Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte NEJ v Česku: 10 Nejznámějších Filmových Lokalit, kde se Natáčely Zahraniční Filmy

Hotely

Objevte NEJ v Česku: 10 Nejznámějších Filmových Lokalit, kde se Natáčely Zahraniční Filmy

Česko přitahuje zahraniční filmaře. Kouzelné hrady, zámky, tajemná skalní města, krásná příroda a historická centra měst uchvátily české i zahraniční tvůrce. Přijďte s námi navštívit filmové lokality a vydejte se po stopách filmových hvězd!

Česko nabízí mnoho zajímavých míst, která lákají nejen turisty, ale také filmaře. Vydejte se s námi po stopách hvězd bílého plátna a objevte místa, kde vznikaly světově známé velkofilmy.

1. Adršpašsko-Teplické Skály

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem v Evropě. Kdo navštívil Adršpach, ví, že se jedná o kouzelnou lokalitu. Není divu, že zde byly natáčeny některé české pohádky. Který zahraniční film se zde také točil?

První část filmové série Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň se odehrávala v různých částech skalního města. Sourozenci Pevensiovi prošli Gotickou bránou, vloženou do skal směrem od Teplic nad Metují, která vás zavede k bizarním tvarům tohoto skalního útvaru. Dalším zajímavým místem, které se objevilo ve filmu, je „Myší díra“, úzká chodbička ve skále, kterou procházeli herci. V Adršpachu se také natáčel seriál Tři mušketýři.

Zvažte tipy na ubytování, abyste byli opravdu blízko této slavné filmové lokality.

2. Hrad Bouzov

Hrad Bouzov, z 13. – 14. století, se střídaly několik šlechticů a traduje se, že zde narodil král Jiří z Poděbrad. Přestože působí středověkem, byl romanticky přestavěn a láká filmaře z Česka i zahraničí.

Italská pohádka Princezna Fantaghiro byla natáčena ve hradě, a další pokračování se zde rovněž točila. Mezi českými herci, kteří se objevili, byli Kateřina Brožová, Pavel Zedníček a Filip Renč. V roce 1993 se hrad Bouzov objevil ve filmu Mladý Indiana Jones.

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli k filmové lokalitě blízko.

3. Zámek Dobříš

Rokokový zámek Dobříš nedaleko Prahy upoutá návštěvníky svou fasádou. Zámek obklopuje anglický a francouzský park. V minulém století sloužil Svazu českých spisovatelů jako Domov spisovatelů. Krásný zámek láká filmaře na rokokovou architekturu.

Zrcadlový sál se objevil ve filmu Iluzionista a nahradil tak interiér Hofburgu. Právě v tomto sále předvedl iluzionista Eisenheim trik s mečem, kterým si znepřátelil následníka trůnu. K nejnáročnějšímu a nejvýpravnějšímu snímku natáčeném na Dobříši patří Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem. Natáčel se zde také film Immortal s Lorenzo Lamasem anebo seriál Tři mušketýři.

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli skutečně blízko k slavné filmové lokalitě.

4. Modrý důl v Krkonoších

Kousek od Pece pod Sněžkou leží Modrý důl. Ledovcové údolí, obklopené Studniční a Lesní horou. V této oblasti naleznete pouze poetické názvy, neporušenou přírodu a malebná horská stavení, patřící k nejvýše položeným osídlením v České republice.

V filmu Iluzionista zůstaneme ještě chvíli. Tvůrci si Česko oblíbili a další lokalitou, která se objevila, je Modrý důl nedaleko nejvyšší hory Sněžky. Hlavní hrdina zde ukryl životní lásku a dobře zvolil. Místní krajina připomíná Alpy svou krásou i nedostupností. V záběrech můžete vidět, jak iluzionista pospíchá přes horský potok k nedalekému domu, který se nachází v rekvizitárně na Barrandově.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať máte ke slavné filmové lokalitě opravdu kousek.

5. Zámek Kroměříž

Zámek Kroměříž je jedním z nejvelkolepějších staveb v České republice, zapsaným na seznamu UNESCO. Jeho krásná architektura, umělecké sbírky a slavné Podzámecké zahrady lákají k celodenní procházce. Není divu, že tato skvostná lokalita je oblíbeným místem filmařů, kteří zde natáčejí mnoho pohádek a Četnických humoresek.

Objevte NEJ v Česku: 10 Nejznámějších Filmových Lokalit, kde se Natáčely Zahraniční Filmy

Zahraniční filmy s kroměřížskými kulisami nejsou jedinými, které jsou ikonické. Amadeus od Formana se točil v komnatách zámku a v úchvatném Sněmovním sále, který byl osvětlen 22 lustry se 440 svícemi, elektrifikovanými díky Františku Křižíkovi. Na zámku se také natáčela Angelika, Mladý Indiana Jones a seriál Tři mušketýři.

Pro tipy na ubytování poblíž slavné filmové lokality se podívejte níže.

6. Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je mezi nejstaršími královskými hrady u nás. Původně sloužil jako lovecká stanice a útočiště. Později byl přestavěn Přemyslem Otakarem II. a získal si věhlas. Hrad je opředen pověstmi a má výjimečnou hodnotu. Na filmovém plátně hostil snad více korunovaných hlav než ve skutečnosti.

Po jeho chodbách se procházeli představitelé Johanky z Arku či Alžběty Báthory, Čachtické paní. Na Křivoklátě zazářily i hollywoodské hvězdy jako Angelina Jolie a James McAvoy ve filmu Wanted nebo Matt Damon a Heath Ledger v pohádce Kletbě bratří Grimmů.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte ke slavné filmové lokalitě opravdu kousek.

7. Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou patří k nejromantičtějším českým zámkům. Je stylizován do anglické tudorovské gotiky a předlohou pro jeho rekonstrukci byl anglický hrad Windsor. Zámek je oblíbenou lokalitou filmařů a natáčelo se zde nesčetné množství českých pohádek.

Zámek ale okouzlil i zahraniční producenty, když si jej vybrali jako dějiště pro krvavé války ve filmu Underworld. V prostorách zámku se natáčely exteriéry filmového hradu. Důvodem zasazení exteriéru právě na Hlubokou, je jeho skvostná architektura a fasáda oděná bílou barvou.

Prozkoumejte tipy na ubytování, abyste byli opravdu blízko slavné filmové lokality.

8. Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Moravě. Postaven byl ve 13. století a patřil rodině Pernštejnů, jedné z nejbohatších rodin té doby. Hrad si zachoval svou pozdně gotickou až renesanční podobu, přičemž nové stavební styly se na jeho fasádě neprojevily.

Tento majestátní hrad hrál významnou roli v krvavém filmu Wanted, kde se stal transylvánským hradem v hororovém snímku Van Helsing. Také se objevil během francouzské revoluce v seriálu Červený Bedrník, kde sloužil jako vězení pro malého Dauphina.

Prozkoumejte tipy na ubytování, abyste byli opravdu blízko této slavné filmové lokalitě.

9. Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nejnavštěvovanějším českým lázeňským městem, lákajícím turisty svými malebnými uličkami a nespočetnými procedurami. Každé léto se zde koná český nejznámější filmový festival, uznávaný i v zahraničí, což dělá z Karlových Varů ráj filmařů.

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli k této slavné filmové lokalitě opravdu kousek.

10. Praha

Stověžatá Praha patří mezi nejkrásnější města Evropy a turisté ji často vyhledávají. Její historické centrum je magickou lokalitou pro natáčení filmů, což si filmaři dobře uvědomují. Které filmy zde vznikly?

Výše zmíněný agent 007 se ve filmu Casino Royale objevil ve Strahovském klášteře, Národním muzeu, na letišti, v městské části Podbaba, u Vítkovského památníku, u budovy Danube House na Rohanském ostrově a na Hlavním nádraží. Prahu navštívíte i ve filmu Česká spojkaAnthony Hopkinsem. Uvidíte Pražský hrad včetně hradní stráže, Hradčanské náměstí, Karlův most nebo Národní divadlo. Mezi filmy natočené v Praze patří Mission: Impossible, Batman navždy, Hannibal – Zrození, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Anthropoid, Úkryt v Zoo nebo Dítě číslo 44.

Podívejte se na tipy na ubytování, ať máte ke slavným filmovým lokalitám opravdu blízko.

Napsat komentář