Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších venkovních a vnitřních wellness center

Wellness

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších venkovních a vnitřních wellness center

Odpočinek od každodenních povinností si jednou za čas zaslouží každý z nás. Zvolte nezaměnitelný relax v nej

Klidnou přírodu v Trenčianských Teplicích skvostně ozvláštňuje Wellness Zelená žába vytvořené slavným Bohuslavem Fuchsem. Po nedávné rekonstrukci tu nyní najdete luxusní centrální vířivku obklopenou sedmi tubusy. Každý z nich nabízí něco jedinečného – dámskou a pánskou šatnu s prostornými skříňkami, odpočinkovou místnost a finskou, infra, bylinkovou a parní saunu. Zadní stěny některých místností jsou pokryty solnými kameny, které podtrhují krásu saun a uvolňují dýchací cesty. V saunách se také můžete těšit na chromoterapii – postupně se měnící barevné světlo, které příznivě ovlivňuje lidský organismus. Po osvěžujícím pobytu v sauně se zchlaďte v ochlazovacím bazénu a odpočívejte ve vířivce královských rozměrů. Dokonalý zážitek vám umocní pohled na otevřenou přírodu a zpěv ptáků.

Otevírací doba:

 • PO-ÚT: zavřeno
 • ST-PÁ: 16:00 – 22:00 hodin
 • SO – NE: 14:00 – 22:00 hodin

Vstupné:

 • Základní vstupné na 2 hodiny pro dospělého je 17 €, platí i pro studenty a seniory.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať máte wellness skutečně blízko.

2. Wellness Permon ‚s Paradise | Vysoké Tatry

Jedinečný Tatranský národní park se vyplatí navštívit nejen kvůli přírodě a slovenským horám, ale také za největším wellness centrem v Grand hotelu Permon. Uchvátí vás saunové centrum Sauna Paradise s rozlohou 1620 m², kterému se svými rozměry nevyrovná žádné jiné na Slovensku. Kromě saun si dopřejte odpočinek v tatranském stylu – čeká tu na vás parní sauna Liščí nora, Sviští louka, Vydří brloh či relaxační místnost Medvědí doupě. Odpočinek v nich vystřídejte s posezením v solné jeskyni, na masážních sedadlech, zchlaďte se pod ledopády či ledovými sprchami a milovníci otužování se mohou těšit na zchlazení v Pstruhové lázni – vnějším jezírku, ve kterém žijí pstruzi. Pokud vám chybí zábava ve vodě, v hotelu Permon navštivte bazénový svět Aqua Paradise, procedury, masáže či zábaly si užijete ve Spa Paradise a Beauty Paradise.

Wellness v Grand hotelu Permon nabízí unikátní dětský wellness svět Kids‘ Paradise, který ocení i vaše děti. Zde si mohou užít zábavu a relaxaci v dětském bazénu s teplotou vody 33 °C, vybaveném skluzavkami, dětským vodotryskem a perličkovým posezením. K dispozici jsou také dětské vířivky a infrasauna, stejně jako relaxační místnost „Jahůdka“. Vrcholem zábavy je jedinečný Movie tobogán o délce 63 metrů, který doplňuje promítání obrázků.

Otevírací doba (liší se podle dnů a částí areálů):

 • PO-PÁ: 13:00 – 22:00 hodin
 • SO-NE + prázdniny a státní svátky: 10:00 – 22:00 hodin

Vstupné:

 • Celodenní vstup pro dospělé: 33 €. Děti do Aqua Paradise a Kids‘ Paradise + Sauna Paradise (s rodiči) za 50 % ceny dospělého. Děti do 6 let nevstupují do Sauna Paradise. Vstup do Aqua Paradise a Kids‘ Paradise je zdarma.

Zde najdete tipy na ubytování blízko wellness.

3. SAI Wellness | Senec

Příznivý vliv saunování a relaxace si naplno užijete i na břehu Slunečních jezer. Navštivte SAI Wellness v Senci, které se pyšní 8 moderními saunami. Každá z nich je něčím výjimečná, proto navštivte všechny – solnou saunu, tureckou saunu Hammam, bambusovou saunu, finskou saunu i 2 infrasauny. O skutečně jedinečné zážitky se postarají sauna Ruský důl a aromatická parní sauna, ve kterých se také konají saunové rituály. Odpočinek pokračuje ve dvou vnitřních a jedné vnější vířivce. Vaše nohy pomůže prokrvit Kneippův chodník.

Pokud vám saunování přijde nudné, vyzkoušejte saunové rituály – SAI Wellness Senec nabízí bohatý výběr. Každá sauna nabízí unikátní ceremoniály pro zlepšení zdraví i psychiky. Navštivte aromaterapii, ruské metličkování, peeling, muzikoterapii se zpívajícími miskami či terapii vonným kouřem a další.

Otevírací doba:

 • NE-ST + svátky: 12:00 – 22:00 hodin
 • ČT-SO: 12:00 – 24:00 hodin

Vstupné:

 • Vstup na 3 hodiny pro dospělou osobu je 23,90 €. Vstup je možný pouze pro osoby od 18 let.

Podívejte se na tipy, kde se můžete ubytovat, ať to máte do wellness skutečně blízko.

4. Wellness & Spa Zochova Chata | Malé Karpaty

Odpočinek v přírodě lze zažít při turistice nebo ve vířivce. Wellness Zochova Chata nabízí relaxaci pod korunami buků v vnější vířivce, přímo přesunutelné do sauny v obrovském sudu. Pokud počasí nevyznívá venkovnímu odpočinku, můžete se uvolnit ve vnitřním bazénu s masážními tryskami. Interiéry v horském stylu s přírodními prvky vytvářejí atmosféru dovolené v horách i při návštěvě finské, infra, bylinkové nebo parní sauny. Po ochlazení v ledovém bazénu nebo pod zážitkovými sprchami si odpočiňte na vyhřívaném lehátku v tepidáriu nebo se projděte po terase nebo romantické zahradě s jezírkem. Nezapomeňte si dopřát blahodárnou masáž či proceduru, která vás obnoví.

Otevírací doba:

 • ÚT: 13:00 – 22:00 hodin
 • ST-PO: 10:00 – 22:00 hodin

Vstupné:

 • Vstup k bazénu, vířivce a saunovému světu na 3 hodiny stojí 35 €. Vstup je povolen pouze od 15 let věku.

5. Zion Spa Luxury | Vysoké Tatry

Poznejte pravý luxus a rozkoš při návštěvě wellness Zion Spa Luxury v Grand Hotelu Kempinski High Tatras ve Vysokých Tatrách, přímo u Štrbského plesa. Už na začátku vás okouzlí luxusní a moderní interiéry, které se táhnou až k vnitřnímu bazénu o rozměrech 16 x 8 m, určenému pro maximální relaxaci. Pohled na ledovcové jezero a hory Tater vás provází během pobytu ve vodním světě, přičemž nad hlavou září křišťálové lustry. Další relaxaci nabízejí vířivka, suchá solná sauna a aromaterapeutická pára. Po zahřátí si můžete osvěžit tělo pod ledovým vodopádem, v bazénu nebo procházkou po Kneippově chodníku. Součástí zařízení je také relaxační místnost, Spa bar a fitness centrum. Skvělou možností je také soukromá procedura pro dvojici. Po návštěvě Zion Spa Luxury Grand Hotel Kempinski High Tatras opustíte s naprosto odpočatým tělem, duší i myslí.

Otevírací doba:

Objevte to NEJ ze Slovenska: 9 nejkrásnějších venkovních a vnitřních wellness center
 • NE-ČT: 8:00 – 22:00 hodin
 • PÁ-SO: 8:00 – 23:00 hodin

Vstupné:

 • Celodenní vstup do fitness a wellness zóny pro dospělou osobu je 60 €. Pro dítě do 17 let je vstup 30 €. Dítě do 6 let má vstup zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se můžete ubytovat, ať to máte do wellness skutečně blízko.

6. Wellness & Spa Kaskady | u Banské Bystrice

Zapomeňte na stres a únavu a posilte svou imunitu v omamně působícím wellness v Hotelu & Spa Resort Kaskady, který leží jen 16 km od Banské Bystrice. Celoročně se zde můžete ponořit do termální vody obohacené o minerály ve vnitřním relaxačním a oddechovém bazénu s tryskami. V teplých měsících se k nim přidají také venkovní bazény určené k odpočinku. Vstupte také do saunového světa a ocitnete se v úžasném místě plném tlumeného světla, tepla a vůní, které omámí vaše smysly. Skvělou relaxaci vám zaručí finská sauna, parní i infrasauna, váš čich a celou dýchací soustavu potěší eukalyptová, bylinková a mentolová sauna. Po několika minutovém odpočinku se zchlaďte pod ledopády a příjemné chvíle nechte doznít na vyhřívaném lehátku tepidária. Stále se necítíte dostatečně zrelaxovaní? Svěřte se do rukou zkušeného maséra nebo si dopřejte ájurvédské léčivé procedury.

Otevírací doba:

 • PO-PÁ: 10:00 – 21:30 hodin
 • SO-NE + svátky a prázdniny: vstup po 18:00 hodin

Vstupné (liší se od sezóny a dní):

 • Vstup do wellness a bazénů na 3 hodiny v pracovní dny pro dospělé: 13,90 € (do 13:00 hodin), 21 € (po 13:00 hodin). Děti do 12 let: 10 € (do 13:00 hodin), 12 € (po 13:00 hodin). Vstup je nutné zarezervovat předem.

Podívejte se na tipy, kde se můžete ubytovat, ať máte wellness skutečně blízko.

7. Wellness & Spa Palace Art | Pezinok

Wellness centrum Palace Art v Pezinku pouhých 20 km od Bratislavy zvýrazní umění užívat si života. Hned při vstupu vás přivítá mozaika dvou pávů, kteří hlídají pohodu na lehátkách i v nadstandardní vířivce pro 16 osob. Moderní finská, infra i parní sauna dokonale prohřejí vaše tělo a vy se můžete následně oddávat odpočinku na lehátkách. Ve sluncem zalitých dnech se můžete usadit i na venkovní terase. Vyberte si z nabídky masáží, například bylinková masáž s horkými mořskými mušlemi či terapeutická masáž na míru pro vás.

Otevírací doba:

 • PO-PÁ: 12:00 – 21:00 hodin
 • SO-NE + svátky: 10:00 – 21:00 hodin

Vstupné:

 • Celodenní vstup pro dospělou osobu je 40 €, více informací na recepci. Vstup je nutné rezervovat předem.

Podívejte se na tipy ubytování, abyste měli wellness skutečně blízko.

8. Amade Wellness & Spa | Dunajská Streda

Elegantní a charismatické Wellness & Spa v Hotelu Amade Château nedaleko Dunajské Stredy vás nadchne svěžím prostorem a péčí. Můžete si zaplavat venkovním plaveckém bazénu, uvnitř relaxačním bazénu, který je propojen s vířivkou. Užijete si relaxaci v finské, parní a infrasauně s esenciálními oleji, které omlazují a dodávají energii tělu i mysli.

Unikátní zážitek v Amade Wellness & Spa představují velkolepé turecké lázně Hamam, postavené dle autentického návrhu tureckých architektů. Prožijte atmosféru příběhů z Tisíce a jedné noci v parní lázni s malebnými klenbami a dopřejte si tradiční lázeňské rituály, které obnoví vaše tělo i duši.

Otevírací doba:

 • PO-NE: 9:00 – 20:00

Vstupné:

 • Celodenní vstup pro dospělé: 50 €, od 17:00 ve všední dny: 35 €. Děti do 15 let: 25 €, děti do 6 let zdarma.

Pro příznivce wellness je zde také výběr ubytování, aby bylo vaše wellness zážitky ještě pohodlnější.

9. Wellness Elizabeth | Trenčín

Přepych pod Trenčianským hradem si užijete ve wellness centru ve stylu římských lázní hotelu Elizabeth. Jak v oáze klidu se budete cítit při odpočinku v hydromasážním bazénu, kde se o vaši pohodu postarají masážní trysky. Vaše tělo vyhřeje příjemné teplo ve finské, římské, parní nebo bylinkové sauně, kde si užijete také příjemnou vůni a světelnou barevnou terapii. Imunitu posilněte následným ochlazením pod speciálními sprchami s názvem Studená mlha a Tropický déšť, nebo dejte přednost ledové drti. Dopřát si zde můžete také masáž.

Otevírací doba:

 • PO-PÁ: 14:00 – 22:00 hodin
 • SO-NE + svátky: 10:00 – 22:00 hodin

Vstupné:

 • Vstup na 2 hodiny pro dospělou osobu je 17 €. Jedno dítě v doprovodu dospělého má vstup do wellness zdarma, každé další dítě platí 6 €. Vstup na dvě hodiny pro děti do 12 let je 8,50 €. Děti do 6 let nemají vstup povolen, a tak si ve wellness užijete ticho a pohodu.

Podívejte se na tipy, kde se můžete ubytovat, ať to máte do wellness skutečně blízko.

Napsat komentář