorujte fascinující podmořskou show těchto hypnotických oceánských tvorů a setkejte se s některými z nejzajímavějších druhů, jako je Turritopsis dohrnii a australská čtyřhranka Fleckerova. Děti zabavíte v interaktivní akvárium a dětském koutku.

Národní technické muzeum v Praze

Prozkoumejte s dětmi širokou škálu expozic v Národním technickém muzeu. V hlavní budově NTM na Letné najdete celkem 16 stálých expozic. Témata expozic zahrnují dopravu, tiskařství a mnoho dalšího. Expozice s názvem doprava nabízí desítky automobilů a historických letadel. V muzeu je i herna Merkur, kde si děti mohou stavět zeď nebo věž z papírových kostek.

Botanická zahrada v Troji

Vyrazte s dětmi do botanické zahrady v Troji a objevte krásu expozice tropického skleníku Fata Morgana na 1750 m2 s 225 metry cestiček. Skleník je rozdělen do tří částí s různou teplotou a vlhkostí, přičemž se snadno dostanete s kočárkem jak do venkovní expozice, tak i do Fata Morgany. Projděte se mezi 15 000 druhy stromů a květin.

Ladronka – Bruslení a Kolo

V létě si zasportujte s dětmi v krásném parku Ladronka, kde můžete vyjet na kole nebo bruslích. Park nabízí několik hřišť a pokud přijde déšť, můžete se schovat v místní restauraci, kde najdete i bowling.

Petřín a Zrcadlové Bludiště

Petřínská rozhledna, vysoká téměř 60 metrů, byla postavena v roce 1891. Vydejte se sem s dětmi, vystoupejte po schodech na vrchol a užívejte si nádherné výhledy. U rozhledny najdete také zrcadlové bludiště, ideální pro děti. Na Petřín můžete vyšlápnout nebo využít lanovku.

Muzeum fantastických iluzí

Tento fascinující svět neuvěřitelných optických klamů přivítá vás i vaše děti! Tohle muzeum je skvělou zábavou pro všechny, bez ohledu na věk. Udělejte si s dětmi selfie s Dámou s hranostajem nebo se projděte hlavou dolů po místnosti. Muzeum nabízí více než 150 interaktivních a zábavných exponátů, čímž se stává největším muzeem iluzí v Praze.

Junior paintball na Smíchově

Malé dobrodruhy nadchne junior paintball nedaleko centra na Smíchově. Hra je přizpůsobena dětem od 6 let. Menší kuličky, větší helmy, ochranné vesty a další pomůcky zaručují naprosto bezbolestný zážitek, takže se nemusíte bát.

Napsat komentář