Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte to NEJ z Česka: 9 NEJlepších termálních lázní, koupališť a bazénů

Hotely

Objevte to NEJ z Česka: 9 NEJlepších termálních lázní, koupališť a bazénů

Odpočiňte si a zrelaxujte se v termálních lázních, koupalištích a bazénech a nechte na sebe působit léčivou vodu příznivou pro vaše zdraví. Vyberte si z nepřeberného množství termálů a vraťte se jako nový člověk. Podívejte se s námi na pestrou nabídku.

Pobyt v léčivé termální vodě působí blahodárně jak na tělo, tak na duši. Kde v Česku najdete nejlepší termální lázně, koupaliště či bazény?

1. Termální park Losiny

Termální park Losiny je unikátní v České republice. Vznikl v 50. a 60. letech minulého století jako koupaliště s termální sirnou vodou. Postupně byl přestavěn na termální park, který známe dnes. Filosofie tohoto parku spočívá v souznění člověka s přírodou. Areál je rozdělen na vnitřní a venkovní části. Venkovní část zahrnuje 4 bazény, zatímco uvnitř je dalších 5 bazénů. Bazény nabízejí atrakce, jako jsou tobogány, divoká řeka, jeskyně, deštník, vodní trysky, hřib a chrliče. K dispozici jsou také sauny, včetně finské, aromatické, parní, solné, ledové komory a 2 tepidária, spolu s relaxační místností. Uvolnění svalů je možné prostřednictvím masáže nebo pohybových aktivit ve vodě.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO: 13:00 – 20:00
 • ÚT-NE: 9:00 – 20:00

Vstupné

 • Vstup pro dospělého: 550 Kč, pro děti nad 100 cm a studenty: 500 Kč, děti do 100 cm zdarma.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte k termálním lázním opravdu kousek.

2. Termální koupaliště v přírodním areálu Brná

Termální koupaliště u Ústí nad Labem v přírodním areálu Brná se nachází v údolí Porta Bohemica. Je unikátní, protože sem můžete dostat i lodí a rovnou se vykoupat v řece protékající údolím. Nedávno prošlo modernizací, takže se můžete těšit na zrekonstruované atrakce. V novém rekreačním bazénu, upraveném brouzdališti, si můžete užívat vodní atrakce nebo se sklouznout na nově zrekonstruovaném tobogánu. Koupaliště vyniká bazény napuštěnými termálními prameny, čerpanými s teplotou 30 °C z hloubky přes 320 metrů. A pokud vás omrzí cachtání se ve vodě, v sousedství si můžete zahrát plážový volejbal.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 20:00 hodin

Vstupné

 • Dospělý: 100 Kč, Děti nad 120 cm a studenty: 60 Kč, Děti do 120 cm: 20 Kč

Podívejte se na tipy ubytování, blízko termálních lázní.

3. Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí, na kraji města v Ústeckém kraji, nabízí průměrnou teplotu vody 26 °C s vysokým obsahem železa. Koupání je možné v hlavním bazénu, pro děti je k dispozici dětské brouzdaliště, a po vykoupání si lze zahrát na vedlejších sportovištích, kde je možné si zahrát klasický nebo plážový volejbal, nohejbal, nebo stolní tenis. K dispozici jsou i tenisové kurty, a pro děti je připraven dětský koutek s pískovištěm a atrakcemi.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 20:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné pro dospělého je 70 Kč, pro děti a studenty 35 Kč, děti do 5 let zdarma.

Zkontrolujte tipy na ubytování, abyste byli co nejblíže termálním lázním.

4. Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích se nachází termální centrum. Jedná o komplex nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Minerální voda zabírá 450 m² a její složení předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici. Thermalium nabízí dva relaxační bazény s atrakcemi z Pravřídla zchlazenou z původních 41 °C na 35 °C. U bazénu stojí dvě sochy, první je pasáček připomínající legendu o nalezení pramenů a druhou je socha dívky nabírající vodu. Ve druhém bazénu je potom teplota vody 29 °C. Kromě termálních bazénů vyzkoušejte individuální lázně, masáže, Kneippův chodník, nový saunový svět pro 25 – 30 lidí s finskou saunou, parní saunou a biosaunou.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-PÁ: 11:00 – 21:00 hodin
 • SO: 10:00 – 21:00 hodin
 • PO-NE: 7:30 – 21:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné do Thermalia s termálními bazény je 200 Kč/90 minut a do Thermalia s termálními bazény a saunami 300 Kč/150 minut.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k termálním lázním opravdu kousek.

5. Aqualand Moravia

Objevte to NEJ z Česka: 9 NEJlepších termálních lázní, koupališť a bazénů

Aqualand Moravia leží na břehu Novomlýnských nádrží, nedaleko Pasohlávek, 20 minut od Brna. Je to nejmodernější aquapark v České republice. Nabízí 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restauraci Imperium. Termální bazény mají teplotu 37 °C. Bazény Romulus a Remus jsou umístěny ve venkovním geotermálním bazénu a jsou otevřené po celý rok. Relaxujte vnitřním i venkovním wellness s výhledem na krásnou krajinu Pálavských vrchů. Kromě termálních bazénů zde najdete největší počet zastřešených atrakcí v Česku. Park nabízí širokou škálu tobogánů a letos plánuje otevření nejdelšího tobogánu v České republice, který měří 242 metrů.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 21:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné pro dospělého vyjde na 999 Kč, pro děti a studenty na 599 Kč, děti do 6 let zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k termálním lázním opravdu kousek.

6. Termální bazény Wellness Horal

Termální bazény Wellness Horal se nacházejí na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Voda je vyhřívaná na 36 °C po celý rok. Areál tvoří prosklená hala s výhledem do údolí. Zde si můžete užívat plavání v 20 metrů dlouhém bazénu s bublerem a hydromasážními tryskami. K dispozici je i zábavně relaxační bazén s atrakcemi, jako je divoká řeka, jeskyně, masážní lavice a dětský bazének. Oba bazény jsou naplněny vodou z vlastního vrtu, 100 metrů pod zemí, která nepotřebuje další chemickou úpravu, jen se ohřívá k teplotě termálních pramenů. Obsahuje minerální látky prospěšné pro kožní nemoci. K dispozici je také kardio fitness, saunový svět s dvěma saunami, parní lázeň, tepidarium, venkovní a vnitřní whirlpool a Kneippův chodník.

Otevírací doba:

 • PO-NE: 10:00 – 22:00 hodin

Vstupné

 • Vstup pro dospělého vyjde v závislosti na dni v rozmezí na 290-390 Kč, pro děti a studenty na 150 Kč, děti do 3 let zdarma.

Podívejte se na tipy ubytování, ať to máte k termálním lázním opravdu kousek.

7. Termální bazén v Hotelu Termal Mušov

Pokud hledáte relaxaci v minerální vodě bohaté na síru, navštivte hotelový bazén v Hotelu Termal Mušov, dostupný nejen pro hosty, ale i veřejnost. Místní voda je plná minerálů a síry, s teplotou pramene 46 °C a v bazénu 34–36 °C. Tento sirný zdroj je nejsilnější v Česku a ojedinělý. Vhodný je pro léčbu onemocnění pohybového aparátu, močového ústrojí, kožních a gynekologických. Koupelí se můžete naložit v termálním bazénu nebo balneo koupelích a navíc využít sauny s finskou, aroma a solnou variantou.

Otevírací doba:

 • PO-NE: 10:00–22:00 hodin
 • Vstupné na 1 hodinu do termálního bazénu pro dospělé vyjde na 160 Kč, pro děti a studenty na 120 Kč, děti do 6 let zdarma.

Zkontrolujte si doporučená ubytování, aby vám bylo k termálním lázním co nejblíže.

8. Horské Lázně Karlova Studánka

Horské Lázně v Karlově Studánce jsou rozděleny do několika domů a léčí se v nich pacienti s onemocněním dýchacích cest. Lázně jsou umístěny v Karlově Studánce, což není náhoda. Kromě léčivých pramenů je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. V Letních lázních je k dispozici rehabilitační wellness bazén pro veřejnost, který je prvním svého druhu v České republice. Je vybaven balneologickými prvky a novou technologií v termální vodě. Kromě hydroterapie je možné absolvovat termoterapii a fototerapii, a vyzkoušet si i finskou saunu nebo tepidarium.

Otevírací doba:

 • PO-ČT: 13:00 – 20:00 hodin
 • PÁ: 13:00 – 21:00 hodin
 • SO: 10:00 – 21:00 hodin
 • NE: 10:00 – 19:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné na 90 minut pro dospělého vyjde na 160 Kč, pro studenty na 100 Kč, děti od 6-12 let na 90 Kč a děti do 6 let za 30 Kč.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte k termálním lázním opravdu kousek.

9. Termální bazén Janské Lázně

Při pobytu v oblasti Janských lázní v Krkonoších nevynechejte místní termální bazén, který je napájen teplými minerálními prameny, jako jsou Janský a Černý pramen. Bazén nabízí vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka. Dále zde najdete vnitřní i venkovní vířivky, finské sauny, parní saunu a zchlazovací bazének. V letním období můžete relaxovat na sluneční terase vybavené lehátky. Večer si pak můžete užít romantické osvětlení bazénu a zážitkovou saunu na terase.

Otevírací doba:

 • PO-PÁ: 16:00 – 21:00 hodin
 • SO-NE: 13:00 – 21:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné na 1 hodinu v bazénu a saunovém světě vyjde pro dospělého na 190 Kč, pro děti nad 12 let na 120 Kč, děti do 3 let zdarma.

Zvažte tipy na ubytování, abyste měli termální lázně doslova za humny.

Napsat komentář