Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Aktivní dovolená pro cyklisty: Objevte krásy Rakouska na kole

Hotely

Aktivní dovolená pro cyklisty: Objevte krásy Rakouska na kole

Rakousko je rajem pro cyklisty. Vyberte si z tisíců kilometrů cyklostezek a lesních cest pro horská kola. Půjčte si elektrokolo a projeďte více kilometrů. Obdivujte neporušenou přírodu, impozantní horské vrcholy a malebné horské vesničky.

1. Tyrolsko

Tyrolsko představuje srdce Alp s úchvatnými panoramaty jak na silničním, tak horském kole. Nabízí více než 5 300 kilometrů tras pro horská kola a 620 km cyklostezek. Projíždějte na silničním kole nejvyšší body, nejprudší kopce a následujte serpentinami vysokohorských silnic až k ledovcům. Vychutnejte si také rovinaté trasy, které vedou údolími a kolem malebných horských vesnic. Pro zkušené cyklisty je zde nejdelší MTB okružní trasa přes Alpy, měřící kolem 1 000 km. Začátečníci si mohou zlepšovat kondici v postranních údolích, zatímco zkušení jezdci se mohou vydat na dobyvačnější výzvy v horách. Jako odměna vám budou sloužit fantastické výhledy na okolní vrcholy hor. V Tyrolsku najdete také 21 e-bike regionů a největší síť tras pro elektrokola na světě. Mezi nejkrásnějšími cestami se řadí například trasa z Nauders do Pfunds (46 km), z Pertisau do Steinbergu nad Rofanem (39 km) a cesta z Lermoos do Seefeldu (38 km).

Podívejte se na tipy ubytování, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.

2. Dolní Rakousko

Region Dunajský v Dolním Rakousku je turistickým pokladem díky nádherné přírodě podél řeky. Na cestách uvidíte vinohrady, ovocné sady, lesy, kláštery a hrady, ochutnáte kulinářské lahůdky a vína. Objevujte krásy Wachau, Weinviertel a Busklige Welt na kolech všech druhů. Kromě klasických kol najdete zde síť půjčoven elektrických vozidel jako elektrokola, horská elektrokola, elektroskútry a segwaye. Mezi ideální jednodenní trasy patří Jauerling (24 km), okružní trasa kolem Mühldorfu (27,5 km), Kremsu (33,3 km) a Göttweigu (22,3 km).

Zkuste tipy na ubytování, ať máte k cyklistice vždy blízko.

3. Korutany

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, lákají svým mírným klimatem, hojným sluncem a lahodnou kuchyní. Ležící v srdci této oblasti je jezero Millstatt, nabízející teplou, průzračnou vodu a výborný odrazový bod pro vaše dobrodružství. Cyklistická sezóna zde startuje již v březnu. Po cyklostezkách projíždí horská kola, trekingové kola, silniční cyklisté a e-bikery. Projedete nádhernou krajinou s horami a jezery, ochutnáte alpsko-jaderskou kuchyni a osvěžíte se v jednom z jezer. Vydejte se na 340 kilometrovou výpravu k nejkrásnějším jezerům. Milovníci horských kol ocení trasy na šesti horách a šest flow trailů. Na silničním kole se můžete projet od ledovce až k moři. K dispozici je také rozsáhlý systém půjčoven elektrokol.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte za cyklistikou opravdu kousek.

4. Nízké Taury

Nízké Taury nabízejí plno cyklostezek, z nichž nejznámější je Enžská cyklostezka. Na úpatí hor čekají říční cyklostezky. Prozkoumejte panenskou přírodu po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Turistiku si zpříjemní občerstvení na horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Očekávají vás impozantní horské masivy, romantická údolí, divoce hučící potoky, malebné vesničky a historická města. Kontrast mezi mohutným, drsným masivem Dachsteinu a tmavou krystalickou horninou Nízkých Taur je působivý. Stezka vede přes lyžařské městečko Schladming, letní cyklistické středisko. Prochází kolem impozantního masivu Grimming, romantického zámku Trauntefels až k benediktinskému klášteru Admont u vstupu do národního parku Gesäuse.

Aktivní dovolená pro cyklisty: Objevte krásy Rakouska na kole

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli cyklistická základna opravdu blízko.

5. Vysoké Taury

Vysoké Taury hostí Taurskou cyklostezku, s Krimmelskými vodopády jako výchozím bodem. Navíc existuje stovky kilometrů označených stezek pro silniční a horská kola. Fanoušci výzev a obtížných terénů se mohou věnovat náročným lesním cestám nebo své horské kolo naložit na lanovku a vyjet nahoru. Při sestupu můžete obdivovat panoramatické výhledy. Z kratších tras můžete zvolit Hochsonnbergalm (11,5 km), panoramatickou cestu Stubachtal (17 km) nebo Scheibelberg – Mittersill (19 km). Dokonce i Národní park Vysoké Taury má připravené elektrokola, a cyklistické trasy jsou vybaveny nabíjecími stanicemi.

Zkontrolujte si tipy na ubytování, abyste měli vhodné zázemí pro svou cyklistickou dovolenou.

6. Štýrsko

Štýrsko je země požitků – vonící lesy, čerstvý vzduch, zvuky přírody, chaty a sklípky lemující cesty. Vydejte se na silničním či horském kole po Štýrsku a vychutnejte si jedinečné zážitky. O rozmanitost země zde není nouze. Vyrazte na cyklostezky podél vodních toků nebo na stezky pro gurmány, vedoucí ke kulinářským specialitám a pochoutkám. Štýrskem vedou velké cyklostezky z Taur – Enžská a Murská odkrývající horské vrcholy, bystřiny či romantické vesničky. Trasa měřící přes 400 km Weinland Štýrsko vám odkryje celou vinařskou oblast na jihu a východě Štýrska. A Štýrskem vede i nespočet kilometrů značených tras pro horskou cyklistiku se všemi stupni obtížnosti. Projeďte si také úseky méně známých, ale krásnějších tras Raabtalradweg, Feistritztal či Mürztalradweg.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte cyklistiku opravdu kousek.

7. Tauplitz

Region Tauplitz leží 850 – 2 000 metrů nad mořem a nabízí přírodní krásy, přátelské obyvatele a idylický život v malebných vesničkách. Milovníky cyklistiky čekají různé cyklostezky – od náročných výstupů po lesní cesty a horské pastviny. Cyklotrasa Salzkammergut Radweg dlouhá 47 km vede od zámku Trautenfels v Ennstalu přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee k Blaa-Alm v Altausee. Další trasy vedou k pěti jezerům nebo k solné komoře a jezeru Hallstatt. Kromě toho můžete využít spojovací cesty a naplánovat si vlastní výlet.

Podívejte se na tipy ubytování, abyste měli své cyklistické dobrodružství co nejblíže.

8. Salcbursko

Síť cyklostezek v Salcbursku uspokojí každého cyklistu. Celkem 31 cyklostezek nabízí různorodé zážitky. Vybrat si můžete z velkých tras i menších stezek. Hustá síť o délce 2 000 km prochází všemi regiony, kolem jezer, hor, vesnic, měst a pamětihodností Salcburska. Na kolech dosáhnete na každý vrchol a do nejvzdálenějších koutů údolí, které byste jinak neobjevili. Vydejte se po stopách rakouského dřevořezbáře na Barokní túru (77 km). Objevte nejkrásnější místa na Glemmtal radweg (23 km). Pohodlně se projeďte po stezce Grossarltal (22 km). Zkuste lehký okruh Mitterbergunde (31 km), projetí po březích Salzachu a Saalachu na trase Saalachspitz (30 km) nebo udělejte okruh kolem nejkrásnějších vod Salcburska na Saalachrunde (21 km).

Pro skvělé ubytování blízko cyklostezek se podívejte na naše tipy.

Napsat komentář