Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Nejlepší maďarské lázně podruhé: Kam ještě za dokonalým relaxem?

Wellness

Nejlepší maďarské lázně podruhé: Kam ještě za dokonalým relaxem?

Co je to nejlepší na Maďarsku? Pobyty by byly chudší bez celosvětově vyhlášených lázní. Jaké jsou největší a nejznámější? Co dokáží zdejší prameny léčit? Přinášíme druhý díl přehledu maďarských lázní.

Demjén – romantické lázně a venkovní aquapark

V Demjénu věří, že voda nejen léčí a čistí, ale také zábavu. A máme se k tomu důvodům připojit. Lázeňský komplex v Demjénu nabízí široké spektrum zážitků. Zahrnuje římské lázně s 6 termálními bazény, osvětlené v noci, pro romantické koupání až do dvou hodin ráno. K dispozici jsou také solná jeskyně, finské a parní sauny, a masérský salón. Venkovní aquapark doplňují skluzavky, tobogány a plavecký bazén se skokanskými můstky. A pod zemí – jeskynní labyrint s příjemným přítmím a zákoutími k relaxaci.

Co se tu léčí?

Termální voda vyvěrající z hloubky 690 metrů je elixírem pro lidi s revmatickým onemocněním, osteoporózou nebo artritidou. Koupel v lázních pozitivně ovlivňuje nervový systém a snižuje stres.

Celodenní vstupné je kolem 6 590 HUF.

Eger – lázeňské služby od roku 1932

V historickém městě Eger se rozkládají otevřené lázně s 13 bazény, sportovišti a přístupem do tureckých lázní. Lázně jsou rozdělené na klidnou severní část pro relaxaci a jižní část pro děti. Zvláštností místa je 250 let starý platan, zvolený Stromem roku Evropy 2013.

Co se zde léčí?

Úlevu v místní vodě najdete při potížích s páteří, svaly a nervovým systémem. Pozitivní účinky má koupel taky na některé druhy gynekologických onemocnění a na léčbu únavy.

Vstupné je 1 900 HUF a dodatečné vstupné do tureckých lázní 1 300 HUF.

Maďarsko: Eger jen 400 m od termálních lázní v Hotelu Unicornis s neomezeným wellness a polopenzí

Egerzsalok – lázně s ojedinělým přírodním úkazem

Lázně v Egerszalóku nabízejí úchvatný výhled na „solný kopec“, což je unikátní formace z vápence vytvořená minerálními prameny. Podobné úkazy lze nalézt pouze v tureckém Pamukkale a v americkém Yellowstonském národním parku. V rámci Saliris Resortu najdete téměř dvacet bazénů a vířivek s různými teplotami vody, které podporují krevní oběh. Pro milovníky sauny jsou k dispozici dvě finské sauny, bio sauna, parní kabina a aroma kabina uvnitř. Venku si pak můžete vychutnat finskou nebo ruskou saunu.

Léčebné účinky

Lázně poskytují rehabilitaci po ortopedických operacích a zákrocích na páteři, a také zmírňují potíže spojené se svalovou soustavou a bolestmi zad.

Celodenní vstupné stojí 5 800 HUF, senioři nad 65 let platí o 4 800 HUF a výhodně vyjde vstupné i rodiny s dětmi.

Maďarsko: Egerszalók u termálů ve Sweet-Life Wellness Apartments s neomezeným wellness, vínem a snídaněmi

Miskolc Tapolca – koupání v jeskynních zákrutách

Termální voda si našla cestu do jeskyně a vytvořila tak zcela unikátní jeskynní lázně. Plavat ve vodě kolem 30 °C, skrývat se v jeskynních výklencích a zákrutách a poslouchat, jak se zvuk nese se zvláštní ozvěnou. Proplujte romantickými cestičkami podél skalních stěn také do Star hall bazénu, kde vám nad hlavou bude zářit hvězdné nebe. Za zmínku určitě stojí venkovní část lázní, kde byly zřízeny tři bazény: dětský, plavecký a zážitkový. Díky nízkému obsahu soli ve vodě můžete v lázni pobývat, jak dlouho je libo.

Co se zde léčí?

Termální voda zde má léčivé účinky na klouby a pomáhá zvládat stres. Mnoho návštěvníků sem zavítá kvůli zážitku z koupání v jeskynních prostorách.

Vstupné pro dospělého je 3 100 HUF.

Maďarsko: Miskolc v Hungária Panzió s vstupem do jeskynních lázní, wellness, hřištěm a polopenzí

Hegykő – klidný komplex v blízkosti přírody

V Hegykő se soustředíme na termální lázně Sá-Ra. Po celý rok jsou zde otevřeny tři bazény – venkovní, krytý a wellness bazén. Během léta se k nim přidává druhý venkovní bazén, dětský bazén, tréninkový a plavecký bazén. Lázeňský personál poskytuje zdravotní procedury jako bahenní zábaly, lymfatickou drenáž nebo různé masáže. Zároveň se můžete zdarma zapojit každé úterý a čtvrtek do vodní gymnastiky. Lázně Sá-Ra nejsou tolik známé, což se odráží v příjemně nízkých cenách vstupného a v méně přeplněných bazénech. Přesto kvalita zážitku zůstává vysoká. Pobyt v lázních Hegykő můžete propojit s procházkami národním parkem Fertő-Hanság.

Co zde léčíme?

Lázně účinně rehabilitují fraktury, vymknuté klouby a řeší problémy s klouby a svaly. Voda má pozitivní účinky i na dýchací potíže.

Celodenní vstupné: 2 600 HUF.

Kehidakustány – zábava a péče pro celou rodinu u Balatonu

Termální lázně Kehida poskytují rozsáhlé zábavní a relaxační prostory pro celou rodinu. Navštivte je, zejména pokud trávíte dovolenou u Balatonu, protože lázně jsou od „maďarského moře“ jen 30 minut jízdy. Dominantou třípatrových krytých lázní je 94metrový tobogán s oslnivými světelnými a zvukovými efekty, který zaručeně potěší vaše děti, zatímco vy si užijete ostatní vybavení – vířivky, vodopády, masážní sprchy a dokonce i umělou řeku. Při pobytu v teplých termálních vodách si můžete užívat jak vnitřní, tak venkovní bazény. A rovněž oceníte saunovou oázu s různými typy saun a možností relaxačních seancí.

Co zde léčí?

Kehidakustány se v rámci maďarských lázní vyznačuje svou specializací na terapie pro děti s pohybovými omezeními. Pro dospělé je zde k dispozici pitná kúra a koupele, které přispívají k léčbě kožních onemocnění a rehabilitaci pohybového aparátu.

Celodenní vstupné stojí 3 400 – 5 900 HUF, v závislosti na sezóně.

Maďarsko, pouhých 100 m od jezera Hévíz, v Bonvital Wellness & Gastro Hotelu s neomezeným wellness a polopenzí

Slovo závěrem.

Abyste poznali nejlepší maďarské termály, budete potřebovat více návštěv. Ale musíte někde začít, tak si směle zasněte a vyberte si svůj zájezd. Pokud potřebujete pomoc, jsme tu pro vás.

Napsat komentář