Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze rodinného pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Rysy

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze rodinného pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Rysy

Vydejte se na Slovensko se Zuzkou, členkou našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Rysy ve Vysokých Tatrách. Jaká byla cesta, ubytování a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 9.9.2023 – 15.9.2023
 • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Rysy
 • Lokalita ubytování jsou: Vysoké Tatry
 • Cestovala jsem: S manželem a dcerkou
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Vysoké Tatry u atrakcí (nejen) pro rodiny v Hotelu Rysy s polopenzí, dětským koutkem a slevou do aquaparku

Kam a jak jsme jeli?

Z Brna jsme vyrazili dopoledne směrem k Trenčínu, Považské Bystrici a Žilině, kde jsme omylem odbočili a skončili v Nezabudské Lúčce. Odtud jsme se převezli přes řeku Váh za cca 5 € poplatek přívozem, což oživilo naši dlouhou cestu. Na druhém břehu jsme se napojili na správnou silnici směrem k Vrútkám, Ružomberku a dál k Tatram. Do hotelu jsme dorazili pozdě odpoledne, standardně trvá cesta asi 5 hodin. Část cesty jsme absolvovali po zpoplatněné dálnici D1. Dálniční známku lze zakoupit online.

Jak to bylo s parkováním?

Před hotelem je parkoviště, není potřeba rezervace a parkování je zdarma.

Kde jsme se ubytovali?

Hotel Rysy leží v klidné části Tatranského Lieskovce. K vlakové zastávce zubačky směrem k Štrbskému Plesu je to asi 5 minut pěšky. Pro ty, kdo chtějí projít, je tu možnost dojít až k zastávce Štrba, asi 15 minut pěšky od hotelu (jde se z kopce dolů).

Ubytovali jsme se v pokoji s výhledem do lesa a velkým balkonem, což jsme ocenili pro klid a čistý vzduch. Pokoj měl standardní velikost pro tři lůžka s pracovním stolem, menším stolkem a odkládacím pultem. V předsíni byly věšáky, odkládací pultík a velká šatní skříň. V koupelně byl sprchový kout, umyvadlo a toaleta. Vše bylo čisté.

Osobně ověřeno: Recenze rodinného pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Rysy

Jak jsme jedli v ubytování?

V ubytování jsme měli polopenzi, snídaně a večeře. Snídaně byly formou bufetu, každý si mohl vybrat podle chuti. Nabídka zahrnovala pomazánky, smažená vajíčka, vejce natvrdo, lívance, šunku, sýr, rajčata, papriku, okurku, různé druhy pečiva, kávu, čaj a džusy.

Večeře byla také formou bufetu s výběrem z několika jídel. Nabídka obsahovala předkrmy jako šunkové/sýrové rolky a teplé polévky, které se každý večer měnily. Mezi hlavními jídly byly tradiční halušky s brynzou, segedínský guláš s knedlíky, vegetariánské možnosti jako grilovaná zelenina, smažený květák, sladké pokrmy, těstoviny s tvarohem, borůvkové knedlíky atd. Výběr dezertů byl také pestrý. Všechny pokrmy byly připravovány a servírovány pod dohledem šéfkuchaře.

Nadčím jsme obědvali?

 • Po výstupu ze Štrby ke Štrbskému plesu jsme doplnili energii v restauraci Plesnivec, hned vedle parkoviště. Ochutnali jsme místní brynzové halušky a kapustnicu. Prostředí bylo příjemné a personál vstřícný.
 • Při výletu k Popradskému plesu jsme se výborně najedli v Horském Hotelu Popradské pleso, kde servírovali klasickou kuchyni – svíčkovou, řízek a ovocné knedlíky. Nabídka limonády, piva a kávy je samozřejmá. Při příznivém počasí můžete posedět na terase a kochat se výhledem na jezero a okolní kopce.
 • V Starém Smokovci doporučuji navštívit restauraci Koliba, kde se dá vybrat z široké nabídky místních specialit.
 • Výborná restaurace je umístěna na stanici Skalnaté pleso. Ceny sice obsahují vysokohorskou přirážku, ale jídlo je vynikající a s výhledem k nezaplacení, pokud chytíte stůl přímo u okna.

Cestování s dětmi

Moje dcera je už 15 let, takže již není malým dítětem a měla na pokoji klasickou přistýlku pro dospělé. Pokud však cestujete s dětmi, jistě oceníte místní vyžití. V přední části jídelny byla menší herna pro nejmenší a za hezkého počasí si děti mohou hrát i venku před hotelem na pískovišti a skluzavce.

Kam se vydat na výlet?

 • Štrbské pleso – jedno z největších lákadel. Užijete krásnou procházku kolem jezera a v teplejších dnech doporučují vyjížďku na lodičkách. V okolí je spousta turistických tras pro sváteční i zkušenější turisty.
 • Tatranská Lomnica – cena lanovky ke Skalnatému plesu je sice dražší, ale výlet nahoru stojí za to. Ve městě můžete potkat domestikovaného jelena, který se prochází městským parkem v okolí spodní stanice lanovky.
 • Ve Starém Smokovci stojí za návštěvu pramen Smokovecké kyselky.
 • Z vlakové zastávky Popradské Pleso vede nenáročná trasa až k Popradskému plesu, kde na vytrvalce čeká nádherná scenérie okolní krajiny. Kolem jezera vede kamenitý chodník, ale procházku si určitě užijete.
 • Pokud není počasí příznivé, navštivte aquapark Aquacity Poprad. V hotelu obdržíte slevový kód na vstupenku.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Rysy

“Rodinnou dovolenou jsme si moc užili. Pobyt v Tatrách naprosto splnil naše očekávání odpočinout od hektického života ve velkém městě. Pokojík byl situovaný směrem k lesu, s výhledem na hory. Nejvíc jsme si užívali zvuky lesa, slyšeli jsme nejen veselé cvrlikání ptáčků, ale také jelení říje. Každé ráno jsme si pochutnali na vydatné snídani a mohli jsme vyrazit na výlet. Hotel má dobrou polohu, leží nedaleko od stanice „zubačky“ směr Štrbské pleso, kde můžete přesednout na tatranský vlak a projet se až do Tatranské Lomnice, scenérie je neopakovatelná. Vřele doporučujeme lodní projížďku na jezeře Štrbské pleso a výlet lanovkou ke Skalnatému plesu (pod Lomnickým štítem). Za hezkého počasí je odsud nádherný výhled až do Popradu. V každém tatranském městečku určitě narazíte na restauraci/kolibu, kde si pochutnáte na místních specialitách (halušky, kapustnica, lokše atd.).”

👍 Pobyt v Hotelu Rysy byl osobně ověřen Zuzkou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář