Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Netradiční aktivity, které můžete vyzkoušet (ne)jen na Slovensku

Wellness

Netradiční aktivity, které můžete vyzkoušet (ne)jen na Slovensku

Přinášíme vám tipy na netradiční aktivity po celém Slovensku. Chcete-li objevit nové zážitky nebo udělat radost dětem během volných dní, můžete najít zajímavé možnosti. Stačí vědět, kde hledat.

Splav Dunajce na vorech

Splav Dunajce na vorech v krásném prostředí Pieninského národního parku je opravdu jedinečným zážitkem. Trasa dlouhá přibližně 10 km vede z Červeného Kláštera průlomem Dunajce až k hranicím u obce Lesnica. Trvá zhruba 90 – 120 minut a během ní se můžete těšit na pohled na vrcholy Tři koruny, symbol Pienin.

Skalní stěny, podél nichž se plavíte, jsou opředeny legendami, jak vám průvodci rádi povypráví. Dozvíte se například, jak zbojník Jánošík přeskočil Dunajec, když ho honili pandúři, nebo o sedmi záletnických mniších z Červeného Kláštera, kteří zkameněli, když chodili za polskou jeptiškou.

Z cílové stanice se můžete vrátit do hlavního přístaviště na kolech.

Vysoké Tatry nikdy neomrzí

Velehory nabízejí mnoho možností pro rekreaci, sport a aktivity. Během zimy můžete navštívit Tatranský ledový dóm, kde můžete obdivovat výstavu ledových soch inspirovaných tatranskou přírodou. Návštěvníci si chválí práci umělců a doporučují expozici pro celou rodinu. Cesta sem z Starého Smokovce trvá pěšky po silnici cca 45 minut nebo lanovkou na Hrebienok cca 7 minut.

Další zastávkou je Tricklandia – oblíbená atrakce ve Starém Smokovci. Nabízí pozoruhodné optické iluze, 24 atrakcí, 15 trick-artových obrazů, rozšířenou realitu, antigravitační místnosti a nejkrásnější zrcadlové bludiště ve střední Evropě. Tricklandia je skvělým tipem na program s dětmi, zvláště za nepříznivého počasí.

Slovensko – Nejoblíbenější pobyty

Podhájská – termální lázně s odvozem

Malé Bielice – komplex bazénů

Termály Malé Bielice

Slovensko – Malé Bielice

Dunajská Streda – Thermalpark

Slovensko – Dunajská Streda

Netradiční aktivity, které můžete vyzkoušet (ne)jen na Slovensku

Velký Meder: Pobyt v aquaparku

Spa & Wellness Hotel Orchidea

Slovensko – Jižní Slovensko

Jen 10 minut jízdy autem odtud narazíte na další zajímavost. Tatrabob je bobová dráha v provozu po celý rok, a byla by škoda ji při návštěvě Tatranské Lomnice nevyzkoušet. Za cenu 5 € dokáže vyčarovat dítěti (i dospělému) obrovský úsměv, i když není nejadrenalinovější. Nedoporučujeme ji však pro úplně malé děti.

Vyzkoušeli jste už simulátor volného pádu? Tento adrenalinový zážitek a stav beztíže můžete pocítit v Hurricane Factory Tatralandia v Liptovském Mikuláši. V tomto krásném historickém městě ale najdete i spousty jiných atrakcí, jako například Tatrapolis – Svět miniatur, které zaujmou především děti.

Seznamování s historií nemusí být nuda

Tentokrát navštívíme západní Slovensko. BrainTeaseLava City Game je zážitková aktivita, která se zaměřuje na poznávání historického centra Bratislavy formou skupinové hry. Je určena pro týmy 2 – 5 hráčů, kteří si klade za cíl objevovat zajímavé části hlavního města prostřednictvím dobrodružných a zábavných úkolů. Nejenže se budete bavit, ale také si provětráte mozkové závity. Obtížnost je přizpůsobena tak, aby hru zvládli i mladší účastníci, a tak se může zapojit celá rodina.

  • Délka trasy: 2 – 3 km
  • Délka hry: 90 – 180 minut
  • Cena: 59 € za skupinu do 5 osob

Organizátoři nabízejí i možnost, že se do hry může zapojit až 12 týmů současně (cca 100 osob). V případě zájmu umí přizpůsobit hru i na místa mimo Bratislavu (v minulosti například Zochova Chata, Piešťany, Banská Štiavnica).

Při poznávání slovenské metropole zůstaňme u netradičních zážitků. Authentic Slovakia nabízí exkurze, které vás vtáhnou do minulosti. Provedou vás skrze vliv komunismu na Bratislavu. Originální nápad organizátorů vám umožní prozkoumat město z pohledu legendárních vozů. Vyberte si prohlídku vozidel Škoda – nabídka zahrnuje škodovku z roku 1970 a osmimístný van Škoda 1203. S průvodcem projedete kolem architektonických památek komunistické éry, vojenských bunkrů z druhé světové války a bývalé hranice Železné opony.

Můžete si také vybrat cykloprohlídku, která vás zavede k jiným, méně obvyklým turistickým zastávkám.

Procházka v korunách stromů

Stezka v korunách stromů v Bachledove dolině ihned po otevření získala popularitu. Obsahuje edukační zastávky, síť ve výšce 32 metrů, adrenalinová zákoutí a 67 metrů dlouhý tobogán. Za příplatek si můžete objednat procházku s doprovodným programem „Lesy Karpat od kořenů po koruny stromů“.

Po úspěchu Bachledovy doliny se nyní můžete projít výšinami i v Bojnicích. Vyhlídková věž s převýšením asi 30 metrů byla nedávno otevřena. V bojnické instalaci nazvané Racek v oblacích je navíc obrovská skluzavka pro radost dětí.

Jízda historickým dětským vláčkem

V případě, že během letních prázdnin hledáte zajímavý program v okolí Košic pro děti, máme pro vás tip. Rekreační středisko Alpinka s golfovým hřištěm a možností opékání je místním dobře známé. Zážitek z výletu na Alpinku však bude obohacen, pokud zvolíte dopravu Dětskou železnicí přes malebné Čermeľské údolí. Historický vláček zaujme nadšence technických strojů, ale zpestří výlet celé rodině.

Napsat komentář