Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Malý průvodce netradičními masážními technikami z Orientu

Blog

Malý průvodce netradičními masážními technikami z Orientu

Nenecháte se hýčkat? Změníte názor, až objevíte přínosy různých masážních technik, vybraných s pečlivostí po tisíce let. Věnujte své tělo do rukou zkušených masérů a užijte si osvobození od stresu a bolesti.

Jak ještě víc vychutnat dovolenou? K úžasnému pobytu s příznivou cenou a vynikajícím jídlem přidejte hýčkání různými procedurami. Mnoho hotelů zahrnuje procedury do balíčku nebo poskytuje slevy na vaše individuální objednávky. Podívejte se na tyto nabídky.

Pokud jste nováček v oblasti masáží a dalších procedur, může vás zmatení obklopovat. Nevíte si představit, co si přesně pod těmito pojmy představit. Tento článek je právě pro vás. Představíme vám méně obvyklé typy masáží a vysvětlíme, jak probíhají a jaký mají účinek.

Reflexní masáž pro zdraví orgánů

Při klasické masáži masér prohmatává tělo, aby uvolnil napětí svalů. Reflexní masáž však neovlivňuje svaly, ale působí na nervovou úroveň. Masírují se nejčastěji plosky nohou, kde jsou tlakové body spojené nervovými vlákny s orgány v těle. Stiskem těchto bodů lze reflexivně ovlivnit celý organismus. Řešení problému nemusí být vždy tam, kde ho očekáváme, a tak správnou reflexivní masáží nohou dochází k odstranění poruch trávení, zlepšení funkce srdce, zmírnění bolesti a stresu nebo harmonizaci činnosti žláz.

Mějte na paměti, že jestliže masáž jednou vyzkoušíte, účinek bude spíše relaxační, pro odstranění zdravotních problémů či zkrášlení těla je zapotřebí pravidelné péče.

Starobylá indická ájurvéda

Malý průvodce netradičními masážními technikami z Orientu

Ájurvéda, starobylá léčebná nauka z Indie, harmonizuje tělo a mysl a udržuje zdraví. Ájurvédské masáže zahrnují použití nahřátých indických olejů k masáži celého těla, včetně hlavy a vlasové pokožky, ulevují od stresu a přetížení a uvádějí organismus do rovnováhy, čistí a vyživují kůži. Teplý olej, který se pouští na čelo ze zavěšené ájurvédské mísy, je obzvlášť účinný.

Masáž kameny vytaženými z lávy

Lávové kameny aplikované na strategická místa těla byly známy již v dávné Číně k harmonizaci energetických center zvaných čakry. Dnes je oblíbenou metodou havajská technika hot stones, při níž se kameny zahřejí ve vodní lázni na 40–50 °C a aplikují se na tělo. Lávové kameny s vysokým obsahem kovů dokonale přenášejí teplo, které při masáži proniká až 3 cm pod kůži, prohřívá a relaxuje, zároveň stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Procedury proti celulitidě

Masážemi lze odstranit přebytečné tuky a obnovit pružnost pokožky. Lymfatická masáž nebo lymfatická drenáž pracuje s podtlakem. Na různé partie těla se přikládají baňky připojené na přístroj, s jehož pomocí lze korigovat intenzitu a sílu podtlaku. Během masáží je pokožka opakovaně nasávána a uvolňována, vyplavuje se podkožní tuk. Lymfatickou drenáží obličeje lze zbavit vrásek a váčků pod očima.

Vyzkoušejte skořicový zábal. Nejen voní, ale také působí proti celulitidě, formuje postavu a podporuje lymfatickou činnost organismu.

Slovo závěrem: Co je to balneo?

Balneoterapie je soubor lázeňských léčebných metod, které využívají přírodní zdroje, jako je minerální léčivá voda nebo peloidy, tzv. kašoviny (rašelina, bahno, apod.). Patří sem různé obklady a koupele, ale o těch zase příště…

Napsat komentář