Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Sirius Hotelu Superior

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Sirius Hotelu Superior

Vydejte se s Ivou z marketingového týmu Travelkingu k maďarskému Balatonu, konkrétně do hotelu Sirius Superior ve městě Keszthely. Jak hodnotí cestu, ubytování, jídlo a wellness? To si můžete přečíst v podrobné recenzi níže.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 20.8.2023 – 23.8.2023
  • Ubytování: Sirius Hotelu Superior
  • Lokalita ubytování: Balaton
  • Cestovali jsme: S rodinou a psem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Balaton: Exkluzivní pobyt ve zbrusu novém Sirius Hotelusuperior s polopenzí a wellness + welcome drink

Kam a jak jsme jeli?

Konec srpna jsme se rozhodli strávit u Balatonu. Na čtyřdenní výlet jsme vyrazili z Brna autem, cesta trvala zhruba čtyři hodiny. Na Slovensku i v Maďarsku jsme koupili dálniční známku, možné ji koupit už dopředu online. Maďarskou známku jsme kupovali až na hranicích, potřeba mít u sebe hotovost, forinty nebo eura, protože karty neberou. Zhruba na půli cesty jsme si udělali větší pauzu, protože jsme jeli s tříletým synem, zastavili jsme se v maďarském městě Györ v zoo. Zoo byla menší, ale jedna z nejhezčích, které jsem navštívila. U některých zvířat jste mohli jít přímo do pavilonu a některé dokonce i krmit. Sledovali jsme krmení žirafy, což byl pro mě velký zážitek! Maďarské silnice u Balatonu jsou trošku rozdrncané, pro ty, kterým nebývá dobře v autě, doporučuji sáhnout po Kinedrylu.

Parkování: Jednoduše a výhodně

Hotel nabízí velké parkoviště, takže nemusíte mít obavy z nedostatku místa. Parkoviště je oplocené a s příchodem zazvoníte na recepci, která vám umožní vjezd. Cena parkování je pouze 3 eura za noc a není potřeba rezervace předem.

Ubytování: Kde jsme byli?

Ubytovaní v Hotelu Siriussuperior u břehu Balatonu v Keszthely. Hotel otevřen letos, prostory krásné, čisté, nové, designové. Nadšení. Hotel má 4 patra s recepcí, restaurací, barem, wellness, dětskou hernou, hernou pro dospělé s kulečníkem, air hockey, šipkami, fotbálkem. Personál vstřícný, většinou hovořící německy, občas maďarsky.

V našem pokoji byla velká a pohodlná manželská postel, televize, stůl se židlí a křesílko s lampou. Navíc jsme měli pro malého nachystanou i cestovní postýlku. Každém pokoji je klimatizace, kterou si nastavíte podle preferencí. Jako příjemné překvapení mi v hotelu na uvítanou přichystali lahev místního vína a čokoládové pralinky, což mě moc potěšilo. Koupelna měla walk-in sprchový kout a celkově vypadala jak z časopisu o bydlení, což se vlastně dá říct o celém hotelu.

Z jedné strany hotelu vidíte přímo na Balaton, tyto pokoje jsou za příplatek. Z druhé strany máte výhled na parkoviště, ale i tak uvidíte trochu zeleně. Pokoje mají balkón se stolečkem a židlemi, bohužel ale zrovna v dobu, kdy jsme byli ubytování my, bylo venku opravdu hodně komárů a večer se na balkonku sedět nedalo. Ale hotel nabízel spoustu vyžití i vevnitř, takže to vlastně vůbec ničemu nevadilo.

Jak jsme se najedli v ubytování?

V hotelu jsme měli polopenzi a musím říct, že jsme byli všichni spokojení. Snídaně i večere byly formou bufetu a nabídka byla pestrá. Teplá snídaně zahrnovala vajíčka, párečky, klobásky, fazole a opečená rajčata. Dále bylo na výběr druhů šunky, salámů, sýrů, ovoce a hlavně výborného sladkého i slaného pečiva, čerstvé lívance, mléčná rýže, krupicová kaše i cereálie. Potěšil i výběr rostlinného mléka. Na snídani je také džus, voda a káva.

Vždycky jsme si pochutnali i na večeři. U bufetových jídel mám problém s výběrem, protože mám chuť na všechno a na mém talíři se tak často objevují bizarní kombinace, jako je treska s bramborovou kaší, gnocchi s pestem, boloňské špagety a kuřecí řízek s opečenými bramborami. 😀 Ale opravdu to stálo za to, každý večer bylo na výběr z masitých i bezmasých jídel, doplněných různými saláty, ovocem a mnoha dezerty. Výborná čokoládová pěna, sacher dort i creme brulée. Nápoje k večeři se objednávají zvlášť a útratu vám napíšou na pokoj. Navíc musím ocenit i bar a barmana, který míchal výborné koktejly. Vyzkoušeli jsme jich několik a všechny stály za to. V hotelovém lobby jsme skoro každý večer hráli karty, šli na kulečník, air hockey, šipky nebo fotbálek.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Sirius Hotelu Superior

Kde jsme jedli v okolí?

Během výletu bylo každý den kolem 34 stupňů, takže jsme většinou místo oběda dali jen svačinku. Jeden den jsme ale vyrazili k přilehlému přístavu, kde se nacházela restaurace Oporto Étterem Keszthely s vynikajícím hodnocením na Google Reviews. Restaurace byla prázdná, což nám neinspirovalo důvěru, ale rozhodli jsme se jí dát šanci a nezklamala. Všichni jsme si pochutnali na maďarském leču, guláši, i fish & chips, a všechno bylo vynikající. Ceny byly vyšší, za hlavní jídlo začínaly přibližně na 5 000 forintů, ale stálo to za to.

V okolí cyklostezky k hlavnímu molu bylo mnoho výletních hospůdek a restaurací s maďarskou klasikou, stánky s langoši a další možnosti stravování.

Poslední den jsme si dali oběd v hotelovém baru ve wellness a opět jsme si potvrdili, že místní kuchaři jsou skvělí.

Wellness centrum v hotelu?

V hotelu najdete rozsáhlé wellness s termálními bazény a saunami, včetně zážitkového bazénu zvaného divoká řeka, který nabízí rychlý proud a zábavu pro děti. Uvnitř se také nachází dětský bazének s vodními hračkami, kterým se děti oddávaly bez rušení personálem. Jednou denně se konají animační aktivity, cvičení a tanec ve vodě, a poté se animátoři přesouvají ke starostech o děti v bazénu. Animační program může být sezónní, avšak naše skupina si ho užila naplno – jak děti, tak dospělí.

Wellness nabízí masáže, je ale potřeba rezervovat dopředu. Masáž vyzkoušel můj švagr a byl velmi spokojený, za 30 minut si prý opravdu odpočinul.

Sauny jsme bohužel nevyzkoušeli, protože bylo velké teplo, ale v hotelu jich je více k dispozici. Jedna z nich je venkovní s výhledem na Balaton.

Navíc jsem ocenila, že za poplatek 2 600 forintů na osobu bylo možné ve wellness zůstat i v den odjezdu. V 11 hodin jsme tedy udělali check-out a ve wellness jsme pak zůstali až do 18 hodin, poté už jsme se vydali domů.

Kam na výlet?

Původně jsme plánovali spoustu výletů po okolí, ale nakonec jsme vzhledem k velkému vedru hlavně střídali bazény v hotelu a koupání v Balatonu. Hotel má vlastní soukromé molo s pohodlným vstupem do vody.

Vyrazili jsme na výlet na kolech po cyklostezce podél pobřeží. Kola si můžete zapůjčit na hotelu za 2 000 forintů na hodinu pro klasická kola a za 3 000 forintů na hodinu pro elektrokola. Mají také dětské sedačky a helmy. Dojeli jsme na hlavní molo s vyhlídkovým kolem, které stálo 2 500 forintů pro dospělé, přičemž děti do 3 let měly vstup zdarma. Z mola odjíždí každou hodinu historická dřevěná loď na plavbu po Balatonu. Vedle mola je krásné dětské hřiště ve stínu s lavičkami pro rodiče.

Závěrečné hodnocení pobytu v Sirius Hotelusuperior

“Hned po odjezdu z Hotelu Sirius jsme se začali domlouvat, kdy přijedeme znovu. Pobyt jsme si moc užili, hotel je nádherně zařízený a vybavený, máte podle mě k dispozici vše, co budete potřebovat. Hodí se jak pro mladší i starší páry, tak pro rodiny s malými dětmi, se kterými tu počítají a chovají se k nim moc hezky. Jídlo bylo výborné, pestré a každý den byla jiná nabídka. Wellness bylo krásné, udržované v čistotě a každý si našel to svoje – klidné bazénky s masážními tryskami, divokou řeku nebo dětský bazének. Okolí je moc pěkné, celkově klidné a těším se, až ho příště více prozkoumáme.”

👍 Pobyt v Sirius Hotelu Superior byl osobně ověřen Ivou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář