Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Hotelu Alpenblick v Alpách

Turizmus

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Hotelu Alpenblick v Alpách

Vydejte se s Anetou, členkou našeho Travelking týmu, do rakouských Alp, konkrétně do Hotelu Alpenblick v Bad Gasteinu. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu

  • Termín: 15.5.2023 – 17.5.2023
  • Ubytování: Hotelu Alpenblick***
  • Lokalita: Alpy
  • Cestovali jsme: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Rakouské Alpy v Hotelu Alpenblick s wellness, termálním bazénem a polopenzí + vyžití

Kam a jak jsme jeli?

Strávené měsíce v Praze už volaly po útěku do přírody, a tak jsme v květnu vyrazili do lázeňského města Bad Gastein v rakouských Alpách. Z Prahy jsme vyjeli směrem na České Budějovice a pokračovali k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště. Před přejezdem do Rakouska jsme si koupili 10denní dálniční známku za necelých 250 Kč.

V Rakousku jsme se napojili na dálnici směr Linz, po které jsme jeli do Salzburgu. Tam jsme dálnici opustili a asi za hodinu a půl jsme dorazili do Bad Gasteinu. Cesta byla pohodová a až na pár zúžení na dálnici nás nepotkaly žádné komplikace. Do cíle jsme dojeli asi za 6,5 hodin, včetně několika přestávek.

Jak to bylo s parkováním?

Auto jsme nechali na parkovišti u hotelu, aniž bychom platili poplatek nebo ohlašovali parkování předem. Na začátku našeho pobytu bylo parkoviště poloprázdné, a tak nebyl sebemenší problém s parkováním. Později dorazilo více hostů a parkoviště bylo těsné, ale vždycky jsme nakonec našli volné místo. Milá recepční nám navíc ochotně poradila ohledně parkování a v případě komplikací by nám určitě byla nápomocná.

Kde jsme se ubytovali?

Ubytovali jsme se v Hotelu Alpenblick v alpském městečku Bad Gastein. O lázeňské hosty tu pečují již od roku 1935 a je vidět, že to dělají s opravdovou láskou. Hotel vlastní sestry, které byly po celou dobu v hotelu přítomné a podílely se na jeho chodu. Jejich vřelý přístup k hostům i personálu se odrážel na přátelské atmosféře celého ubytování. Není tak divu, že jsme se tu od prvních chvil cítili jako doma.

Dostali jsme elegantní dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou a balkonem. V předsíni byla šatní skříň a komoda. V prostorné koupelně byl sprchový kout, toaleta, fén a sušák na ručníky. Ložnice měla pohodlnou manželskou postel s nočními stolky, stolem se židlemi a rohovým křeslem. Z ložnice bylo vyjít na balkon s úchvatným výhledem na údolí s alpskými vrcholky v pozadí. I přesto, že se nejvyšší hory schovávaly v mlze, zamilovali jsme si výhled z balkonu.

Pod hotelem se rozprostírala nádherná zahrada, která přímo vybízela ke klidným procházkám. Častokrát jsme si během pobytu sedli na zahradní terasu s drinkem a kochali se výhledem na rozkvetlé záhony horských květin a jeden z gasteinských vodopádů v dálce. Příjemným bonusem byla i místnost s fotbálkem, kulečníkem a stolním tenisem, které jsme si mohli kdykoliv bezplatně zahrát.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Ráno od 7:30 do 10:15 se podávala snídaně formou bufetu. Výběr byl tak pestrý, že jsme se skoro nemohli rozhodnout, co si vybrat. Švédské stoly překypovaly sladkými zákusky, müsli s jogurtem či mlékem, čerstvou zeleninou a ovocem, křupavým pečivem, uzeninami, sýry i pomazánkami. Nechyběla ani káva, čaj různých druhů a ovocné džusy. Vychytané byly i drobné detaily – hosté si mohli do čaje nastrouhat čerstvý zázvor, rozkrojit pečivo na prkénku nebo si džusy naředit vodou. Posezení v restauraci bylo příjemné, s výhledem na hory a vodopád.

Večer od 18:30 do 19:30 se servírovala tříchodová večeře, kterou jsme si pokaždé objednali den předem. Na výběr jsme měli ze tří možností pro každý chod a jedna varianta byla vždy vegetariánská.

Jako první chod se podával předkrm, který většinou tvořila polévka nebo zeleninový salát. Následovalo hlavní jídlo, které bylo vždy výborné a pěkně naservírované. Pochutnali jsme si třeba na paprikové omáčce se špeclemi, řecké musace nebo bramborových rarášcích. Nakonec přišla na řadu sladká tečka v podobě zmrzliny, ledové kávy či pudinku se šlehačkou. Po celou dobu večeře nám byl k dispozici také salátový bar. K jídlu jsme si mohli přiobjednat i pití, které ovšem nebylo v ceně polopenze. Vybírali jsme z míchaných drinků, piva, vína a všemožných nealkoholických nápojů.

Během pobytu nás každé ráno i večer vřele vítala obsluha s úsměvem a občasným vtipem, což bylo velmi příjemné.

Jak bylo wellness centrum v hotelu?

V ceně balíčku byl zahrnut neomezený vstup do termálního bazénu a sauny. Venkovní bazén s teplou termální vodou v hotelové zahradě byl k dispozici od 8:00 do 20:00. Při plavání jsme si užívali pohled na hory a teplota vody (34 °C) přispívala k příjemnému zážitku, i když venku pršelo. Doporučuji navštívit bazén před snídaní a zažít jedinečný klid zahradního prostředí. Chodník na Kneippovu terapii je další atrakcí na zahradě.

Během pobytu jsme se prohřáli v privátní infrasauně, kterou nám personál na požádání zapnul. Stačilo počkat 20 minut a už jsme relaxovali v soukromí. Od 15:00 do 19:00 bylo možné zajít do finské sauny, u které nechyběly sprchy a ochlazovací bazének, který během našeho pobytu nebyl napuštěný (nejspíš kvůli nižší zaplněnosti hotelu). Sauna byla odměnou po výletech v horách a zpestřením závěru dne.

U wellness zóny jsme si po celou dobu pobytu dopřávali pitnou kúru s místními léčivými prameny, které v Bad Gasteinu vyvěrají. Byly tu připravené kelímky, které jsme mohli nechat na značkách a napít se z nich, kdykoliv jsme šli kolem. V hotelu byla možnost připlatit si za masáž nebo léčebné procedury.

Kam se vydat na výlet?

Okolí hotelu je populárním centrem zimních i letních sportů. Možností výletů je tu nespočet, ať už si chcete dát pořádně do těla, nebo si jen užívat krásnou přírodu při nenáročných procházkách. My jsme se vzhledem k nepříznivému počasí uchýlili ke druhé variantě, a dovolená se tak nesla spíše v odpočinkovém duchu. Jeden výšlap jsme si však přece jen neodpustili. 🙂

Na svazích, které obklopují lázeňské údolí, stojí hned několik horských chat. K jedné z nich, chatě Poserhöhe (1 485 m n. m.), jsme se druhý den pobytu vydali po značené turistické stezce. Výhledy nám sice mlha nedopřála, zato jsme však viděli probouzející se jarní krajinu, které vévodily vodopády a potůčky z tajícího sněhu. Výstup nám komplikovalo počasí, ale do cíle jsme dorazili úspěšně. A musím říct, že saunu a večeři jsme po návratu ocenili dvojnásob.

Při prohlídce malebného lázeňského města Bad Gastein, které jsme navštívili pěšky od hotelu, jsme nevynechali prohlídku prvního vodopádu a pokračovali jsme dál po značené stezce Wasserfallweg až k ústřednímu vodopádu Gasteinu. V každém kroku jsme obdivovali krásné panoramata. Bohužel, v sezóně byly mnohé kavárny a restaurace zavřené.

V létě doporučujeme využít lanovku k nedalekému vrcholu Stubnerkogel, kde se nachází 140metrový visutý most a vyhlídková plošina Glocknerblick. Dále můžete navštívit i sousední města Bad Hofgastein se svými termálními lázněmi či středisko zimních sportů Sportgastein.

Využili jsme výhodné polohy hotelu a vyrazili na delší výlet do města Zell Am See, kde jsme se procházeli podél Zellského jezera, které jsem chtěla vidět. Dorazili jsme asi za 50 minut a užívali si krásné výhledy po celou dobu.

Hodnocení pobytu v Hotelu Alpenblick

Hotel Alpenblick nás okouzlil, pobyt jsme si prodloužili o dvě noci a pokud by to šlo, ubytovali bychom se zde trvale. Vstřícný personál, výborné jídlo a kompletní vybavení pokoje nás mile překvapily. I přes prvotřídní služby si hotel udržuje domáckou atmosféru a přátelský přístup. Pro odpočinek od městského shonu lepší místo těžko najdete. Chvíle pohody jsme si užívali v hotelové restauraci i při večerním posezení na balkoně či na zahradní terase. Okolí hotelu bylo nádherné a dechberoucí výhledy nás doprovázely během celého pobytu. Kdybychom mohli mít jedno přání, chtěli bychom lépe počasí, abychom mohli lépe poznat krásy tohoto regionu. Pokud chcete odpočinout v přírodě, je Hotel Alpenblick správná volba. Věřím, že se vám zde bude líbit tak jako nám.

👍 Aneta, členka týmu Travelking, osobně ověřila pobyt v Hotelu Alpenblick a s klidným srdcem ho doporučuje i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář