Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Gotthard Therme Hotel & Conference

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v Gotthard Therme Hotel & Conference

Vydejte se spolu se Szabim, členem Travelking týmu, do Maďarska. Konkrétně do Gotthard Therme Hotel & Conference. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 4.6.2023 – 6.6.2023
  • Ubytování: Gotthard Therme Hotel & Conference
  • Lokalita: Maďarsko
  • Cestovali jsme: S rodinou
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Maďarsko: Gotthard Therme Hotel s vlastními lázněmi a wellness (1 500 m²) + polopenze a neomezené nápoje

Video z pobytu

Cesta a zážitky

Naším výchozím bodem byla Budapešť, odkud jsme vyrazili autem směrem k městu Szentgotthárd, kde se nachází Gotthard Therme Hotel & Conference. Původně jsme plánovali cestovat přibližně 3 hodiny, ale rozhodli jsme se udělat malý výlet k jezeru Balaton. Navštívili jsme benediktínský klášter v Tihany a po obědě jsme pokračovali v cestě směrem k naší konečné destinaci. Doporučujeme dát si pozor, abyste nepřešli sjezd z nové dálnice M80, protože byste se ocitli v Rakousku. Szentgotthárd leží totiž nejzápadněji v Maďarsku, těsně u hranic s Rakouskem.

Parkování

Parkování nebylo nutné rezervovat dopředu, okolo hotelu je dostatek volných parkovacích míst, za která se neplatí. Za zmínku určitě stojí způsob, jakým hotel usnadňuje vykládání věcí – s autem můžete zastavit přímo před hlavním vchodem, vyložit zavazadla a poté zaparkovat na parkovišti. U vchodu je také umístěná nabíječka pro elektromobily.

Kde jsme se ubytovali?

Gotthard Therme Hotel & Conference nabízí výbornou polohu nedaleko hranic, ideální pro objevování krás rakouské a slovinské přírody a dalších aktivit. Okolní cesty májí nízký provoz, což umožňuje prozkoumání národního parku Őrség, kde se nachází město Szentgotthárd, i na kole. Kola jsou k dispozici přímo na recepci, a dokonce se plánuje přidání nových modelů, včetně elektrokol.

Přivítání v hotelu bylo vstřícné a už od začátku jsme se cítili jako doma. Při příjezdu jsme dostali kartu od pokoje a malý sešitek pro děti, do kterého dostaly razítko od číšníka po každém jídle, pokud dojedly vše. Po sběru všech razítek dostanou děti dárek, naše ale bohužel nedosáhly na plný počet. 🙂 Servis je na vysoké úrovni, stačí stisknout jedno tlačítko na telefonu a všechno je možné. Otevření trezoru, který jsme omylem zamkli, trvalo pouze cca 10 minut, a přezůvky pro manželku nám donesli z recepce během 5 minut.

Ubytovali jsme se v rodinném pokoji – nejmladší člen rodiny spal v dětské postýlce, druhé dítě mělo nachystanou přistýlku. Pokoj byl dostatečně prostorný, necítili jsme se stísněně, i když v něm byly 3 postele (dvoulůžko + přistýlka) a dětská postýlka. Vše bylo dokonale čisté a uklizené, k dispozici jsme měli vlastní koupelnu a balkon, ani klimatizace, televize a WiFi připojení nechyběly. Po dlouhém dni si člověk nepřeje nic jiného než relaxovat ve wellness, ocenili jsme proto župany rovnou nachystané v pokoji.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Zajištěná polopenze s neomezenou konzumací nealkoholických nápojů, kávy a čajů (každý den od 7:00 do 18:00 hodin). Snídaňový bufet obsahoval teplá a studená jídla, ovoce a cereálie, typické pro kvalitní 4* hotel. S manželkou jsme si pochutnali na tradiční maďarské snídani (omeleta, míchaná vejce, párky a pečivo), zatímco děti si oblíbily kaši s chia semínky a banánem.

Večeře se servírovala formou bufeturegionálními a mezinárodními pokrmy. Nabídka zahrnovala studené předkrmy, polévky, teplé a studené hlavní chody, přílohy a dětské menu. Po večeři jsme si pochutnali na sladkém zákusků, případně čerstvém ovoci, jako jsou hrozny a kiwi.

Nabídka v okolí

Oběd jsme si dali opět v hotelové restauraci, kde je k dispozici klasický jídelní lístek včetně dětského menu. Jídlo můžete vychutnat na terase s výhledem do zahrady. Po obědě je možné zůstat v županu a přímo přejít do wellness centra.

Cestování s dětmi: Zážitek v Krátkosti

Opět musím ocenit vynikající služby, které naší rodinnou dovolenou obohatily a zjednodušily. V pokoji jsme měli přebalovací podložku, tašku, dětskou vaničku, toaletní sedátko a LED noční světlo. Bufety nabízely speciální menu pro nejmladší hosty a barevné talíře s příbory byly velkým hitem u našich dětí.

Bohužel nás po celou dobu našeho pobytu sužovalo deštivé počasí, takže jsme neměli možnost vyzkoušet venkovní hřiště v zahradě. Naštěstí v suterénu hotelu byla také dětská herna vybavená skluzavkou, prolézačkami, kuchyňkou, stavebnicemi a další zábavou. Dokonce tu byla i konzole Xbox, která potěší větší děti i dospělé.

Wellness Centrum: Přehled

Hotel je přímo spojen s termálními lázněmi St. Gotthard Spa & Wellness. Z pokoje můžete přímo do lázní. Výtahem sjedete do suterénu a jste tam. Lázně mají středomořskou atmosféru s palmami a exotickými rostlinami. Navštívili jsme wellness dvakrát denně, ráno a odpoledne. Kvůli špatnému počasí jsme venkovní bazén nevyzkoušeli.

Vodní plocha 1 500 m², vnitřní bazén s vodními atrakcemi, 3 skluzavky pro různé věkové kategorie (nejvíc jsme si užili červenou), 2 vířivky, sauny a perličkový termální bazén uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Aktivnější jedinci si mohou zahrát squash nebo zacvičit ve fitness centru. Díky nabízeným atrakcím a vysoké úrovni služeb můžu lázeňský komplex doporučit jako perfektní místo pro rodiny.

Kam vyrazit na výlet?

  • Národní park Őrség – Vydejte se na túru s průvodcem, který vám pomůže objevit skryté přírodní krásy národního parku.
  • Túra po stopách evropských divokých koní – Trasa začíná v Lidovém muzeu Őrség a vede okolo louky, kde žijí divocí koně. Během procházky s průvodcem se můžete setkat s těmito „původními obyvateli“ regionu.

Tip: Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci národního parku Őrség. S pomocí aplikace objevíte turistické trasy a získáte zajímavé informace o okolním regionu jen za cenu několika „kliknutí“.

Závěrečné hodnocení pobytu v Gotthard Therme Hotel & Conference

“Gotthard Therme Hotel & Conference je úžasný! Musím pochválit dokonale čisté prostředí a bohatou polopenzi, s rodinou jsme ocenili neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů, kávy a čaje. S hotelem je propojené St. Gotthard Spa & Wellness – stačí se převléknout do plavek a županu a za pár minut si můžete užívat vodní skluzavky, hydromasážní vířivky, bazény, sauny, parní kabiny a další atrakce. Skvělá je i lokalita, s výbornou dostupností do Rakouska a národního parku Őrség. Pokud nechcete trávit čas jen ve wellness, domluvte si výlet s průvodcem nebo vyjeďte na kole. Rozhodně nebudete litovat. I my jsme si užili dokonalou dovolenou a určitě se znovu vrátíme.”

👍 Pobyt v Gotthard Therme Hotel & Conference byl ověřen Szabim, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář