Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Studio Harryho Pottera™ v Londýně: vaše vstupenka do světa čar a kouzel

Blog

Studio Harryho Pottera™ v Londýně: vaše vstupenka do světa čar a kouzel

Přeneste se do kouzelného světa Harryho Pottera, prozkoumejte Zakázaný les, seznamte se s hipogryfem Klofanem a proleťte se na koštěti. To vše a více na vás čeká ve Studiích Warner Bros. – The Making of Harry Potter™ v Londýně.

Co vše ve studiu Harryho Pottera™ uvidíte?

Při návštěvě Studií Warner Bros. – The Making of Harry Potter™ se dokonale přenesete do kouzelnického světa. Navštívíte nejdůležitější filmové lokace, prohlédnete si kulisy a kostýmy a nahlédnete za oponu speciálních efektů a dalších filmových technik. Těšit se můžete zejména na:

 • Místa natáčení – Projdete legendární Příčnou ulicí a navštívíte Gringottovu kouzelnickou banku. Z nástupiště 9 a ¾ vyrazíte do Bradavic, kde se podíváte do Velké síně, Brumbálovy pracovny nebo skleníku profesorky Prýtové. Navštívíte také Hagridovu chýši nebo kuchyni rodiny Weasleových. Pro odvážlivce zde je Zakázaný les se všemi svými nástrahami.
 • Kulisy – Každý detailista bude uchvácen prací za filmovými kulisami. Zblízka prozkoumáte nádoby s exotickými ingrediencemi z hodin lektvarů, lahvičky se vzpomínkami z Brumbálovy pracovny nebo dekorativní talíře s koťátky z pracovny Dolores Umbridgové.
 • Kostýmy – Co by byl čarodějný svět bez hábitů a jiných jedinečných kostýmů? Na vlastní oči uvidíte například famfrpálové uniformy, školní hábity Akademie Krásnohůlky nebo nádherné společenské oděvy použité při natáčení scén z Vánočního plesu (včetně bonusu ve formě hábitu, ve kterém Ron Weasley „vypadal a páchl jako prateta Tessie“).
 • Speciální efekty – Nahlédnete pod pokličku filmových tvůrců a podíváte se, jak fungují monumentální dveře od Tajemné komnaty, jak naživo vypadá neviditelný plášť, nebo jak se rozpohybovala Vrba mlátička. Nechybí ani zelené plátno, díky kterému si můžete sami vyzkoušet, jaké to je, prolétnout se nad Londýnem na koštěti.
 • Kouzelná stvoření – Tato část výstavy uchvátí všechny milovníky speciálních efektů a magických potvůrek. Podíváte se na obrovskou pohyblivou hlavu baziliška, okouzlí vás animatronické modely hipogryfa Klofana pokryté pravým peřím, a můžete se (pokud si troufnete) seznámit i s obřím pavoukem Aragogem, k jehož rozpohybování bylo potřeba více než 15 lidí.
 • Plány a modely – Obsahují různé grafické plány budov a detailní model Bradavic, vytvořený týmem 86 členů.

Studio Harryho Pottera™ v Londýně s vstupenkou i ubytováním

Jak se zapojit do expozice The Making of Harry Potter™?

Nemusíte se pouze dívat na vystavené předměty. Existuje několik způsobů, jak celý zážitek ještě obohatit:

 • Kouzelnický pas – Tato knížečka, kterou vám během prohlídky na požádání vydá obsluha, obsahuje hon na zlatonku a další zajímavé hry a úkoly. Také zde najdete místo pro pamětní razítka, která získáte při průchodu nejdůležitějšími částmi výstavy.
 • Mobilní aplikaci – Stažením aplikace Harry Potter Fan Club můžete pátrat po začarovaných klíčích, skrytých v různých částech výstavy. Naskenováním klíče odhalíte tajemství a zajímavé informace.
 • Průvodce – Můžete si zakoupit papírového nebo digitálního průvodce výstavou, pokud toužíte po informacích.

Co odnesete?

Studio Harryho Pottera™ v Londýně: vaše vstupenka do světa čar a kouzel

Součástí prohlídky jsou obchody se suvenýry: jeden u vchodu, druhý u nástupiště 9 a ¾ a třetí v Zakázaném lese. Můžete si koupit kouzelnické hůlky, cukrovinky a sběratelské předměty. Obchod v Zakázaném lese nabízí limitované edice, inspirované probíhajícími tematickými výstavami.

Jak se dostat na The Making of Harry Potter™ studia?

Do Londýna se nejrychleji (a často i nejlevněji) dostanete letadlem. Přímé lety vedou z Brna, Prahy i Ostravy, což je skvělé pokrytí. V Londýně je celkem 6 letišť, z Česka se dostanete na letiště Stansted a Luton, obě jsou vzdálena necelých 50 km od centra města. Stansted je bližší letiště k prohlídce studií; cesta odtud trvá necelou hodinu a půl hromadnou dopravou.

Studia najdete na adrese Warner Bros. Studio Tour London, Studio Tour Drive, Leavesden, WD25 7LR, kam se dostanete autem i hromadnou dopravou. Z Londýna vás dovezou autobusy společnosti Golden Tours z zastávek Kings Cross a Victoria. Dále je k dispozici Harry Potter autobus ze zastávky Watford Junction, kam se dostanete vlakem z London Euston. Pokud preferujete vlastní auto, na místě je parkoviště pro návštěvníky, s platnou vstupenkou máte parkování zdarma.

Termíny a otevírací doba

Poukaz je platný od 3.1.2023 do 31.12.2023 a Studia Warner Bros. – The Making of Harry Potter™ jsou stálou výstavou. Otevřeno mají každý den od 9:30 do 20:00 hodin, ale otevírací doba se může v průběhu roku měnit, je tedy dobré konkrétní datum vždy zkontrolovat na webových stránkách. Před návštěvou je nutné zarezervovat konkrétní čas prohlídky, aby nedocházelo ke zbytečným tlačenicím. Na prohlídku si vyhraďte alespoň 3,5 hodiny.

Termín své návštěvy si dobře rozmyslete, kromě stálých expozic, jako je Příčná ulice nebo skleník profesorky Prýtové, se pro vás totiž chystají i specifické sezónní výstavy, například:

 • Zasněžené Bradavice (12.11.2022 – 15.1.2023) – Expozice věnovaná Vánočnímu bálu a zimě v Bradavicích.
 • Kouzelná neplecha (21.1. – 18.4.2023) – Vznik oblíbených filmových triků a skládání vlastního huláka.
 • Objevování Bradavic (2.5. – 4.9.2023) – Přenesení do prvních let Harryho Pottera v Bradavicích, do doby, kdy kouzelnický svět objevil, učil se první kouzla nebo seznamoval s famfrpálem.
 • Černá magie (15.9. – 5.11.2023) – Zažití Bradavic v ponuré atmosféře, naučení se umění kouzelnického souboje a možný objev znamení zla.

Co dalšího je dobré vědět?

 • Většina prohlídky je bezbariérová, některé části, jako je most do Bradavic, Příčná ulice nebo Zakázaný les, ale mohou být hůře přístupné nebo zcela nepřístupné pro osoby na invalidním vozíku.
 • Děti do 16 let musí mít dospělý doprovod.
 • Zavazadla, bundy a kabáty si zdarma uložte do šatny.
 • Vstup s kočárky je povolen, ale pro snazší pohyb všech návštěvníků je lepší nechat kočárek v šatně.
 • V budově najdete 4 restaurace/kavárny, kde můžete ochutnat slavný máslový ležák.
 • Focení telefonem nebo kompaktním fotoaparátem je povoleno, ale profesionální fotografická technika je zakázána.

Napsat komentář