Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety v Hotelu Niemcza Wino & Spa v Polsku

Jídlo a pití

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety v Hotelu Niemcza Wino & Spa v Polsku

Vydejte se s Nikodemem, členem našeho Travelking týmu, do Polska, konkrétně do Hotelu Niemcza Wino & Spa. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 27.10.2022 – 29.10.2022
 • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Niemcza Wino & Spa
 • Lokalita ubytování je: Polsko
 • Cestoval jsem: S partnerkou
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Polsko: Soví hory u hranic s ČR v Hotelu Niemcza Wino & Spa s neomezeným wellness, procedurami a polopenzí

Kam a jak jsme jeli?

Malebné městečko Niemcza v Dolním Slezsku na jihozápadě Polska jsme měli blízko – vyráželi jsme z pouhých 60 km vzdáleného města Bystrzyca Kłodzka. Zvolili jsme nejrychlejší trasu po silnici číslo 8, která vede až k česko-polské hranici. Autem jsme dorazili zhruba za hodinu. Budova hotelu se nachází nedaleko centra městečka Niemcza a s pomocí navigace jsem ji našel snadno.

Jak to bylo s parkováním?

Hosté mohou své vozy zanechat na oploceném parkovišti v areálu hotelu. Parkování působilo bezpečně, bylo zdarma a nebylo nutné jej předem rezervovat.

Kde jsme se ubytovali?

Příjemným překvapením na začátku pobytu v Hotelu Niemcza Wino & Spa byla láhev lahodného vína z místní vinice Niemczańska na pokoji. Dostali jsme komfortní dvoulůžkový pokoj s dostatkem prostoru a klasickým zařízením, včetně manželské postele, nočních stolků, televize, pracovního stolu, pohodlného křesla s podnožkou a velké šatní skříně. Potěšila mě také sada na přípravu čaje a kávy. V koupelně byl sprchový kout, toaleta, set kosmetiky, ručníky, župany a pantofle.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety v Hotelu Niemcza Wino & Spa v Polsku

Během pobytu jsme si pochutnali na polopenzi, která zahrnovala bufetové snídaně a servírované večeře. Vždy bylo patrné, že kvalita a čerstvost surovin jsou v tomto hotelu prioritou. K dispozici bylo křupavé pečivo, čerstvá zelenina, ovoce, míchaná vajíčka a klobásy na snídani. K pití byla k dispozici káva z kávovaru, různé druhy džusů a Prosecco vyrobené z místních hroznů. Večeře se skládaly z polévky a hlavního chodu, přičemž hlavní chod byl vždy jediný. Přesto jsem si vždy pochutnal, například na vepřové krkovičce s opékanými brambory nebo hovězím Stroganovem s rýží. Obsluha se ochotně přizpůsobila i vegetariánským hostům a servírovala jim bezmasé pokrmy po předchozí domluvě.

Jak jsme se najedli v okolí?

Při cestě z výletu jsme si dopřáli odpolední kávu a zákusek v Kavosh Cafe v městečku Ząbkowice Śląskie. Doporučuji ochutnat především jejich domácí dorty, které vypadají úchvatně a stejně tak chutnají.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel je dokonalým místem pro odpočinkovou dovolenou, jelikož disponuje rozsáhlou wellness zónou. Součástí vnitřní části je krytý bazén, vířivka a několika saun (finská, parní, infračervená). Venkovní část wellness nabízí vířivku a saunu. V době našeho pobytu se i přes poměrně chladné počasí oddávalo venkovní relaxaci na čerstvém vzduchu několik odvážlivců. My jsme využili pouze část uvnitř a byli jsme spokojeni. V blízké budoucnosti bude navíc zprovozněno nové venkovní koupaliště.

Procedury v hotelu

Vyzkoušeli jsme masáž lávovými kameny, prováděnou profesionálními fyzioterapeuty. Masáž byla příjemná a uvolňující.

Výletní cíle

 • V úrodní vinařské oblasti hotelu se nachází lahodná místní produkce, kterou si můžete vychutnat v hotelové restauraci a vinárně.
 • Arboretum Wojsławice, pouhé 2 km od hotelu, nabízí rozlehlý park s stovek druhů rostlin, který je úžasnou oázou klidu v přírodě.
 • Za návštěvu stojí také zámek Kamieniec Ząbkowicki obklopený nádherným parkem. Impozantní zámek v pseudotudorovském stylu, který nechala vystavět Mariana Oranžská, patří dodnes k nejkrásnějším v Evropě. Tato stavba z 19. století byla nedávno zrekonstruována a zpřístupněna veřejnosti, což byste si neměli nechat ujít!
 • Pěkným výletním cílem je městečko Ząbkowice Śląskie, jehož dominanty tvoří zámek a šikmá věž stojící uprostřed malebného náměstí.
 • Pobyt v hotelu Niemcza Wino & Spa je ideální příležitostí projít si městečko Niemcza, které je jedním z nejstarších polských měst a o jeho bohatých dějinách vypovídá obrovské množství historických památek.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Niemcza Wino & Spa

“Pobyt v Hotelu Niemcza Wino & Spa pro nás byl výjimečným zážitkem. Kombinace tichého prostředí na úpatí vinice, vinařské kultury, komfortního ubytování a moderního wellness nás nadchla. Vynikající gastronomie v hotelové restauraci doplnila lahodná vína z místního vinohradu „Winnica Niemczańska“. Okolí je plné historických měst, která stojí za návštěvu. Celkově jsme si pobyt užili a rádi jej doporučujeme i vám.”

👍 Pobyt v Hotelu Niemcza Wino & Spa byl osobně ověřen Nikodemem, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář