Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze Moravského krasu v Hotelu U Tří volů a Porčův Mlýn

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze Moravského krasu v Hotelu U Tří volů a Porčův Mlýn

Vydejte se s Míšou z našeho Travelking týmu na jižní Moravu, přesněji do Hotelu U Tří volů a Porčův Mlýn. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A které výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu

  • Termín pobytu: 27.10.2023 – 29.10.2023
  • Ubytování: Hotel U Tří volů a Porčův Mlýn
  • Lokalita: Jižní Morava
  • Spolucestující: Partner
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Vlastním autem

Moravský kras: Hotel U Tří volů a Porčův Mlýn v pokoji Deluxe s polopenzí, bazénem a saunou

Kam a jak jsme jeli?

Vyrazili jsme z Brna směrem k Býkovicím přes Černou Horu. Cesta trvala přibližně půl hodiny a nabídla nám krásný výhled na okolní krajinu. Mlha se vinula z lesů a padající slunce doplňovalo podzimní atmosféru.

Jak to bylo s parkováním?

Parkování bylo trochu problém. Vjezd k hotelu slouží primárně pro zásobování, takže jsme museli zaparkovat u silnice. Při check-inu nám recepční poradila, abychom pokračovali o pár desítek metrů dál za hotelem, kde lze parkovat zdarma.

Kde jsme se ubytovali?

Hotel leží v malé vesničce Býkovice. Okolí hotelu nabízí krásné výhledy na široká pole, hluboké lesy a dokonce i pastviny s koňmi nebo ovcemi. Před hotelem je velká červená cedule, takže je snadno viditelný mezi ostatními domy.

Ubytovaní ve druhém patře v dvoulůžkovém pokoji s balkonem. Pokoj čistý a útulný, detaily laděny do červené barvy. Koupelna menší, dostačující, pojezdy u dveří sprchového koutu by chtěly vyměnit, dveře se nezavíraly dobře. Postele vysoké, matrace příjemné, ale spánek narušovalo občasné hučení v trubkách topení.

Jak jsme se najedli?

Polopenze. Snídaně skromnější, ale dostačující. Balené marmelády, paštiky, sýrové a salámové mísy, zelenina, lupínky s jogurtem či mlékem. Pečivo dost tvrdé, pravděpodobně kvůli nedostatku čerstvých výrobků během státního svátku.

Osobně ověřeno: Recenze Moravského krasu v Hotelu U Tří volů a Porčův Mlýn

Večeři jsme vybírali z pěti pokrmů týdenního menu, včetně steaků, noček se špenátem a kuřecím, smaženého sýra a řízků. Já si dala klasický český smažák a přítel steak, obě jídla byla vynikající.

Obsluhující slečnu bych chtěla vyzdvihnout, pracovala jako profesionálka, i když musela obsluhovat plnou restauraci sama. Kapacita stolů byla menší než počet hostů, takže při večeřích a hlavně při ranních snídaních, kdy se hotel naplnil, někteří hosté museli jíst v salónku, u baru nebo čekat na uvolnění stolů.

Okolní restaurace

Na oběd jsme zajeli k rodině do blízkých Lysic, ale mohu doporučit i restauraci v Pivovaru v Černé Hoře. Je sice trochu dražší, ale prostředí je krásné a jídlo skvělé, navíc mají vynikající pivo. 🙂

Wellness centrum v hotelu: Jaké to bylo?

V hotelu naleznete velký bazén s protiproudem, masážními chrliči a saunu. Rezervace bazénu není nutná. Prostory sprch a bazénu jsou čisté a moderní, s prosklenou stěnou nabízející pohled do přírody. Teplota vody byla mírně chladná, takže jsme si užili jen krátký pobyt ve vodě.

Pokud máte zájem o saunu, stačí upozornit recepci minimálně hodinu předem, aby byla připravena.

Kam vyrazit na výlet?

Nezapomeňte navštívit areál Porčova Mlýna, který sousedí s Hotelem U Tří Volů – rozhodně stojí za procházku.

Doporučuji navštívit také místní pivovar v Černé Hoře a zámek Lysice, jehož krásný interiér doplňuje nově zrekonstruovaná zámecká zahrada.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu U Tří Volů a Porčově Mlýně

Hotel U Tří volů leží v kopcovité oblasti s pasekami, lukami, poli a lesy. Hotel láká nejen velkým bazénem se saunou, ale i moderní restaurací s terasou. Pokoje jsou menší, ale čisté, a personál je milý a ochotný. Nejlepší zde je klidná lokalita s krásami Moravského krasu, blízkostí města Boskovice, rozhlednou Žernovníkem a zámkem Lysice.

👍 Pobyt v Hotelu U Tří volů a Porčův Mlýn byl osobně ověřen Míšou, členem týmu Travelking, a může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář