Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Slavkovském lese na Zámku Kamenný Dvůr

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Slavkovském lese na Zámku Kamenný Dvůr

Vydejte se na Karlovarsko s Nikol, členkou našeho týmu Travelking, konkrétně na Zámek Kamenný Dvůr ve Slavkovském lese. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 15.3. – 17.3.2024
 • Ubytováni jsme byli na: Zámku Kamenný Dvůr
 • Lokalita ubytování jsou: Západní Čechy
 • Cestovala jsem: S přítelem
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

CHKO Slavkovský les: Pobyt na Zámku Kamenný Dvůr s gurmánskou polopenzí, neomezeným wellness + piknikový koš

Kam a jak jsme jeli?

Z Vysočiny na Zámek Kamenný Dvůr jsme vyrazili autem dopoledne, protože nás čekala téměř 4hodinová cesta do západních Čech. U Jihlavy jsme se napojili na dálnici směrem na Prahu. Máme celoroční dálniční známku, takže jsme nemuseli nic řešit. Nejkratší cesta (3hodiny a 15minut) do ubytování vede kolem pražského letiště po E48. My jsme si ale chtěli udělat zastávku v Plzni, a proto jsme zvolili o něco delší trasu, která trvala 3hodiny a 45minut. Název ubytování jsme zadali do navigace a do zámku jsme dojeli bez potíží.

Jak to bylo s parkováním?

V okolí hotelu jsou několik parkovišť, avšak pozor, většina není pro hotelové hosty. První parkoviště je před branou hotelu, druhé v hotelovém areálu naproti hlavnímu vstupu, určeno pouze pro personál a návštěvníky restaurace. Hlavní parkoviště pro hosty leží za zámeckým parkem s jezírkem, kam jsme dojeli po pěší cestě. Parkování je zdarma a není potřeba rezervace.

Kde jsme ubytovali?

Zámek Kamenný Dvůr leží na Karlovarsku přímo v území CHKO Slavkovský les. Jeho areál je obrovský, a to určitě nepřehlédnete. Kromě žluté budovy zámku tu najdete zámecký park s jezírkem, altánkem a fontánou, ale hlavně ohradu s dvěma obrovskými psy, kachnami a lamami. Prostory samotného zámku jsou také rozlehlé. Vtipná historka od paní recepční vypráví o tom, jak se v prvním týdnu práce ztratila, když vedla hosty do jejich pokojů, protože špatně odbočila ve chodbách. 🙂

Pokoj náš byl ve 3. patře zámku a měl dvě různé trasy. Obě zahrnovaly výtah, schody a zatáčky, s obrazy a velkým zrcadlem jako záchytnými body. Podkrovní pokoj byl menší, ale obsahoval vše důležité – velkou postel, noční stolky, minibar (za poplatek), stůl se židlí a místo na pověšení oblečení. Pokoje jsou zařízeny v historickém stylu, ale televizi nechybí. 🙂 Koupelna měla stylovou vanu a topný žebřík ideální na sušení plavek. S pokojem jsme byli relativně spokojeni, ale vadilo nám několik pavouků a pavučin, které by bylo dobré vymést.

Zmíním se o společných prostorách hotelu, jako jsou chodby a „tajné“ místnosti. Budete chodit po červených kobercích a v chodbách uvidíte obrazy šlechty i zámku před a během rekonstrukce. Nechybí ani tematické expozice v podobě různého nábytku a dobového oblečení. V přízemním patře se dokonce nachází místnosti kompletně vybavené v historickém stylu, jako je klec s kostrou nebo starodávná kuchyně s jídelnou.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Během pobytu jsme měli polopenzi, servírovanou formou bufetu v restauraci v prvním patře, kde byl stejně jako ve většině ostatních prostor zámku tematický nábytek. Při snídaních jsme si mohli sednout k jakémukoli volnému stolu; u večeří jsme stačili nahlásit číslo pokoje a stůl nám byl přidělen.

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Slavkovském lese na Zámku Kamenný Dvůr

Ráno byla na výběr klasická snídaňová jídla. Ze slaného míchaná vejce, párečky a klobásy, různé pomazánky, sýry, salámy a zelenina. Nechybělo samozřejmě pečivo, máslo, ovoce, výběr cereálií s mlékem či jogurtem a také marmelády. Jedno ráno zde byla také ovesná kaše a domácí buchta. Z nápojů jsme si mohli připravit kávu, čaj a na výběr bylo i několik džusů.

Večeře během našeho pobytu byly bufetové (pokud bylo méně hostů, podávalo se individuálně). Vždy jsme měli jednu polévku (např. hráškovou, květákovou), různé předkrmy (lilek s masem, mini pizza), hlavní jídla s přílohami (několik druhů masa včetně ryb, brambory nebo hranolky, rýže nebo těstoviny, jednou i sladké jídlo) a dezerty (domácí buchta, ovoce). Nápoje se objednávaly zvlášť. Překvapilo nás, že nebyl k dispozici nápojový lístek, což komplikovalo objednávání a ceny jsme zjistili až při placení při odjezdu. Nápoje bylo možné zapsat na pokoj a zaplatit až při odjezdu.

Co jsme jedli v okolí?

Během výletu jsme zastavili na oběd v restauraci Jáchym v Jáchymově. Objednali jsme si jelení guláš se špekovým knedlíkem a burger s hranolkami. Jídlo nebylo špatné, ale ani gastronomický zážitek. Ceny byly spíše vyšší.

Jaké bylo wellness centrum na zámku?

Přímo na Zámku Kamenný Dvůr je podzemní wellness centrum. Kapacita je omezená, a proto je nutné čas vstupu předem zarezervovat na recepci. Pokud jsou volná místa, můžete do wellness jít klidně i několikrát denně, ale doba jedné návštěvy je omezena na max. 2 hodiny. Vstup do wellness je vždy v celou hodinu.

Župany na pokoji, tak je vezměte do wellness. Ručník nepotřebujete, ve wellness vám ho zapůjčí spolu s plachtou do sauny. Vejdete do šatny (dámská i pánská), kde se převléknete a uschováte věci ve skříňce.

Ve wellness je bazének se slanou vodou kolem 28 °C, kvůli soli není vyhřátý víc. Před vstupem se osprchujete a pánové v bermudách nejsou vpouštěni. Málokdo si ale koupí nové plavky, takže je možnost koupat se „na Adama“.

Wellness v Kneippově lázni zahrnuje několik druhů saun – parní, eukalyptovou, finskou a relaxační solnou místnost, spolu s ochlazovacím bazénkem. K dispozici je také posezení a lednice s alko i nealko nápoji, které nabízí paní obsluhující wellness. Hotovost není nutná, útratu lze zapsat na pokoj.

Za příplatek si lze objednat masáž nebo další relaxační procedury, jako je například rašelinový zábal.

Kam na výlet?

 • Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny leží jen 25 minut autem od zámku. Zastavili jsme se tu první den pobytu a byla to krásná procházka. Na malém parkovišti se dá zaparkovat zadarmo. Nachází se tu stylový lovecký zámeček, který slouží jako ubytování a po výletu přijde vhod restaurace U Tetřeva. Trasa přírodní rezervací není dlouhá a vede lesem po dřevěných chodníčcích kolem potoka a rybníka, poté chvilku po asfaltové cestě. Okruh se dá ujít za hodinku.
 • Bývalý cínový důl Rolava se nachází asi 50 km od ubytování a jedná se o zajímavé místo schované v lesích. U silnice je pár míst, na kterých se dá zaparkovat a pak už je to jen pár minut chůze.
 • Od dolu stačí popojet asi 28 km a dostanete se k Božídarskému rašeliništi, které je opět ideální na jarní procházku.
 • Během druhého dne nás potkal déšť, a tak jsme utekli do Aquacentra Agricola v Jáchymově. Bazénová část je standardní s plaveckým bazénem, dětským brouzdalištěm, dvěma vířivkami a relaxačním bazénkem. Zaujala nás wellness část s parní saunou, infra saunou, bylinkovou saunou, finskou saunou, tepidáriem a relaxačními zónami, včetně další vířivky.
 • V okolí je mnoho hradů a zámků, jako například hrad a zámek Bečov nad Teplou, zřícenina hradu Kynžvart a hrad Loket, na které jsme se těšili. Bohužel byly v březnu všechny prohlídkové okruhy uzavřené, tak uvidíme příště.

Závěrečné hodnocení pobytu na Zámku Kamenný Dvůr

“Pobyt ve Slavkovském lese byl příjemným zpestřením jarních dní. Užili jsme procházky po rašeliništích, kochali se zvláštností dolu Rolava a relaxovali ve dvou wellness, z nichž jedno bylo přímo v hotelu. Zámek Kamenný Dvůr je díky své poloze ideálním výchozím bodem při poznávání krás Karlovarska. Pokoje jsou menší, ale komfortní. Snídaně dodají energii na celé dopoledne a večeře jsou skvělou tečkou na konci dne.”

👍 Pobyt na Zámku Kamenný Dvůr byl osobně ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář