Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte NEJ z Maďarska: 9 NEJromantičtějších míst v Maďarsku

Wellness

Objevte NEJ z Maďarska: 9 NEJromantičtějších míst v Maďarsku

Maďarsko si u Čechů získalo oblibu pro své termální lázně a kuchyni. Která místa stojí za návštěvu? Nechte se inspirovat naším seznamem nejkrásnějších měst v Maďarsku.

Kam vyrazit za nejkrásnějšími městy v Maďarsku?

1. Budapešť

Kdo nebyl v Budapešti, ten jako kdyby v Maďarsku ani nebyl… Jak si vychutnat atmosféru hlavního města jako místní, ale poznat její největší lákadla? Vydejte se za poznáním historie do parlamentu a obdivujte krásy Budínského hradu na druhém břehu Dunaje. Jen pár kroků od něj si užijte procházku po chrámu krále Matěje se známou Rybářskou baštou. Projděte se také po řetězovém mostě, který spojil břehy měst Buda a Pešť, a nechte se unášet rytmem toku řeky během procházky po nábřeží nebo plavby na vyhlídkové lodi. Ochutnejte pravý maďarský guláš nebo si dopřejte „street food“ v podobě langoše. Anebo dáte přednost pikniku na Margitiny ostrově? Vězte, že na tomto místě potkáte mnoho místních, kteří si zde užívají pohodu uprostřed ruchu města. Ty nejznámější památky už jste viděli? Vydejte se do nádherného hradu Vajdahunyad uprostřed parku, kde se budete cítit jako v pohádce. Samozřejmostí jsou galerie, muzea a další památky, které stojí za návštěvu. A nezapomeňte si ani plavky! Přímo uprostřed Budapešti můžete relaxovat v termálních lázních, kterých je zde hned několik.

Tip:

Pro vás máme nejlepší nabídky ubytování v Budapešti. Prohlédněte si je zde. Chcete-li strávit víkend prohlídkou památek nebo relaxovat ve wellness či lázních, vyberte si hotel či penzion přesně pro vás, ať už preferujete centrum města nebo klidnější oblasti.

Budapešť: Víkend v oceněném Hotelu Stáció s wellness o rozloze 1 000 m², polopenzí a dítě zdarma

2. Tihany

Tento poloostrov na břehu jezera Balaton láká návštěvníky nejen na přírodní krásy, ale také na historické zajímavosti. Tihany poskytuje nezapomenutelný zážitek v každém ročním období. Vydáte-li se sem na jaře, vezměte si s sebou také kola – okolí je totiž protkáno nádhernými cyklostezkami vhodnými i pro rodiny s dětmi. V létě se můžete těšit na koupání a lenošení na plážích kolem Balatonu, a také na obdivování krásné levandule na zdejších polích. Podzimní návštěva Tihany se neobejde bez vstupenky na jednu z akcí zaměřené na sklizeň plodin či bez prohlídky místního Benediktinského opatství. A co dělat v Tihany v zimě? Určitě se projděte kolem krásně zamrzlého jezera Balaton a užívejte si pohody v okolních wellness centrech či lázních.

Náš tip:

Okolí Balatonu nabízí mnoho možností ubytování – podívejte se do naší nabídky a vyberte si pobyt v hotelu či penzionu podle vašich představ.

Balaton: 4* Hotel Marina-Port s wellness, vlastní soukromou pláží u jezera s lehátky, polopenze + dítě zdarma

3. Šoproň

Šoproň je jedním z nejkrásnějších měst v Maďarsku, s bohatou historií a zachovaným středověkým jádrem s hradbami. Nachází se na úpatí pohoří Lővér, jen pár kilometrů od Neziderského jezera sahajícího většinou do Rakouska. Z Česka sem je to zhruba 150 kilometrů. Šoproň se nazývá barokní perlou Uherska a „nejvěrnějším městem“, protože se po první světové válce rozhodlo připojit k Maďarsku a ne k bohatšímu Rakousku. Jako památka na tuto událost zde stojí Brána věrnosti. Za návštěvu stojí i Požární věž s výhledem do okolí a Koupaliště Lővér a Plovárna Ference Csika, kde se budete kochat krásnými borovými lesy během koupání. Stačí navštívit centrum města s budovami a restauracemi a uvidíte, že jde o ideální místo na romantické procházky.

Během výletu nevynechejte návštěvu Staré synagogy a ochutnávku místních vinných specialit.

Náš tip:

Poznání všech krás Šoproně vám jeden den stačit nebude. Vydejte se sem alespoň na víkendový pobyt.

Maďarsko: Šoproň v Hotelu Lövér s neomezeným wellness a rozšířenou polopenzí + děti do 12 let zdarma

4. Keszthely

Dalším malebným historickým městem s bohatým kulturním životem je Keszthely na západním břehu Balatonu. Klenotem je neorokokový zámek Festetics s anglickým parkem a skleníky, přirovnávaný k francouzskému Versailles. Keszthely nabízí Muzeum aut Cadillac a Muzeum Balatonu. Na břehu jezera Balaton je městská pláž a slavné molo. Město je obklopeno trasami pro pěší turistiku a cykloturistiku, ideálními pro dovolenou s rodinou.

Náš tip:

Při návštěvě Keszthely, ať už kvůli turistice či památkám, oceníte pohodlné ubytování. Zvolte si pobyt u Balatonu z naší široké nabídky.

Ubytování 450 m od Balatonu: Kristály Hotel Keszthely s bohatým wellness balíčkem, vouchery na procedury a stravou

Objevte NEJ z Maďarska: 9 NEJromantičtějších míst v Maďarsku

Ostřihom

Město Ostřihom patří mezi vyhledávané destinace. Je to krásné historické město s termálními lázněmi a malebnými historickými uličkami. Navštivte Hradní vrch s královským hradem a Ostřihomskou bazilikou a užijte si úžasný výhled na Dunaj. Pro odpočinek doporučujeme koupaliště Aquasziged s bazény a wellness centrem.

Přes Dunaj se můžete projít i po mostě Marie Valérie, který spojuje nejen dvě města, Ostřihom a Štúrovo, ale také dvě země – Maďarsko a Slovensko.

Náš tip:

Užijte si termály i pamětihodnosti Ostřihomi a vydejte se sem na pobyt plný zážitků.

Maďarsko: Ostřihom v Portobello Wellness Hotelu přímo propojeném se zážitkovými lázněmi + polopenze

6. Győr

Město Győr vyniká svými termálními lázněmi a historickým centrem v barokním stylu. Jeho nejvýznamnější památkou je Biskupský hrad z 13. století. Při prohlídce města objevíte mnoho kostelů, muzeí a malebných uliček. S dětmi navštivte Zoo Xantus János, ideální místo pro rodinné odpoledne. Hlavním lákadlem jsou Termální a zážitkové lázně Rába Quelle s různými bazény a tobogány. Győr je atraktivní v každém ročním období, nabízí mnoho aktivit pro každého.

Náš tip:

Navštivte Győr na několik dní a užijte si ideální pobyt pro celou rodinu.

Maďarsko: Historický Györ, pouhých 450 m od termálních lázní, v Hotelu Amstel s uvítacím nápojem a polopenzí

7. Pécs

Město Pécs vyniká bohatou historií a živým kulturním životem. Historické označení „Pětikostelí“ odkazuje na množství náboženských staveb, včetně významných kostelů a římských památek jako jsou kopulovité mešity či minarety. Zvláštní pozornost si zaslouží mešita Jakowaliho Hassana Paschu na Rákócziho ulici, jakožto jedna z nejlépe zachovaných muslimských staveb v Maďarsku. Milovníci umění ocení galerie jako Zsdrál Design & Art a Muzeum Victora Vasarelyho, prezentující díla současných umělců a světoznámého pop-artového umělce. Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva Zoo, kde mohou objevovat množství vzácných druhů zvířat.

Jen 25 km od Pécse leží Harkány, známé především pro své termální lázně s léčivou vodou unikátního složení. Přijeďte si odpočinout do venkovních a vnitřních bazénů s vodou obsahující vzácný karbonylsulfid, objevený právě zde. Po dni stráveném koupáním určitě pocítíte příznivé účinky na pohybový aparát i kůži.

Maďarsko pouhých 10 m od termálních lázní v Park Hotelu Harkány s polopenzí a neomezeným wellness s bazénem

8. Szentendre

Malebné dlážděné uličky, příjemné kavárničky i procházky podél Dunaje – to je „Montmartre na Dunaji“, městečko Szentendre, známé také jako Svatý Ondřej. Mnoho návštěvníků sem míří pro jedinečnou uměleckou atmosféru a množství galerií. Nadšenci výtvarného umění si zde přijdou na své – galerie či expozice hostí výtvarníky jako Barcsay Jenő, Béla Czóbel či Károly Ferenczy a další. Kromě maleb sem lákají i dvě další zajímavé památky – největší kostel Srbské pravoslavné církve v Maďarsku, barokní Bělehradský dóm, a největší skanzen v Maďarsku, Skanzen Szentendre, kde jednotlivé domy představují vesnickou architekturu různých maďarských regionů. Nechybí zde dřevěná zvonice, škola a ukázky lidových tanců a řemesel.

Szentendre leží jen 22 km od Budapešti. Pokud se sem chcete dopravit opravdu stylově, nechte se sem zavést trajektem po Dunaji – vyhlídková plavba trvá 1,5 hodiny a poodhalí vám všechny krásy této jedinečné oblasti.

Náš tip:

Chcete si prohlédnout to nejlepší z města Szentendre i širokého okolí posetého památkami? Ubytujte se v Budapešti a do centra hlavního města Maďarska i k uměleckým výstavám to budete mít kousek.

9. Eger

Když se řekne Eger, mnozí z nás si jako první vybaví parádní termální lázně stojící přímo v centru města. Po koupeli ve 13 bazénech s léčivou termální vodou a tureckých lázních se ale vyplatí vyrazit i do samotného města, které přímo překypuje kulturním životem a pamětihodnostmi. Jednou z těch, které se rozhodně vyplatí vidět, je starobylý hrad s překrásným výhledem na město. V Egeru se nachází také druhý největší chrám v Maďarsku, neoklasicistní bazilika. Pokud se nebojíte výšek, vystoupejte za nejkrásnějším výhledem na okolí na vrchol 40 m vysokého tureckého minaretu. Fanoušky legendární hudební skupiny potěší návštěva Muzea The Beatles. Na okraji města se navíc nachází mimořádně oblíbená oblast známá jako „Údolí krásných žen“. Čím je údolí tak výjimečné? Jde o vinařskou oblast, odkud pochází známé červené víno „Egri Bikavér“ – Býčí krev. Takové množství zajímavostí zní jako perfektní důvod k tomu, abyste si v Egeru udělali výlet dlouhý i několik dní.

Náš tip:

Termální bazény, vinotéky a slavná muzea v dosahu jen pár kroků. Vydejte se na pobyt do Egeru a užijte všechna lákadla, která nabízí.

Napsat komentář