Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Chalet Bellevue Alm ve Vysokých Taurách

Wellness

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Chalet Bellevue Alm ve Vysokých Taurách

Vydejte se s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do rakouských Vysokých Taur, přesně do Chalet MONDI Bellevue Alm. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A které výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 10.8.2022 – 12.8.2022
 • Ubytování: Chalet MONDI Bellevue Alm
 • Lokalita: Vysoké Taury
 • Cestovali jsme s: Partnerem
 • Stravování: Snídaně
 • Doprava: Autem

Vysoké Taury: Bad Gastein ve stylovém MONDI Bellevue Alm s wellness, snídaněmi a slevovou kartou + dárek

Cesta a zážitky

Z Rakouska jsem znala pouze Vídeň, takže jsme se rozhodli pro změnu a vyrazili jsme do hor. Vyjeli jsme autem z Žďáru nad Sázavou s cílem lázeňského městečka Bad Gastein. Trasa nás zavedla přes České Budějovice a Linec. Existuje kratší varianta přes Salcburk, která je 465 km dlouhá (6,5 hodiny), ale chtěli jsme navštívit Hallstatt a vyhlídku 5 Fingers, takže jsme si udělali zajížďku. Celá trasa byla 500 km a trvala necelých 7 hodin. Dálniční známku jsme měli jak českou na celý rok, tak rakouskou na 10 dní za 10 €. Rakousko má specifické podmínky pro online nákup známky – musíte ji zakoupit minimálně 14 dní předem nebo uvést, že jste podnikatel. Existují webové portály, které tuto podmínku obejdou, ale za vyšší cenu. Pokud známku kupujete na poslední chvíli, doporučuje se ji pořídit u hraničních přechodů.

Parkování – Jak to bylo?

V létě je možné dojet autem přímo k penzionu a zdarma zde parkovat. Máme k dispozici asi 10 parkovacích míst, která není nutné rezervovat předem. V zimě není přístup k penzionu přímo autem kvůli nadmořské výšce 1 300 metrů a strmému svahu. Silnice k hotelu se v zimě stává osvětlenou sáňkařskou dráhou, takže hosté parkují dole pod kopcem a jsou pak vyvezeni sedačkovou lanovkou.

Ubytování – Kde jsme byli?

Ubytování v penzionu Chalet MONDI Bellevue Alm, na který jsme se těšili před příjezdem, předčilo naše očekávání. Již při cestě autem po serpentinách jsme si byli jisti, že jsme vybrali správně. Přijeli jsme za tmy a komplex chatiček byl krásně nasvícený. Milá recepční Anna nás přivítala a ochotně nám vysvětlila využívání sauny a wellness centra, navíc nám poskytla Bad Gastein Card, což je slevová karta na různé aktivity.

Pokud máte rádi místa s jedinečnou atmosférou, určitě vás Chalet Bellevue Alm nadchne. Umístění je perfektní a design dřevěných chatiček s kamennými prvky a barevnými okenicemi dodává dokonalost. V létě i zimě tu jsou parádní možnosti vyžití. U hotelu je sedačková lanovka a kabinová lanovka s celoročním provozem je vzdálena jen 2 km. Nedaleko penzionu si tak můžete užít turistiku i lyžování. Asi 2 km je to i do centra městečka Bad Gastein, které architekturou připomíná Karlovy Vary. Symbolem města je krásný kaskádový vodopád v centru. Dále jsou zde dvoje termální lázně, z nichž jedny jsou vybudovány částečně ve skále. V okolí je několik jezer, vodopádů a sjezdovek.

Dostali jsme klíč od pokoje č. 1, ke kterému se šlo po malé dřevěné lávce. Pokoj byl prostorný a vybavený pohodlnou manželskou postelí, šatní skříní, komodou, stolkem s posezením, televizí a WiFi připojením. Veškerý nábytek byl stylový s barevnými prvky. Dojem dotvářely květinové závěsy, ozdoby na garnýžích v podobě horských koz či kované dekorace na oknech. Koupelna, menší, ale s veškerým potřebným – sprchový kout, WC, umyvadlo, nasvícené zrcadlo a skříňka s fénem. Moderní koupelna skvěle ladila s pokojem a místem. Ručníky nešetřili, každý dostal 2 velké osušky, větší ručník na wellness a menší na obličej. Bonusy: župany, pantofle, červené dečky na večerní posezení na balkoně a Mozartova koule. V pokoji byly 2 knihy o historii místa, bohužel v němčině. Z pokoje se dalo vyjít na balkon s stolem, lavicí a 4 židlemi s kožešinovým přehozem. Náš balkon byl oblíbeným místem ke spánku pro hotelovou kočičku. 😊

Stravování v ubytování – skvělá zkušenost!

V ceně balíčku jsme měli bohatou snídani formou bufetu, servírovanou v restauraci vedle. Nabídka byla pestrá – od skořicové ovesné kaše přes jogurty a různé cereálie až po ořechy a semínka. K dispozici bylo alpské mléko, máslo, domácí i kupované marmelády, nakládané i plátkové sýry, sladké i slané pečivo, čerstvá zelenina a ovoce. Nápojový výběr zahrnoval kvalitní džusy a vodu. Zvlášť jsem si oblíbil odšťavňovač s jableky, pomeranči a mrkví, který umožňoval přípravu fresh nápojů přímo podle preference. Milovníci luxusu mohli ochutnat i Prosecco. Na stole čekala konvička s kávou, a pokud bychom si přáli teplé pokrmy z vajec, milí manželé, kteří se o snídaně starali, byli k dispozici s nabídkou jako míchaná vajíčka, omelety nebo vařená vejce. A pokud by nám káva v konvičce nevyhovovala, rádi nám připravili kávový nápoj podle přání, například cappuccino. Všechny tyto lahůdky byly součástí ceny a nebylo potřeba platit navíc.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Chalet Bellevue Alm ve Vysokých Taurách

Chci poznamenat, že prostory restaurace byly okouzlující a z celého penzionu se mi líbily nejvíc. Kromě dřevěných stolů a židlí tu byl obrovský otevřený krb s posezením v křeslech. Kromě vnitřní části tu byla i venkovní terasa.

V Chalet MONDI Bellevue Alm se pravidelně konají různé tematické večery s živou hudbou a jídlem. Měli jsme štěstí, že právě v době našeho pobytu proběhl večer s tradiční rakouskou živou hudbou a prasetem na rožni. Cena byla 30 € na osobu a jednalo se o fantastický zážitek. Událost začínala kolem 18 hodin, kdy už byl nachystaný bufetový stůl s asi 10 druhy salátů, různými zálivkami a pečivem. Dále už byly připraveny přílohy k praseti, které se zatím rožnilo venku: gravy omáčka, knedlíky, pečené brambory a zelí. Kolem sedmé hodiny začala hrát tříčlenná kapela v tradičním oděvu. Poté následovalo slavnostní sundání, přenesení a porcování prasete. Zajímavým zjištěním z této akce bylo, že penzion je oblíbeným místem nejen turistů, ale také místních. Někteří z nich v tradičním kroji, což bylo pěkné.

Strava v okolí:

 • Pizzeria Alla Casa v Bischofshofenu, asi hodinu před Bad Gasteinem. Na večeři jsme si dali pizzu, těstoviny se smetanovou omáčkou a rakouskou limonádu Almdudler. Jídlo bylo průměrné, ale zahnalo náš hlad.
 • Hostinec Wirtshaus Windischgrätzhöhe na opačné straně Bad Gasteinu nabízí krásný výhled. Objednali jsme si hovězí vývar s nudlemi a zeleninou. Opět průměrná kvalita, ale výhled to stál.
 • Při výletu na hrad Hohenwerfen jsme si pochutnali na kávě, jablečném moštu a čerstvém preclíku. V místě je také restaurace s klasickými jídly.

Wellness centrum v hotelu:

V samotném ubytování není wellness, ale na pokoji máte k dispozici župany, pantofle a osušky, které můžete využít v partnerském MONDI Hotelu Bellevue Gastein. Vstup do wellness je zdarma jako součást pobytu. Hotel se nachází asi 2 km od penzionu. Můžete dorazit autem, pěšky nebo využít odvozu od penzionu. Na hlavní recepci hotelu se prokážete klíčem z penzionu a získáte čipovou kartu pro vstup do wellness. Wellness centrum je ve vedlejší budově spojené s hotelem. V 1. patře jděte podle šipek přes prosklenou chodbu k wellness. Zde najdete dámské a pánské šatny, sprchy a toalety. Nabídka zahrnuje velkou vířivku s masážními tryskami a bublinami, bazén s výhledem a brouzdaliště s klouzačkou ve tvaru slona pro děti. K odpočinku slouží dostatek lehátek uvnitř i venku v zahradě. Součástí wellness je také saunový svět s Kneippovou lázní, finskou saunou, bio saunou a parní lázní. Venku je k dispozici sprcha a posezení. Během saunování je důležité pít, proto zde najdete fontánku se studenou vodou a kelímky. Saunový svět je bezplavkový. Ručníky do sauny si můžete půjčit zdarma a vrátit je do koše na prádlo.

V Chalete Bellevue Alm se v létě můžete osvěžit v přírodním biotopu s chladnou horskou vodou, ideálně pro otužilce. 😊

V zimě pak můžete využít finskou saunu v penzionu Schiefe Alm, který je vzdálený pouhých 50 m.

Kam na výlet?

 • Cestou do penzionu jsme navštívili Linz, prošli jsme krásné centrum s katedrálou Neposkvrněného početí Panny Marie. Navzdory rekonstrukci jsme mohli navštívit interiéry katedrály, což stálo za to. Linz nabízí také zoologickou a botanickou zahradu, ale my jsme je vynechali.
 • Zamířili jsme do ikonického městečka Hallstatt, známého z fotografií. Už při příjezdu bylo jasné, že není kde parkovat. V podstatě jsme jen projeli městem a prohlédli si jezero z vyhlídky. Během cesty přes Rakousko jsme ale objevili mnoho podobně malebných městeček u jezer s menším zástupem lidí.
 • Z Hallstattu jsme pokračovali pár kilometrů na parkoviště u lanovky na Dachstein. Parkování bylo zdarma a cena lanovky závisela na atrakcích. Za 35 € jsme si koupili lístek na Panorama jízdu, zahrnující lanovku nahoru a dolů s možností vystoupit u jeskyní. Další možností bylo koupit lístek jen do mezistanice (sekce 2) s vstupem do jeskyní za 40 €. Za 7 € se připlatilo za obě jeskyně. All inclusive lístek za 53 € zahrnoval vstup do obou jeskyní a jízdu lanovkou k vyhlídkám. Těšili jsme se na vyhlídku 5 Fingers, ale navštívili jsme i další. Cesta dolů byla komplikovanější, kvůli frontě na poslední kabinku odjíždějící v 19:00. Čekání a sestup trvaly přes hodinu.
 • Druhý den jsme navštívili soutěsku Sigmund-Thun-Klamm, která je asi 50 minut jízdy autem od našeho ubytování. Můžete si buď projít k jezírku Klammsee zdarma a z výšky shlédnout částečně vodopád, nebo zaplatit vstupné 6 € na osobu a prozkoumat krásné dřevěné chodníčky. Pokud si zvolíte druhou variantu s vstupným, uvidíte celý vodopád. Cesta soutěskou tam a zpět včetně obdivu přírody trvá asi 1,5 hodiny. Parkování je k dispozici na několika zdarma dostupných parkovištích. S kartou Bad Gastein máte slevu na vstupné.
 • Jen 11 km od soutěsky se nachází slavné jezero Zell am See. Vzhledem k naší poloze jsme se rozhodli navštívit i toto jezero. Zase jsme zaparkovali na neplaceném parkovišti a podnikli krátkou procházku kolem vodní hladiny plné lodí.
 • Po návratu do penzionu jsme se zastavili v centru Bad Gasteinu, které je nádherné a připomíná Karlovy Vary. Centrum není velké, takže ho projdete během chvilky. Najdete zde úžasný vodopád, který stojí za vidění. Parkování však bylo placené, a to za cenu 0,50 €/30 minut.
 • Na cestě zpět jsme navštívili hrad Hohenwerfen, který je opravdu impozantní. Hrad leží asi hodinu jízdy od penzionu a je známý především přehlídkami dravých ptáků, které probíhají 3× denně. Abychom stihli show začínající v 11:15, vydali jsme se sem hned ráno a zaparkovali u hradu na bezplatném parkovišti. Na hrad můžete jít pěšky (cca 30 minut) nebo si zakoupit lístek zahrnující jízdu pozemní lanovkou. Když jsme kolem 10:45 dorazili k hradu, byla u pokladny dlouhá fronta, ale stačilo nám koupit lístky online a celou frontu předběhnout. Show dravců jsme nakonec stihli. Vstupenka zahrnující lanovku, let dravců, vstup do muzea sokolnictví, výstavu o historii hradu a výstavu o čarodějnictví stála 14 €/osoba. Byly k dispozici i levnější vstupenky bez lanovky nebo dražší s prohlídkou pevnosti s průvodcem. S Bad Gastein Card je sleva na vstupné.

Hodnocení pobytu v Chalet Bellevue Alm

 • V Salcburku jsme navštívili zámek Hellbrunn a zoo. Parkování u zoo je zdarma, avšak je nutné si při odjezdu označit parkovací lístek. Vstupné do zoo činilo 12 €/osoba. Kromě běžných zvířat jsme viděli i sněžného leoparda, arktického vlka, lišku korsaka a geparda.
 • Zámek Hellbrunn má krásnou zahradu, kterou jsme si prošli. Dovnitř jsme se nešli podívat, pouze jsme zaplatili parkování za 2 € na 1–2 hodiny.

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm byl jedinečný. Líbilo se nám všechno: úchvatné prostředí hor, stylové pokoje a restaurace, milý personál a parádní wellness v partnerském hotelu. Kromě designu nás nadchla prostorná terasa s kouzelným výhledem. V restauraci s krbem jsme si pochutnali na vynikajících alpských snídaních. Večer s živou hudbou a prasetem na rožni byl skvělým zážitkem. V okolí je spousta krásných míst a možností výletů pro každého (díky Bad Gastein Card i za výhodnou cenu). Určitě se sem ještě vrátíme, nejlépe v zimě!”

👍 Pobyt v Chalet Bellevue Alm byl ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář