Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Hotelu Ventus Natural & Medical SPA

Wellness

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Hotelu Ventus Natural & Medical SPA

Vydejte se s Kamila z Travelking týmu do Polska, konkrétně do Hotelu Ventus Natural & Medical SPA u Mazurských jezer. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 8.6.2023 – 9.6.2023
 • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Ventus Natural & Medical SPA
 • Lokalita ubytování je: Polsko
 • Cestovala jsem: Se synem
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Polsko: Oblast Mazurských jezer v Hotelu Ventus Natural & Medical SPA s polopenzí a bohatým wellness

Cesta k Hotelu Ventus Natural & Medical SPA

Hotel se nachází v lázeňském městě Gołdap, a naším výchozím bodem byla Ostróda, vzdálená přibližně 220 km. Cestovali jsme autem, a celá jízda trvala zhruba 3,5 hodiny.

Parkování

Vedle hotelu je rozlehlé venkovní parkoviště. Parkování je zde zdarma a není třeba rezervace. I když není zřejmé, zda je parkoviště hlídané, lokalita je klidná a bezpečná.

Ubytování

Hotel jsme našli snadno v tiché, zelené lokalitě, blízko léčivých pramenů. Ty uvolňují do ovzduší prospěšné aerosoly z minerální vody, což vytváří efekt podobný dýchání mořského vzduchu. Ne nadarmo je Gołdap údajně domovem nejčistšího ovzduší v Polsku. Jezerní pláž s bazénem, půjčovna vodního vybavení a hřiště na plážový volejbal jsou jen kousek od hotelu. Budova hotelu je obklopena velkou zahradou s venkovním nábytkem, lehátky, houpací sítí, vířivkou a grilovacím altánem.

Pokoj byl prostorný, komfortní a skvěle vybavený, včetně klimatizace, WiFi připojení, smart televize, minibaru, psacího stolu a trezoru. Ve velké a čisté koupelně nechyběly ručníky, toaletní potřeby, župany a pantofle. V pokoji byla nachystaná sada na přípravu kávy a čaje i karafy na vodu – v Gołdapu si můžete minerální vodu napustit přímo z kohoutku. Relaxační atmosféru dotvářel krásný výhled na okolní přírodu a zvuk zpěvu ptáků.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Snídaně se podávala formou bufetu s bohatým výběrem jídel. Vše bylo čerstvé, nádherně naservírované a jídla neustále doplňována, aby nikdo nezůstal hladový. Pochutnáte si na domácích, přírodních produktech, vše od místních dodavatelů. Pokud vám chutnají domácí zavařeniny a med, můžete si je zakoupit přímo v hotelu. Nesmím zapomenout zmínit vynikající espresso.

Večeře jsme si vybrali z jídelního lístku restaurace – knedlíky s jelením masem byly výtečné. Restaurace je prostorná, vkusně zařízená a má letní terasu, kde si můžete vychutnat jídlo ve stínu slunečníků a užít si působivý výhled.

Jak jsme si pochutnali v okolí?

Navštívili jsme restauraci Matryoshka v centru Gołdapu, která se zaměřuje na tradiční pohraniční kuchyni. Potěšily nás velké porce za dobrou cenu a především velmi chutná jídla.

Wellness centrum v hotelu?

V hotelovém wellness centru jsme našli menší, ale příjemný bazén s hydromasáží a saunový svět se suchou a infra saunou, parní lázní, tepidáriem se slunečnou loukou a solnou komorou k inhalaci. Součástí je také posilovna a místnost určená k masážím a ozdravným procedurám. Vykoupali jsme se v bazénu, vyzkoušeli různé sauny a zacvičili si v posilovně. Nakonec jsem si dopřála i masáž. Vše bylo na té nejvyšší úrovni a poskytnuté služby byly naprosto profesionální.

Cestování s dítětem?

Pobyt jsem absolvovala se čtrnáctiletým synem, jehož potřeby jsou podobné dospělým. V pokoji měl vlastní postel a stravoval se stejně jako já. Měl plný přístup do hotelového wellness centra s bazénem, saunami, odpočinkovou místností a venkovní relaxační zónou. Během pobytu hrál stolní fotbal a ping pong, nebo cvičil v posilovně. Pro mladší děti byla k dispozici dětská herna, knihovna, deskové hry a venkovní hřiště. Hotelová restaurace nabízela i jídla určená speciálně pro děti.

Výletní tipy

 • Jezerní pláž s bazénem – Nachází se v oblasti Mazurských jezer, která patří k nejkrásnějším přírodním scenériím v Polsku. Můžete si užít koupání třeba v jezeře Gołdap.
 • Pyramida v Rapě – Oblíbenou atrakcí zdejšího kraje je pyramida v obci Rapa, postavená v roce 1811 pruským šlechticem F.H.Fahrenheitem jako rodinná hrobka. Podobnost s egyptskými pyramidami není náhodná, neboť Fahrenheit měl posedlost egyptskou mytologií o posmrtném životě, a v hrobce jsou mumie celé jeho rodiny.
 • Sarafi Zoo v obci Zatyki – Inspirací pro tento safari zoo byla Afrika. Na rozloze 300 hektarů zde žijí daňci, jeleni, mufloni, velbloudi a zebry.
 • Město Gołdap – Procházejte se městem a obdivujte vodní fontány, velké sluneční hodiny a vodárenskou věž, která přežila obě světové války. Za návštěvu stojí i místní lázně. Gołdap je proslavené mimo jiné léčivým bahnem, bahenními zábaly a dalšími procedurami.
 • Železniční mosty Stańczyki – Připomínají římské viadukty a patří k největším v Polsku.
 • Komplex Piękna Góra Rudziewicz – Lanové centrum, otočná kavárna, lyžařské sjezdovky a sáňkařské dráhy, nabízí zábavu pro děti i dospělé po celý rok.

Závěrečné hodnocení Hotelu Ventus Natural & Medical SPA

“Gołdap nabízí krásnou krajinu a klid. Město je známé minerální vodou, věžemi a nejčistším ovzduším v Polsku. Navíc zde najdete lákavé atrakce – turistické a cyklistické stezky ideální pro aktivní rekreaci. Hotel Ventus Natural & Medical SPA má přátelskou atmosféru, vysoký komfort a wellness centrum s bazénem a saunami. Umístění u pláže umožňuje koupání v jezeře. Vynikající jídlo, krásný interiér a ochotný personál – pobyt byl perfektní a ráda se sem vrátím.”

👍 Pobyt v Hotelu Ventus Natural & Medical SPA byl ověřen Kamila z týmu Travelking a mohu ho doporučit i vám. Další ověřené hotely najdete zde.

Napsat komentář