Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Naplánujte nezapomenutelné letní prázdniny pro děti

Volný čas

Naplánujte nezapomenutelné letní prázdniny pro děti

Kam jet s dětmi letos v létě, aby si užila celá rodina? V článku přinášíme tipy na lokality a atrakce, odkud se nebude chtít dětem, ani dospělým. Skvělé prázdninové zážitky na vás čekají u moře, v horách, i v evropských metropolích.

K moři! Na dovolenou do přímořských oblastí se v létě těší rodiče i děti. Ty ale baví cachtání se v mořských vlnách, lovení rybek a stavění hradů z písku jen chvíli. Nadšení z poklidného opalování a čtení na pláži s vámi nebudou sdílet dlouho. Jak tedy děti přes den pořádně unavit, abyste si večer mohli v klidu vychutnat místní víno s výhledem na moře?

Nekončící lunaparková zábava v severní Itálii a Toskánsku

Zajistěte si úspěšnou rodinnou dovolenou v Itálii s návštěvou některého z významných zábavních parků na zpáteční cestě od moře. Nebo si užijte dovolenou v krásné severoitalské oblasti u jezera Lago di Garda či v Toskánsku. Určitě toho nebudete litovat.

Více informací o okolí největšího italského jezera v severní Itálii i jižnějším Toskánsku najdete zde.

Gardaland u jezera Lago di Garda je jedním z prvních a největších lunaparků v Evropě s téměř 40 atrakcemi! Navštivte horskou dráhu Sequoia Adventure, kde budete pištět i na dráze Raptor dlouhé 770 m, dosahující rychlosti až 90 km/h. Nevynechejte ani šílené vodní atrakce jako Colorado Boat na voru a Jungle Rapids, kde zažijete divokou jízdu na člunu džunglí plnou vodopádů. Nejdražším lákadlem v parku je Dark Ride atrakce Piráti, kde loďky proplouvají podzemními pirátskými scénami.

 • Pro děti: nový areál Peppa Pig Land
 • Pro vás: 4D kino v Gardalandu + turistika, cyklistika a ferraty v okolí Lago di Garda

Pozadu rozhodně nezůstává ani 2. nejnavštěvovanější italský zábavní park Mirabilandia nedaleko severoitalského města Ravenna. Mezi největší atrakce rozřazené do 5 tematických zón patří již z dálky viditelné 90 m vysoké obří kolo, vodní horská dráha diVertical a invertní loopingová dráha Katun, na které vám budou nohy létat ve vzduchu, protože místo sezení na ní budete “zavěšeni”.

 • Pro děti: nejrychlejší horská dráha v Evropě iSpeed (120 km/h)
 • Pro vás: návštěva Ravenny – jednoho z historicky nejvýznamnějších míst v Itálii + italské víno a špagety v nedaleké Bologni

Více o italské gastronomii zde. Ale pozor, budou se vám sbíhat sliny!;)

Pirátská plavba v chorvatských vodách, zipline a dinoparky

Chorvatské oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře a stínem borovic jsou ideální pro rodiny s dětmi. Půjčení loďky, šlapadla, paddle boardu a dalších plavidel zaručí zábavu pro všechny věkové kategorie. Kromě toho můžete zažít plavbu na pirátské lodi s tematickým programem nebo si užít adrenalinovou atrakci zipline v srdci makarského přímoří. Zipline vede přes kaňon v Tučepech po šesti ocelových lanech různé délky, každá jízda je tak unikátní.

 • Pro děti: rybolov a soutěže s piráty + adrenalinová jízda na Zipline v Tučepech
 • Pro vás: jadranské gastronomické speciality na plavbách + úžasný výhled ze Zipline v Tučepech

Menší caparty vezměte za dinosaury do dinoparku v Omiši nebo Funtaně na Istrii. Omišský dinopark zabírá 7 000 m² a obsahuje autentické dinosaury v životní velikosti. Děti se zde mohou bavit na obří houpačce v podobě pirátské lodi, skluzavce, trampolíně nebo v Dino kině. Dinosauři v istrijském dinoparku vydávají stejné zvuky jako ti v Omiši.

 • Pro děti: nezapomenutelné dinosauří show v Dinoparku ve Funtaně na Istrii
 • Pro vás: vyzkoušejte obří houpačku v Dinoparku v Omiši společně s dětmi

Dovolená s dětmi bez dlouhých a náročných přesunů? Doma, na Slovensku a v dalších sousedních státech je spousta krásných míst. A když se cestou do Německa, Polska nebo Rakouska zastavíte na půldenní výlet, máte vyhráno.

V Německu za pandami a slůňaty

ZOO v Berlíně se pyšní mnoha rekordy. Kromě svého titulu nejstaršího v Německu, zde návštěvníci mohou obdivovat největší rozmanitost zvířecích druhů na světě – více než 10 000! Hlavním lákadlem jsou však pro většinu pandy, pavilon hrochů, jedna z největších a nejmodernějších ptačích voliér v Evropě a Akvárium Berlín. Kromě toho lze v německé metropoli navštívit i tzv. Tierpark ve čtvrti Lichtenberg. Na návštěvu největšího zvířecího parku Evropy si určitě vyhraďte celý den, protože od slonů s mláďaty se nebudete chtít odtrhnout.

Celé Německo, nejen Berlín, nabízí atrakce pro děti. V Drážďanech si mohou malé slečny prohlédnout zámek Moritzburg, kde se natáčela Popelka, zatímco kluci se mohou vydat do dopravního muzea s modelovou železnicí na náměstí Neumarkt. Pokud plánujete výlet do Norimberku s dětmi, mohou si užít podobnou zábavu jako v Legolandu poblíž Mnichova nebo v berlínském Legoland Discovery Centre. Zábavní park Playmobil asi 15 km za Norimberkem nabízí různorodé atrakce s oblíbenými postavičkami pro děti.

 • Pro děti + Pro vás: dětské parky a hřiště jsou v Německu na každém rohu, v restauracích jsou vždy k dispozici zdravá dětská menu a bezplatné dětské koutky, všude se počítá s nejmenšími návštěvníky

Plno trpaslíků a miniatur v Polsku

Kolejkowo je miniaturní svět Dolního Slezska s jezdícími mašinkami a vláčky, který objevíte ve Vratislavi. Najdete zde makety vratislavských budov. Mezi skutečnými budovami bude vaše děti bavit hledat trpaslíky. Centrum jednoho z největších polských měst je obsazeno různorodými bronzovými krasnoludky. Mezi 40 slavnými stavbami z celého světa, ke kterým každoročně přibývají další, se můžete procházet v Kladsku. Minieuroland je populárním parkem miniatur u českých hranic, který rozhodně stojí za návštěvu stejně jako vzdělávací a zábavní park Farma Iluzji nedaleko Varšavy.

 • Pro děti + Pro vás: kromě zábavy v místnostech plných iluzí, záhad a zábavy je v parku Farma Iluzji u Varšavy také možnost koupání a grilování

Více tipů a zajímavostí o Polsku se dočtete zde

Děti nejen v Tyrolských Alpách vítány

Představujete si aktivní dovolenou? Navštivte letos Pillerseetal v Tyrolsku. Oblast je rájem pro turisty i cyklisty. S dětským vozíkem na silničce nebo horském kole se trápit nemusíte, zvažte elektrokolo. Výlety můžete ozvláštnit svezením na některé z lanovek v okolí, jako je ta na Steinplatte nebo k nové rozhledně Jakobskreuz na Buchensteinwand s dalekohledy. Kabinovou lanovkou se vyvezete na vrchol Harschbichl, kde kromě dalekých výhledů najdete motokáry pro milovníky adrenalinu.

 • Dětem: Na horní stanici lanovky na Steinplatte je Triassic Park s vnitřní expozicí o historii a původu dinosaurů, venkovním hřištěm s lanovým parkem a lezeckou stěnou.
 • Vás: S nejmenšími dětmi se nedostanete na motokáry na Harschbichl, proto vystupte už na Mittelstation, kde je lanové centrum a perfektní lanová houpačka Flying Fox.

Napsat komentář