Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s termálními bazény v The Aquincum Hotelu Budapest v Maďarsku

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s termálními bazény v The Aquincum Hotelu Budapest v Maďarsku

Vydejte se spolu s Eliškou, členkou našeho Travelking týmu, do Maďarska. Konkrétně do The Aquincum Hotelu Budapest. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 12.5.2023 – 14.5.2023
  • Ubytovány jsme byly v: The Aquincum Hotelu Budapest
  • Lokalita ubytování je: Budapešť
  • Cestovala jsem: S kamarádkou
  • Stravování: Snídaně
  • Doprava: Veřejnou dopravou

Budapešť v historické části: 4* The Aquincum Hotel s termálními bazény neomezeně + polopenze a dítě zdarma

Video z pobytu

Kam a jak jsme jely?

Prodloužený víkend jsme s kamarádkou strávily v čtyřhvězdičkovém Hotelu Aquincum v Budapešti. Cestovaly jsme z Břeclavi vlakem RegioJetem, který projíždí Prahou a Brnem. Tento vlak je cenově výhodnou volbou pro cestování do Budapešti. Naše jízdenky stály přibližně 500 Kč. Po čtyřhodinové jízdě jsme dorazily na stanici Déli-Pu, odkud jsme pokračovaly tramvají číslo 17 směrem k hotelu. Doporučujeme si předem stáhnout mobilní aplikaci BudpestGO a zakoupit v ní jednodenní jízdenku za přibližně 150 Kč.

Tip: Papírové jízdenky se označují uvnitř tramvají, ale QR kódy pro validaci elektronických jízdenek jsou umístěny zvenku na dveřích a je třeba je ověřit před nástupem.

Kde jsme se ubytovaly?

Hotel jsme dosáhli snadno, leží jen pár tramvajových zastávek od nádraží a spoje do všech částí města jsou vzdálené jen pár set metrů. Nejbližší zastávka není dál než 5 minut chůze. Budova je díky své velikosti a zajímavému designu nezaměnitelná. Před hotelem je rušná tříproudová silnice a jezdí tam tramvaje a vlaky, ale hluk z venku je zanedbatelný. V docházkové vzdálenosti je několik zajímavých atrakcí, nejzajímavější z nich je Markétin ostrov, který se nachází uprostřed Dunaje a je na něj výhled přímo z hotelu. U hotelu je také malý park s dětským hřištěm. Vzhledem k špatnému počasí jsme jej pouze prošly, ale v létě by to bylo skvělé místo k posezení a odpočinku.

Pokoj byl ve velmi dobrém stavu a měl vše, co bylo uvedeno na webové stránce. Hned po příchodu do pokoje jsme měly nalevo koupelnu s vanou a sprchou, záchodem a umyvadlem. Také nás přivítal malý košíček s drobnostmi jako mýdlo nebo sprchový gel. Příjemně nás překvapila láhev červeného vína s sušenkami a oříšky. Televizi jsme nezkoušely, ale byla poměrně velká. Vedle ní byl podnos s kávou (sáčky Nescafé) a čajem, smetanou, varnou konvicí, hrníčky a skleničky. Nechyběl ani fén, žehlicí prkno, telefon s možností ranního buzení, poznámkový blok s tužkou a dostatečně velká lednička, která byla dobře dostupná (nemusely jsme se k ní ohýbat, byla víceméně v rovině očí). Personál nám každý den při úklidu pokoje zanechal dvě neperlivé vody. Úložné prostory byly velké a postel dostačující. Byly jsme ubytovány ve 4. patře a výhled na noční Dunaj přímo z pokoje byl k nezaplacení. Jediné mínus bylo špatné WiFi připojení. Druhou věcí bylo, že na koberci bylo několik skvrn, ale s červeným vínem na pokoji občas stává. 🙂

Jak jsme se najedly v ubytování?

V ceně ubytování byla snídaně formou bufetu. Podávali ji v čase od 6:30 do 10:00 hodin, takže se najedl každý, kdo potřeboval dřívější check-out, i ten, kdo chtěl trochu přispat. Výběr byl velký a všechno bylo nádherně naservírované. Nabídka zahrnovala čerstvé ovoce, zeleninu, másla, džemy, šunky, omelety, pečivo (vek, chleby, bagetky), sladké pečivo s džemem nebo čokoládou (danish pastry), malé croissanty, uzeniny (malé klobásky), a dokonce i automatickou mašinu na lívance, z níž vždy po pár minutách nějaký vypadl. Lidi s talířkem úpěnlivě sledovali automat a čekali na každý lívanec. Co se nápojů týče, byl zde výběr z několika druhů džusů v automatech, dva automaty na kávu a čaj a mnoho dalšího.

Restaurace Apicius, kde se podávala snídaně, byla velmi prostorná a bez problémů s místy k sezení nebo frontami u stolů s jídlem. Každý si mohl vybrat místo k sezení, protože stoly nebyly přiřazené. Během dvou dnů jsem ochutnala lívance s javorovým sirupem, dánské pečivo s čokoládou, máslový croissant, jahodové müsli s ovesným mlékem, ovoce (jablko, kiwi) a velmi silnou kávu. Všechno bylo vynikající a velmi syté, až jsem byla plná až do oběda. Příjemným překvapením pro mě bylo rovněž dostupné rostlinné mléko, což ukazuje, že restaurace myslí i na vegany. 😉

Restauraci jsme vyzkoušely i na večer. První den jsme zašly na dezert s koktejlem a opět jsem byla velmi mile překvapená tím, že nabídka dezertů i hlavních chodů obsahovala veganská i bezlepková jídla. Vrátily jsme se sem i druhý den, kdy jsem vyzkoušela květákovou polévku a veggie salát s grilovanou zeleninou. V hotelové restauraci doporučuji zkusit limonádu – lepší jsem snad nikdy nepila. Ceny byly poměrně vysoké, ale jídlo moc dobré. Hotel má pak River bar a Spa bistro, kde prodávají sendviče apod. Spa bistro se nachází v podzemním patře přímo u wellness a River bar u vchodu do restaurace Apicius.

Jak jsme se najedly v okolí?

V plánu jsme měly projít co nejvíce míst v Budapešti, a tak jsme během dne navštívily různé restaurace ve městě. Kromě mnoha kaváren a potravinových obchodů jsme:

  • První den na večeři zavítaly do restaurace Pastrami Étterem, zhruba 10 minut chůze od hotelu. Nabízí italskou kuchyni, od chřestového rizota po pizzu a výběrová vína. Můžete tu ochutnat i maďarskou pálinku. Dýško je započítáváno v ceně. Personál byl milý, i když jsme měli málo času na objednání (dostali jsme asi dvě minuty).
  • Během druhého dne jsme navštívili restauraci Napfényes Vegán Étterem, poblíž slavné Baziliky sv. Štěpána. Personál zde byl vynikající a ráda bych se sem vrátila. Kamarádka si objednala pizzu Margharita, která byla dostatečně velká a podle ní chutnala skvěle – tvrdila, že by ani nepoznala, že je to veganská pizza. Já jsem si zvolila klasický (veganský) „smažák s hranolkami“, který byl pojmenován luxusněji jako „Sýrový talíř se sezamovými semínky“.
  • Poslední den jsme se najedly přímo na Markétině ostrově. Zdejší bufety sice nemají široký výběr, ale mají otevřeno i v neděli. Bufety se nacházely blízko sebe a zavítaly jsme do Hármas Büfé, který otevíral v 10 ráno. Na teplé jídlo jsme čekaly 20 minut, tak jsme se posadily ven a kochaly se okolní zelení. Dala jsem si falafel s batátovými hranolkami, byla to pěkná porce za dobrou cenu.

Všechny restaurace nás automaticky ptaly, jak chceme platit, a braly karty. V každé jsem také ochutnala citrónovou limonádu a nemůžu říct, kde mi chutnala nejvíce – všude byla moc dobrá a osvěžující.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel Aquincum je velmi hrdý na své wellness centrum s historicky významnou termální vodou, a tak jsem na něj byla zvědavá.

Při check-inu nám recepční sdělila informace o čase, kdy wellness centrum otevírá (je to kolem snídaně a do cca 10 večer). Vstup do wellness byl zdarma pro všechny ubytované. Dozvěděly jsme se, že rezervace masáží je možná za příplatek, přímo na recepci u wellness. Plánovala jsem vyzkoušet thajskou masáž, ale z časových důvodů jsem se k tomu nedostala. Zato jsme každý večer zaplavaly v místních termálních bazénech, odpočinuly si ve vířivce a vyzkoušely několik druhů saun (jedna byla bohužel zavřená pro údržbu). Sauny, sprchy, kabinky a podobná zařízení byla rozprostřena kolem bazénů, které se nacházely ve středu haly pod prosklenou střechou. Člověk tedy může sedět v prohřátém bazénu a dívat se na oblohu.

Největší bazén měl nejchladnější vodu a byl vždy skoro prázdný, jelikož všichni preferovali bazény termální. Dalo se v něm proto velmi dobře plavat. Ve vířivce bylo moc příjemně, nicméně koupání v ní bylo mezi návštěvníky velmi populární, a tak uvnitř neustále někdo byl. Nemluvě o rozlučkové párty, kdy se v jednu chvíli do vířivky naskládalo 8 holek ve stejných plavkách s nápisem „Team bride“. (Pohodlně by se do ní vlezlo asi 6 lidí.)

Ve wellness centre jsme sjely výtahem přímo v županu a jednorázových papučích, k dispozici na pokoji. Wellness centrum bylo nejlepší částí pobytu, vedle snídaní. Během deštivého víkendu s chladem nabídla horká voda úlevu po dlouhých vycházkách. Vizuálně působilo místní wellness velmi dobře, inspirace starověkým Římem byla zřejmá.

Kam na výlet?

Při našem pobytu jsme zjistily, že Budapešť je ideální pro turisty. Mnoho ulic je vyhrazeno pro chodce, a většina hlavních památek je blízko sebe, takže se dají navštívit během jednoho dne. Den jsme začaly v Rybářské baště, kam jsme se dostaly tramvají z hotelu. Navzdory nepříznivému počasí u bašty bylo hodně turistů a fotografů.

V těsné blízkosti bašty stojí Matyášův chrám, který rozhodně stojí za návštěvu. Zaujmou vás gotické oblouky na stropě a zajímavé kresby na stěnách a sloupech. Je sice menší než slavná Bazilika sv. Štěpána, ale základní vstupenka vám umožní prohlídku i druhého patra, odkud můžete obdivovat chrám shora.

Nevynechaly jsme ani Baziliku sv. Štěpána, která dominuje historické části Budapešti. Zajímavým exponátem byla mumifikovaná ruka krále Štěpána, která za posledních několik set let údajně procestovala kdejaký kout Evropy.

Při naší obchůzce jsme navštívily Budínský hrad s via ferratou, budovu Parlamentu, Széchenyiho řetězový most (výhled na něj byl přímo z hradu, ale most byl pro chodce uzavřený) a slavnou sochu Nágy Imreho na kovovém mostě.

Tip: Nádherné fotky budovy Parlamentu se dají pořídit díky malé nádrži s vodou, ve které se (když zrovna nefouká) budova odráží.

Výstup k Rybářské baště a Budínskému hradu je nezbytný a doporučuji začít u bašty, pak pokračovat k hradu. Cesta je méně strmá a šetří dech.

Hotel je poblíž Markétina ostrova, kam jsme se rozhodly vydat i v den odjezdu. K dostání sem je buď pěšky přes most s rušnou silnicí a tramvajemi, nebo autobusem z blízké zastávky. My jsme šly asi 30 minut. Hned na začátku ostrova je hudební fontána, hrající každých 15 minut. Procházely jsme japonské zahrady s jezírkem a sochami, zakončily jsme v minizoologické zahradě, kde jsme viděly hnízdící čápy bez vstupenky.

Závěrečné hodnocení pobytu v The Aquincum Hotelu Budapest

Hotel Aquincum v Budapešti nabídl skvělý zážitek i při špatném počasí. Bohatá snídaně uspokojila každého, po níž nás čekaly termální bazény, které příjemně prohřály. Pokoj byl luxusní a postele velmi pohodlné. Příjemným překvapením byla láhev červeného vína, kterou jsme si užili s výhledem na noční Dunaj. Jediným mínusem bylo občasné zhoršení WiFi připojení večer. Doporučuji navštívit Markétin ostrov, který leží přímo naproti hotelu. Japonská zahrada s jezírky poskytla ideální místo k odpočinku a úniku od ruchu velkoměsta. Ostrovní minizoo s čápy byla příjemným bonusem. 🙂

👍 Eliška, členka týmu Travelking, osobně ověřila kvalitu pobytu v The Aquincum Hotelu Budapest a s klidným srdcem ho doporučuje. Další ověřené hotely najdete zde.

Napsat komentář