Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Rakouské lázně: Kde najít dokonalou relaxaci?

Wellness

Rakouské lázně: Kde najít dokonalou relaxaci?

Přemýšlíte o relaxační dovolené? Pak jste na správné adrese. Rakousko nabízí nejen krásnou přírodu, ale také desítky termálních lázní a wellness komplexů pro zaručený odpočinek. Pojďme se seznámit s nejoblíbenějšími.

Dovolená v Rakousku nemusí znamenat pouze návštěvu Vídně, zdolávání alpských vrcholů nebo lyžování. Rakousko je zemí odpočinku a relaxace. Kde si odpočinete nejlépe? Naše tipy začneme tím, co máme nejblíže.

Laa an der Thaya

Známé termální lázně Laa an der Thaya v Dolním Rakousku jsou výhodně umístěny pouhých 30 minut jízdy ze Znojma nebo Mikulova. Navíc jsou snadno dostupné z Prosecco Residence Marko.

Ročně lázně navštíví kolem 400 tisíc lidí, z nichž čtvrtinu tvoří Češi a Slováci.

Zde si můžete užít širokou škálu lázeňských a relaxačních služeb. Termální lázně byly otevřeny v roce 2002, nabízejí moderní, funkční a stylové vybavení a atrakce. Otevřeno mají denně od 9:00 do 22:00, vstupné pro dospělé začíná již od 21,50 €. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Vídeňské termální lázně

Dalšími blízkými lázněmi (pro Čechy i Slováky) jsou jednoznačně ty ve Vídni, jejichž návštěvu můžete spojit s výhodným pobytem. Ať už v páru nebo s celou rodinou, tento termální aquapark je připraven poskytnout vám vše, co hledáte. Od bazénů, vířivek a saun k relaxaci, přes vynikající jídlo, až po tobogány a atrakce, na kterých se vyřádí především děti.

Lázně Therme Wien tvrdí, že jsou největšími a nejmodernějšími městskými termálními lázněmi v Evropě. Přijďte si toto ověřit osobně.

Alpské lázně: léčivá voda i nádherná panoramata pro každého

Jste po náročné horské túře a rádi byste si jeden den (nebo více dní) odpočali a zregenerovali se? V Alpách to není problém. Navštivte jedny z proslulých alpských lázní a nebudete litovat! A jaké jsou ty nejoblíbenější u českých cestovatelů?

Termální lázně Grimming (Štýrsko)

Pokud jste nedaleko Hallstattu, navštivte termální lázně Grimming s výhledem na Alpy. Tři vnitřní a čtyři venkovní bazény s termální vodou, relaxační prostory na pěti podlažích, dětský areál s obří skluzavkou, bazénem i hernou. Pro dospělé je k dispozici saunový park s barem.

Celodenní vstupné pro dospělé stojí 28 €. Všechny bazény nabízejí výhled na masiv Grimming (2 356 m n. m.) skrze obrovskou prosklenou stěnu.

Tauern Spa World – Kaprun (Salzbursko)

Oblasti kolem lázní Zell am Zee vládne obrovský lázeňský komplex Tauern Spa Kaprun, s bohatým vodním světem a velkým lázeňským prostorem pro dokonalou relaxaci.

Najdete zde vše, co vás napadne, včetně nádherného výhledu na hory přímo z bazénů, konkrétně na ledovec a sjezdovky Kitzsteinhorn, což stojí za to!

Skalní lázně Bad Gastein (Salzbursko)

Při horských výstupech nebo lyžování určitě nastane den, kdy si tělo řekne o odpočinek a budete muset najít místo k relaxaci. Skalní termální lázně Bad Gastein ve výšce 1 100 m n. m. jsou ideálním místem, které vám dodá potřebnou energii z alpské přírody.

Lázně jsou otevřeny celoročně. V létě se můžete opalovat na trávě, v zimě si užijete výhled na hory z vyhřátého bazénu. Otevřeno denně 9:00–22:00, vstupné pro dospělé od 27 € s Gastein Card, děti do 6 let zdarma.

Hlavní motto lázní je „Odpočinek, relaxace a uvolnění“. Kromě toho tu najdete gejzíry, vodní kanál s rychlým proudem a 70m skluzavku.

Termální lázně St. Kathrein (Korutany)

Rakouské lázně: Kde najít dokonalou relaxaci?

Hledáte dokonalý relax a odpočinek v Korutanech? Nebo místo, kde si užije zábavu celá rodina?

Obě najdete v termálních lázních St. Kathrein, nově zrekonstruovaném areálu s venkovními i vnitřními bazény, skluzavkami a wellness se saunovým světem. Vaše svaly se zde budou regenerovat ve 32 °C teplé termální vodě, používané na léčbu revmatismu, bolesti kloubů a dalších onemocnění. V lázních Therme St. Kathrein si můžete také zacvičit vodní gymnastiku.

Termální voda je zde tak léčivá, že do jednoho z léčebných bazénů s teplotou vody 33 °C mají zákaz vstupu děti až do 16 let. To ale nemusí mrzet, protože hned vedle je adventure bazén s vodními atrakcemi.

Lázně Kärntentherme (Korutany)

Lázně Kärntentherme vznikly díky tomu, že město Villach, ve kterém se nachází, leží na tektonickém zlomu a pramení zde léčivé horké prameny.

Lázně jsou ideálním místem k odpočinku v této oblasti. Po náročném dni se nejlépe zrelaxujete v sauně nebo ve vířivce. K dispozici jsou plavecké i rekreační bazény, tobogány a divoká řeka, kterou sjíždíte na nafukovacích kruzích. Pro děti je k dispozici dětský bazén a lekce plavání. Speciální výcvik pro „mořské panny“ je určen dívkám.

Podobně jako v jiných lázních jsou otevřeny denně od 9:00 do 22:00 a vstupné pro dospělé začíná již na 24,90 €.

Architektonicky zajímavé, tyto lázně patří mezi nejmodernější v Rakousku. Po investici 40 milionů eur byly znovuotevřeny v roce 2012.

Termální lázně Amadé (Salzbursko)

Termální lázně Amadé, umístěné v Altenmarktu, nabízejí různé typy saun, bazény a tobogány. Některé bazény jsou kryté, zatímco venku jsou k dispozici dva velké vyhřívané bazény.

Voda je obohacena léčivou solí z Bad Ischl, slavného solného dolu v Horním Rakousku. Všechny bazény, mimo sportovní, dětský a surfovací bazén, obsahují 1,5 – 2,5 % solného roztoku. Slaná voda pozitivně působí na kůži a dýchací systém. Inhalace soli v parní jeskyni nebo aplikace během saunování má okamžité účinky.

Mezi hlavní atrakce Amadé patří surfovací laguna, skluzavky, solné bazény s různými koncentracemi soli a sportovní bazén se dvěma potápěčskými deskami. Většina bazénů je vzájemně propojena a nemusíte se bát přebíhání mezi nimi, ani v zimě. Zajímavostí je, že zdejší sůl je přirozeně antiseptická a nezpůsobuje pálení očí.

AQUA DOME – Tirol Therme Längenfeld (Tyrolsko)

Jestli nějaké lázně stojí za návštěvu v Tyrolsku, pak jsou to jednoznačně Aqua Dome Therme– svět relaxace s 12 termálními bazény, 7 saunami a mnoha zážitkovými prvky.

Nevšední zážitek vám pak poskytnou obrovské termální nádrže ve tvaru misek, které se doslova vznášejí ve vzduchu a budete z nich mít dechberoucí výhled na okolní hory.

Zajímavé je, že termální voda o teplotě 34 °C nebo 36 °C, pochází původně z horského ledovce, ze kterého protéká skálou do nitra hor a pak opět vyvěrá z hloubky okolo 1 800 m jako termální voda.

Termální lázně Ybsstaler Solebad (Dolní Rakousko)

V termálních lázních Ybsstaler Solebad můžete těšit na pestrou paletu atrakcí, které si užijí děti i dospělí. Areál nabízí sportovní bazén s masážními a perličkovými lavicemi, bazén s masážními tryskami, venkovní bazén s divokou řekou a dětský bazén s hadí skluzavkou a tobogánem.

Milovníci saunování ocení ametystovou, solnou, křišťálovou a borovicovou saunu. Lázeňské a wellness procedury si užijete v Emotion Life Center.

Otevírací doba lázní Ybsstaler Solebad je každý den od 9:00 do 22:00 hodin.

Nenašli jste své oblíbené lázně, nebo by vás zajímaly další tipy?

Napište nám, a zaměříme se na ně v našem dalším článku. Rakousko nabízí desítky dalších možností pro skvělou relaxaci a zážitky s termálními prameny. 🙂

Napsat komentář