Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobní ověření: Recenze wellness pobytu v Hotelu Most Slávy

Wellness

Osobní ověření: Recenze wellness pobytu v Hotelu Most Slávy

Vydejte se s Anet, členkou týmu Travelking, na Slovensko, konkrétně do Hotelu Most Slávy v Trenčianských Teplicích. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste neměli opomenout? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu

  • Termín pobytu: 7.11.2023 – 9.11.2023
  • Ubytování: Hotel Most Slávy
  • Lokalita: Trenčianské Teplice
  • Cestovali jsme: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Trenčianske Teplice: Hotel Most Slávy s neomezeným wellness, bazénem a polopenzí + 4 procedury

Jak jsme dorazili?

Neexistuje lepší způsob, jak si zpříjemnit podzim, než vyrazit na wellness pobyt! Jsme za odpočinkem vyrazili do slovenského lázeňského města Trenčianské Teplice, jen pár minut od českých hranic. Vyrazili jsme v úterý kolem 11:00 z Prahy. Před cestou jsme si koupili českou 10denní dálniční známku za 310 Kč.

Čekala nás dvouhodinová cesta po dálnici, kterou jsme opustili až za Brnem při sjezdu na Uherské Hradiště. Odtud jsme pokračovali po silnici přes Kroměříž až k hraničnímu přechodu Starý Hrozenkov. Od hranic to do Trenčianských Teplic netrvalo déle než půl hodinky. S drobnými přestávkami nám cesta zabrala asi 5 hodin.

Jak to bylo s parkováním?

Auto jsme zaparkovali přímo před hotelem, kde zbývalo několik volných míst, přestože byl hotel v době našeho příjezdu poměrně obsazený. Parkování je zahrnuté v ceně balíčku, a tak jsme nic neplatili ani neohlašovali vozidlo při předem. Parkoviště se nachází v těsné blízkosti hlavního vchodu, což oceníte hlavně při přenosu zavazadel.

Kde jsme se ubytovali?

Ubytovali jsme se v Hotelu Most Slávy, po jehož chodbách procházely slavné filmové hvězdy jako Jean Paul Belmondo, Sophia Loren nebo Gina Lollobrigida. Jejich jména najdete na kovových tabulkách před hotelem, které připomínají mezinárodní filmový festival ART Film, jenž se zde pravidelně konal až do roku 2016.

Náš dvoulůžkový pokoj Standard v prvním patře s výtahem měl interiér inspirovaný zámeckým stylem a vkusně zařízený. Středem místnosti byla pohodlná manželská postel, vedle které bylo posezení s kulatým stolkem a dvěma židlemi. K dispozici byl psací stůl s televizí, lednička, a šatní skříň s dostatkem místa. Součástí pokoje byla také soukromá koupelna s vanou, toaletou, ručníky, sprchovým gelem, mýdlem, odličovacími tamponkami, vatovými tyčinkami a fénem, který byl ve skříni vedle koupelny spolu s houbičkami na čištění bot a teplou dekou.

Radost nám udělal vlastní balkonek s výhledem na lázeňský park, kterému bohužel zacláněla strohá bytovka, a tak pohled z oken nebyl tak hezký, jak by mohl. Ačkoliv okna směřovala na hlavní silnici, byl v pokoji přes den i přes noc příjemný klid.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Zážitek si odnesly i naše chuťové pohárky. Každé ráno na nás čekala královská snídaně podávaná formou štědrého bufetu, ve kterém bylo snad vše, co vás napadne. Čerstvé pečivo, sýry, uzeniny, míchaná i vařená vajíčka, ovoce a zelenina, musli s jogurtem, ale i sladké dobroty – z takové nabídky si vybere úplně každý! Nabídnout jsme si mohli i 100% džus a protože začít den bez kávy nebo čaje prostě nejde, nechyběl ani samoobslužný automat na horké nápoje. Snídaně probíhala od 7:00 do 10:00.

Stejně bohatá byla večeře, která se podávala ve třech chodech: polévka nebo předkrm, hlavní jídlo a dezert. V den check-inu nám přidělili hlavní chod, druhý den jsme si vybírali ze tří variant, včetně jedné vegetariánské možnosti. Menu nabízelo klasické pokrmy středoevropské kuchyně, jako vepřové na houbách s rýží, tofu s kuskusem a zeleninou nebo jelení stehno s knedlíkem. Dezertem byla buď zmrzlina se šlehačkou nebo čokoládový řez. K jídlu jsme si přiobjednali nápoj, který jsme hromadně zaplatili při check-outu. Večeře se podávala od 17:00 do 18:30 hodin, kvůli vyšší obsazenosti hotelu jsme však začínali až v 17:45.

Osobní ověření: Recenze wellness pobytu v Hotelu Most Slávy

Obsluha byla příjemná a vstřícná. První večer jsme u večeře zůstali déle, ačkoli restaurace oficiálně zavírala v 19:00, číšník nám však dovolil dopít drink i po zavíračce.

Co jsme jedli v okolí?

Polopenze nás dostatečně zasytila, a tak jsme spíše než další stravování hledali podnik, kam si zajdeme na skleničku. Zvítězil působivý bar Likérka, na který jsme narazili při procházce centrem. Vydali jsme se sem druhý den po večeři a bylo to správné rozhodnutí! Čekala nás tu pohodová atmosféra, moderní design s hromadou pokojových květin a hlavně prémiové drinky ze slovenského ginu. Barman nám poradil s výběrem drinku a prozradil nám i pár informací o ginech a likérech z nabídky. Návštěvu tohoto osobitého podniku s milou obsluhou rozhodně doporučujeme. Hotelová restaurace zavírá již v 19:00, a tak si příjemný večer můžete užít třeba právě tady, jen pár kroků od ubytování.

Při návštěvě Trenčína jsme zavítali do burgrárny Fatty Patty vedle hlavního náměstí. Malý stánek servíroval výborné burgery, které by záviděla i vyhlášená restaurace. Kromě chutného jídla jsme si užili i zábavné historky výřečného kuchaře, který má rád Trenčín, svůj stánek, hudbu a poezii. Opět jsme si tak potvrdili, že jídlo připravené s láskou chutná nejlépe!

Jak bylo wellness centrum v hotelu?

Hotelové wellness centrum bylo oázou klidu a pohody. Při vstupu do odpočinkové zóny nás ovanula klidná atmosféra a příjemná vůně. Za dveřmi byly zamykatelné skřínky a převlékárna s zrcadlem a fénem. Na lehátkách a v policích byly připravené ručníky a deky, jediné, co nám tu trochu chybělo, byly župany. Ocenili jsme barel s vodou, díky kterému nebylo nutné brát si vlastní pití.

Parádní wellness zahrnuje bazén, finskou saunu a odpočinkovou zónu s lehátky. Bazén sice není napuštěn termální vodou, ale voda je velmi teplá. V sauně jsme si užili seanci, střídali jsme ji studenou sprchou a na závěr si zaplavali v bazénu. Při příjezdu nám recepční předala ceník s širokou nabídkou masáží a wellness procedur, ale nakonec jsme žádnou nevyužili.

Wellness centrum je přístupné od 8:00 do 21:00 s drobnými přestávkami. Hýčkání jsme si dopřáli před snídaní i po večeři. I když wellness není soukromé, když jsme ho navštívili, potkali jsme jen pár dalších hostů. Nemusíte se tak bát, že by bylo plné lidí.

Kam na výlet?

Trenčianské Teplice leží v obklopení krásné přírody Strážnických vrchů, které lákají na kratší i delší procházky bez davů turistů. Těšili jsme se na krásnou podzimní krajinu a naše očekávání se naplnila! Po příjezdu jsme požádali recepční o tipy na výlety a obdrželi jsme skvělou brožurku s turistickými trasami a atraktivními výletními cíli.

Během našeho pobytu jsme si užili tyto výlety:

  • Centrum Trenčianských Teplic – přesunuli jsme se do lázeňského lesoparku přes silnici. V parku najdeme kulturní centrum, sochy, Labutí jezírko a Most slávy, po němž je pojmenován hotel. Park sousedí s hlavní promenádou, lemovanou obchody a kavárnami, a vedou k ní hlavní lázně města, Lázně Trenčianské TepliceTureckými lázněmi Hammam a Sina a termálním bazénem Grand.
  • Vyhlídka Jelen – Hlavním cílem naší středeční procházky byla vyhlídka Jelen. Dostat se k ní lze různými cestami, my jsme zvolili trasu přes koupaliště a wellness Zelená Žába, které v létě nabízí mnoho aktivit. Odtud jsme pokračovali po zelené a červené stezce kolem Jeskyně pod Jelenem, půvabných Kapliček, až jsme dorazili k samotné vyhlídce. Zde nás přivítala impozantní dřevěná plastika jelena a úchvatný výhled na celé Teplice. Sluníčko nám na chvíli přálo, a tak jsme se v dobré náladě vydali zpět dolů.
  • Trenčín – historické město jen 10 minut autem od hotelu. V malebném centru jsme nejprve navštívili unikátní římský nápis z roku 179 n.l., který je zdarma přístupný v prvním patře Hotelu Elizabeth. Pokračovali jsme na Trenčianský hrad, který nás lákal již z velké dálky. Poseděli jsme v hradní kavárně, pokochali se výhledy na město a krajinu, a už nás čekala poutavá komentovaná prohlídka s průvodcem. Na prohlídce byli jen tři, a průvodce se věnoval všem otázkám a dokonce přidal i pár historek.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Most Slávy

  • Čachtice – abychom rozšířili počet navštívených hradů, navštívili jsme poslední den nechvalně známou lokalitu Čachtickou paní. Cílem byla zřícenina Čachtice, kde hraběnka Alžběta Báthory prováděla své zločiny. Nádvoří bývalé pevnosti nebylo veřejnosti přístupné, přesto nám návštěva tohoto místa zůstane v paměti. Atmosféru podtrhovalo deštivé počasí a mlha v údolí, ale výhledy byly nádherné a místo působilo jako z jiného světa.

“Pobyt v Hotelu Most Slávy jsme si užili na maximum. Díky bohaté polopenzi jsme nemuseli řešit stravu, wellness centrum s bazénem a saunou nám umožnilo na chvíli vydechnout a příjemný pokoj s útulnou atmosférou nám poskytl zázemí pro objevování dalšího kousku světa. Jako milovníky přírody nás potěšilo, že se hned za hotelem tyčí Strážovské vrchy, které jsou plné turistických tras a lákají na procházky s krásnými výhledy do údolí. Navíc jsme to měli blízko i do města Trenčín, kde nás oslovil mohutný středověký hrad. Pobytu zkrátka nic nechybělo. Přijďte si i vy užít relax ve stylu filmových hvězd! ”

👍 Pobyt v Hotelu Most Slávy byl osobně ověřen Anet, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář