Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze luxusního pobytu s wellness v Hotelu Astoria Bled ve Slovinsku

Cestování

Osobně ověřeno: Recenze luxusního pobytu s wellness v Hotelu Astoria Bled ve Slovinsku

Vydejte se s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do Slovinska, konkrétně do Hotelu Astoria Bled. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 5.4.2023 – 9.4.2023
  • Ubytování: Hotel Astoria Bled
  • Lokalita: Slovinsko
  • Cestovali jsme: S partnerem
  • Stravování: Snídaně
  • Doprava: Autem

Slovinsko jen 400 m od jezera Bled: Hotel Astoria Bled se snídaněmi a luxusním wellness se saunovým světem

Video z pobytu

Cesta a parkování

Využili jsme prodloužený víkend a vyrazili do Slovinska k jezeru Bled. Cestou z Vysočiny jsme projeli Brno, Vídeň, Štýrský Hradec a Villach, přes který jsme přejeli do Rakouska. Trasa obvykle trvá 6 a půl hodiny, ale s našimi přestávkami to bylo asi 8 hodin. Přesto jsme díky brzkému odjezdu dorazili do Hotelu Astoria Bled v rozumném čase. Před odjezdem jsme si zakoupili rakouskou (10 €) a slovinskou (15 €) dálniční známku.

Parkování

Parkování u hotelu bylo součástí balíčku a není třeba ho předem rezervovat. Můžete zaparkovat buď v garáži s omezenou kapacitou nebo venku před hotelem, kde je více parkovacích míst. Vzhledem k populárnímu velikonočnímu termínu bylo parkování občas náročné kvůli plné obsazenosti hotelu, ale vždy jsme nakonec našli místo. Jednou jsme dokonce měli čestné místo v garáži.

Ubytování

Naše útočiště je stylový Hotel Astoria Bled, který se nachází ve městě Bled, jen kousek od slavného jezera. V termínu našeho pobytu nebyly k dispozici pokoje Standard bez balkonu, tak jsme si připlatili za pokoj s balkonem. Nakonec jsme za to byli rádi, protože bylo krásné slunečné počasí a na balkoně jsme si párkrát poseděli, odkud byl výhled na jezero a hrad.

Pokoj vybaven velice moderně. K dispozici velká šatní skříň s trezorem, police pro odložení kufru, stůl s židlí, televize, koupelna se sprchovým koutem a manželská postel – přezdívaná nebíčko. Každý večer po celodenním výletování jsme do ní s radostí ulehli, zachumlali se pod extra nadýchanou pokrývku a užívali si hned 3 druhy polštářů, tak pohodlných, že jsme si museli opsat jejich značku a ještě před odjezdem do Česka jsme si v Lublani dva stejné pořídili domů. 😀

Jak jsme se najedli v ubytování?

V ceně byly zahrnuty snídaně formou bufetu, podávané v přízemní restauraci. Součástí byla i terasa, ale kvůli chladnějším ránům ji málokdo využíval. V létě však bude ranní posezení u snídaně s výhledem úžasné. Pokrmy byly opravdu vynikající, patřily mezi nejlepší, které jsem v hotelech kdy měla.

Osobně ověřeno: Recenze luxusního pobytu s wellness v Hotelu Astoria Bled ve Slovinsku

Kromě klasiky, jako je několik druhů sladkého i slaného pečiva, sýrů, uzenin, džemů, byla k dispozici například i sekce „Lokální snídaně“, kde byly sýry, klobásy, pomazánky a zelenina od místních farmářů. Z teplých pokrmů zde byla míchaná i smažená vejce, párečky a k mému překvapení třeba i čerstvá domácí pizza či květákové placky. Já jsem spíše na sladké snídaně, takže jsem uvítala jogurt s džemem, ovesnou kaši a bohatý výběr ovoce. Na výběr byly i rozmanité cereálie, posypky (semínka, sušené ovoce apod.), mléka (klasické, rostlinné, bezlaktózové). Z nápojů nechyběla káva, kvalitní čaje, džusy i čerstvé smoothie. Během velikonoční neděle tu byly navíc i tradiční slovinské slavnostní pokrmy a nechyběl ani místní vyhlášený dezert – kremeš.

Jak jsme se najedli v okolí?

  • Špica Restavracija & Bar Bled byla úplná špička. Navíc je jen pár kroků od hotelu, asi 5 minut pěšky. Ochutnala jsem tortellini plněné sýrem s rajčatovou omáčkou, přítel si dal lákavě vypadající pizzu. Nevýhodou bylo delší čekání na usazení (15–20 minut).
  • Cantina Mexicana – Během výletu do Lublaně jsme zavítali do mexické restaurace, která byla skvělá. Nadchl nás stylový interiér, jídlo – kuřecí enchiladas a pikantní kukuřicová polévka, i koktejly.
  • Osteria Hladik – Jednou jsme na oběd zavítali i do Itálie, protože hranice jsou opravdu blízko. Restaurace měla skvělé recenze a tortellini s chřestem byly parádní.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Wellness centrum leží v prvním patře a pokud je vstup zahrnut v ceně, obdržíte lístek při check-inu, kterým se pak prokážete na wellness recepci. V době našeho pobytu byl hotel plně obsazený, takže jsme předem ohlásili čas, kdy plánujeme využít wellness. K dispozici jsou vnitřní a venkovní vířivky, které fungují střídavě. Pro milovníky saun tu bylo několik druhů saun, ochlazovací sprchy a mořská sůl pro parní saunu nebo sprchu na peeling. K relaxaci sloužilo mnoho lehátek. Potěšil nás také bar s ovocem, čajem a vodou.

Hotel nabízí bohatý výběr masáží a procedur. Objednala jsem si jednu z masáží, která byla velmi příjemná. Masérka byla šikovná a doporučuji ji každému, kdo si chce alespoň na hodinku opravdu odpočinout.

Kam na výlet?

Povinností je procházka k 400 m vzdálenému jezeru Bled a stejnojmennému hradu. Na nás tu bylo hodně lidí, takže jsme se poté vydali k Bohinjskému jezeru, které leží jen půl hodiny jízdy. Tady naopak nebylo ani živáčka. A abychom naše putování po jezerech završili, zajeli jsme si ještě k jezeru Jasna. To se nám líbilo asi nejvíc, byly od něj opravdu krásné výhledy na okolní hory.

Za návštěvu stojí Přírodní rezervace Zelenci, vhodná jako cíl pro krátký výlet na cca 20–30 minut. Můžete se tu zastavit cestou z vodopádu Peričnik. Cesta k němu je delší a k samotnému vodopádu je pak potřeba zdolat kopec, takže na tenhle výlet si vyhraďte 2 až 3 hodinky. Odměnou vám ovšem bude možnost projít se přímo pod padající vodou.

Pokud jste nadšení turisti, můžete si vybrat trasu vedoucí Triglavským národním parkem, anebo na některý z vrcholů vyjet autem.

Pro mě byla nejhezčím výletním cílem soutěska Korita Mostnice. V sezoně se platí vstupné, ale když jsme tam byli my, nikdo nic nevybíral. Jedná se o 1,5 až 2hodinovou procházku nádherným kaňonem se skalními útvary a smaragdovou říčkou, ale trasu si může ještě prodloužit.

Chtěli jsme navštívit i Soutěsku Vintgar, kde se projdete úžasnou přírodou po dřevěné lávce. Bohužel v den našeho příjezdu odložili otevření o týden kvůli špatnému počasí, i když celý náš pobyt byl krásný. 🙂

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Astoria Bled

„Pobyt ve Slovinsku nás nadchl a určitě se sem ještě vrátíme. Hotel Astoria Bled byl výchozím bodem pro naše výlety. Doporučuji jezera Bled, Bohinjské i Jasna a Korita Mostnice. Ubytování bylo moderní, postel extrémně komfortní, z balkonu byl výhled na jezero, snídaně vynikající s bohatým výběrem jídel. Potěšilo nás i wellness s nabídkou masáží a dvěma vířivkami.“

👍 Pobyt v Hotelu Astoria Bled byl ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář