Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJkrásnějších zoologických zahrad + 4 tajné tipy

Volný čas

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJkrásnějších zoologických zahrad + 4 tajné tipy

Exotická zvířata, ohrožené druhy či jiná unikátní zvířata, která jinde neuvidíte. V Česku se nachází spousta krásných zoologických zahrad a každá se specializuje na jiné druhy zvířat. Vyberte si z našeho seznamu nejkrásnějších zoo.

Zoologických zahrad je u nás několik desítek a na vlastní oči v nich uvidíte tisíce druhů zvířat včetně těch nejohroženějších. Které zoo v Česku jsou ty NEJ?

1. Zoo Olomouc

Zoo v Olomouci na Svatém kopečku patří mezi nejkrásnější v Česku. Chová se zde 350 druhů se 1700 zvířat. Zoo se specializuje na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu a mořská akvária. Oblíbené je Safari Euroasie, Afrika i Amerika. V pavilonu Kalahari spatříte surikaty, damany a nově i hrabáče a medojedy. Další vychytávkou jsou africké mokřady s pelikány, kočkodany, štětkouny (prasat) a hadilovcem, který loví hady v Africe. Raritou zoo je obří žraločí akvárium, největší svého druhu v České republice. Podívejte se k makakům červenolícím úplně bez bariér nebo do pavilonu netopýrů, kde vám nad hlavou prosviští kaloni zlatí, ohrožený druh. Dominantou zoo je vyhlídková věž vysoká 32 metrů, odkud je vidět na celý areál i na Olomouc.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého je 140 Kč, pro děti, studenty a seniory 100 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte do ZOO opravdu kousek.

2. Zoo Praha

Pražská zoo v Tróji je obklopena lesnatými kopcemi. Podle uživatelů na TripAdvisoru je hodnocena jako 5. nejlepší na světě a podle časopisu Forbes je 7. nejlepší. Zoo má 670 druhů zvířat a 10 pavilonů, včetně Opičího ostrova, pavilonu Indonéské džungle s varany komodskými, expozic lachtanů a pavilonu Čambal s gaviály indickými. Rákosův pavilon představuje papoušky z celého světa.

Otevírací doba v létě:

 • PO-NE: 9:00 – 19:00 hodin

Vstupné

 • Vstup pro dospělého: 250 Kč, děti a studenti: 200 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte do ZOO opravdu kousek.

3. Zoo Zlín

Zlínská zoo, 4 kilometry od Zlína směrem na Holešov, je považována za nejkrásnější na Moravě. Najdete tu 222 druhů zvířat, rozmístěných podle kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Ptáci létají ve voliérách připomínajících jejich domovinu a savci jsou umístěni v přírodních expozicích. Nevynechejte tropickou halu Yucatan, která vzdává hold starověké civilizaci Mayů. V pavilonu Guyanas vás čekají opičky kotulové, čáje, jihoamerické čápy, papoušci ara a nově i mravenečníci čtyřprstí a tamaríni pestrí, jediní v republice.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 8:30 – 18:00 hodin

Vstupné:

 • Vstup pro dospělého stojí 190 Kč, pro děti a studenty 160 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli ZOO opravdu blízko.

4. Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové vyniká svým africkým safari. Projděte savanu, deštný prales nebo obdivujte korálový útes. Zde nejsou zvířata za mřížemi, ale volně pobíhají stáda zeber a antilop. Rozloha safari zajišťuje dostatek prostoru pro pohyb bez davů turistů. S 2300 zvířaty je to největší sbírka afrických zvířat v Evropě, zahrnující žirafy okapi, tropické bažiny, africkou savanu, vodní světy, 12 expozic a obrazy Zdeňka Buriana.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého je 270 Kč, pro děti a studenty 210 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy na ubytování, ať máte do ZOO opravdu kousek.

5. Zoo Chomutov

V severočeském Chomutově, u Kamencového jezera, leží největší zoo v České republice, zabírající rozlohu 120 hektarů. Specializuje se na domácí evropská zvířata a nabízí přírodní hnízdiště pro desítky ptáků, výběhy pro sudokopytníky (zubry) a lichokopytníky (koně Převalského), bobry, šelmy (rysy, vlky, kočky, medvědy, lišky) a domácí zvířata. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici vláček Amálka a Safari Express. V areálu působí Jezdecký klub nabízející výcvik koní a výuku jezdectví.

Letní otevírací doba:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého je 120 Kč, pro děti a studenty 60 Kč, děti do 3 let zdarma.

Zkontrolujte ubytovací tipy, abyste měli ZOO opravdu blízko.

6. Zoo Liberec

Zoo Liberec, založená v roce 1904, je nejstarší zoologickou zahradou v Československu. Park hostí 170 druhů zvířat s 1000 jedinci. Vyznačuje se unikátní kolekcí zvířat, včetně vzácných kopytníků urialů bucharských, primátů mangabejů žlutobřichých a paviánů pláštíkových. Patří sem i nejucelenější kolekce dravců v Evropě, největší chovná skupina ohroženého osla somálského v Česku, jediný chov himalájského nahura modrého v zemi a početná skupina šimpanzů. Mezi oblíbené atrakce patří pandy červené a kočkovité šelmy. Raritou liberecké zoo jsou honosní bílí tygři, kterým chybí základní barvivo, což je důvodem jejich černobílého pruhování, modrých očí, růžového čumáku a bříška tlapek.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 8:00 – 19:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého 160 Kč, pro děti a studenty 120 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte do ZOO opravdu kousek.

7. Zoo Tábor

Zoologická zahrada Tábor je největší zoo na jihu Čech a zároveň největší soukromou zoo v České republice. Noví majitelé, kteří zoo opětovně roku 2015 otevřeli, se specializují na ochranu ohrožených druhů zvířat. Zoo má vytyčeno několik cílů, podílí se na návratu zubra do české přírody a snaží se chránit a rozmnožovat ohrožené druhy zvířat a zvířat na pokraji vyhubení. Zároveň se snaží vzdělávat občany ohledně ohrožených druhů. V této zoo najdete přes 200 zvířat, z toho více než třetina spadá mezi chráněné druhy. Zoo je obzvláště pyšná na tygra ussurijského a vlka arktického.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého: 160 Kč, pro seniory a studenty: 150 Kč, pro děti do 15 let: 90 Kč, děti do 3 let zdarma.
Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJkrásnějších zoologických zahrad + 4 tajné tipy

Zkontrolujte si tipy na ubytování, aby vám bylo opravdu blízko k ZOO.

8. Zoo Brno

Brněnská zoo, na Mniší hoře, má čtyři hlavní expozice: Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Láká na lední medvědy a tygří skály se sumaterskými tygry, které můžete pozorovat přímo od jídelního stolu v restauraci U Tygra. Navštivte africkou vesnici Sambura, osmi hliněnými chýšemi domorodců a dvěma vyhlídkami na safari s žirafami a zebrami. Další zážitky zahrnují průchozí expozici klokanů, voliéru s orly bělohlavými a expozici bobrů kanadských a vlků arktických propojenou umělou řekou s jezírky a vodopády.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého: 150 Kč, pro děti a studenty: 110 Kč, děti do 3 let zdarma.

Zkuste se podívat na ubytování, které je blízko ZOO.

9. ZOO Jihlava

Zoologická zahrada Jihlava členěná pět kontinentů, k vidění přes 200 druhů exotických zvířat, včetně ohrožených druhů. Zoo umístěna v lesoparku. Největší kolekce drápkatých opic v Česku a pravidelné odchovy kočkovitých šelem, jako jsou vysokohorský sněžný levhart – irbis, manuli a levharti cejlonskí. Zoo pořádá letové ukázky dravců a sov, noční prohlídky, komentovaná krmení. V roce 2016 přibyla expozice vlků s dřevěnou vyhlídkou, odkud je možné vlky pozorovat. Pod ní je důl s oknem do vlčího výběhu a děti si zde mohou vyzkoušet, jaké je to vlézt do velké vlčí nory.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého je 150 Kč, pro děti a studenty 100 Kč, děti do 3 let zdarma.

Zkuste si prohlédnout doporučená ubytování, aby bylo do ZOO opravdu blízko.

10. Zoo Ostrava

V zoo Ostrava je k vidění 435 druhů zvířat s více než 4000 jedinci. Oblíbené expozice zahrnují Safari asijských kopytníků, Amazonii a Mokřady. Celá zoo nabízí modely a kosterní repliky vzácných nebo vyhynulých živočichů. Součástí zoologické zahrady je také botanický park s 6 kilometry naučných stezek se vzácnými rostlinami a největší kolekcí rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku. Novou naučnou stezkou je průvodce mokřadním ekosystémem s obřími modely plazů a obojživelníků. Během roku se konají komentovaná setkání se zvířaty a prohlídky skleníků.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého vyjde na 160 Kč, pro děti a studenty na 110 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte do ZOO opravdu kousek.

Krokodýlí ZOO

V jižních Čechách navštivte specializovanou zoo zaměřenou na krokodýly. Uvidíte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů, čítající 23 druhů ze 25 známých. Zoo chová nejohroženější druhy krokodýlů světa a odchovává kriticky ohrožené krokodýly siamské, jediná v ČR. Obdivujte obry mezi krokodýly měřící až čtyři metry a právě narozená mláďata. Prohlídka je doplněna kolekcí jedovatých hadů včetně kobrami a zmijemi.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 17:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého: 250 Kč, děti a studenty: 200 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte do ZOO opravdu blízko.

Papouščí ZOO

Papouščí ZOO v Bošovicích, 25 kilometrů od Brna, je jediná svého druhu v Evropě. Má více než 200 papoušků ve 52 druzích, včetně více než sto voliér s exotickými ptáky, včetně těch nejohroženějších druhů, jako jsou amazoňani kubánští, kakadu žlutolící celebeský, ara marakán a nejohroženější ara červenouchá na světě. Zoo provozují manželé Škrhákovi, kteří mají přes 40 let zkušeností s chováním exotického ptactva.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 18:00

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělé: 140 Kč, pro děti do 15 let: 60 Kč, studenty: 110 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy ubytování, abyste byli opravdu blízko ZOO.

ZOO Dvorec

Zoo Dvorec v jižních Čechách chová 120 druhů zvířat, specializuje se na Afriku. Velkým úspěchem je přirozený odchov paterčat lva jihoafrického bílého, chov největšího tlustokožce hrocha obojživelného a kolekce kober rodu Naja, jediné v Evropě. Kromě afrického zvířectva najdete v zoo také šakaly, medvěda hnědého, medvídkovité šelmy a velké papoušky ara.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 17:00

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého vyjde na 160 Kč, pro děti do 14 let na 60 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte do ZOO opravdu kousek.

ZOO Mořský svět

Zoo Mořský svět, na pražském Výstavišti, je největším akváriem v České republice. Najdete zde stálou expozici mořských i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Na Mořský svět padlo 260 000 litrů vody a obsahuje 60 akvárií, z toho největší nádrž má objem neuvěřitelných 100 000 litrů a je sídlem žraloků. Dech beroucí je také 25 metrů dlouhá korálová jeskyně se zabudovanými akvárii přímo do skály.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 19:00 hodin

Vstupné:

 • Vstupné pro dospělého je 380 Kč, pro děti a studenty 240 Kč, děti do 3 let zdarma.

Zkuste se podívat na tipy na ubytování, aby bylo do ZOO opravdu blízko.

Napsat komentář