Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Playmobil FunPark: Kde dětské fantazie ožívají nedaleko Norimberku

Hotely

Playmobil FunPark: Kde dětské fantazie ožívají nedaleko Norimberku

Playmobil FunPark je zábavní centrum inspirované populárními dětskými stavebnicemi. Atrakce nabízí XXL verze menších předloh a nadchnou každého malého stavitele i dospělého. Vydejte se za zážitky do místa, které připomíná dětské sny!

O parku

Playmobil FunPark poblíž města Zirndorf, asi 11 km od centra Norimberku, zabírá úctyhodných 90 000 m². Vaše dítě se zde okamžitě ocitne v oblíbeném hracím světě, protože zde atrakce oživují styl stavebnic Playmobil. Návštěva parku je opravdovým zážitkem pro všechny věkové kategorie.

Playmobil FunPark u Norimberku: Vstupenky a ubytování

Co vás čeká?

Areál nabízí mnoho tematických světů Playmobil ve formátu XXL. Mezi oblíbené atrakce patří Action Park pro všechny generace. Stolní fotbálky, hokej, velké skákací balóny a trampolíny zajistí zábavu pro děti i dospělé. Hra Člověče, nezlob se! v nadživotní velikosti prověří vaše štěstí i trpělivost.

Středověké nadšence jistě zaujme Rytířský hrad. Jeho útroby skýtají zrcadlovou síň, tajemná sklepení, trůnní sál a tajnou chodbu. 10metrová hradní věž nabízí úchvatný výhled. Vaše dítě se může zapojit do dětských rytířských her a turnajů, kde projeví svou dobrodružnou povahu a statečnost.

Westernové městečko stále přiláká zlatokopy, jelikož ve FunParku zlatá horečka nikdy neustane. Mladí kovbojové a kovbojky budou pátrat po bohatství v dynamitovém tunelu nebo v zlatém dole, který je údajně plný vzácných kovů a drahokamů. Po náročném rýžování je zapotřebí obnovit energii – a to díky hamburgerům podávaným v divočáckém stylu občerstvení.

Pozor! V parku to občas pořádně šplouchá. Každý suchozemec se může stát nebojácným kapitánem v Pirátském vodním světě. Objevte přilehlou lagunu nebo tajuplný vrak a zažijte honbu za pokladem. Mořští vlci si rádi vystřelí z vodního děla a proplují celé pirátské jezero. Vodní radovánky nabízí také Království mořských víl s mnoha bazény, vodními hřišti, vodopády a vodními koly. K zapůjčení jsou i rafty a šlapadla. Nejmenší děti se mohou vyřádit na velkém pískovišti.

Na nejvyšším vrcholu areálu uvázla Noemova archa, která vás vezme na poznávací plavbu dějinami.

Neobvyklé dobrodružství očekává ve Vědecké stanici v korunách stromů. Cesta k ní vede skrze několik stezek, ale výsledek stojí za to. Na dosah budete mít 4 metry vysokého Tyrannosaura Rexe a samičku Triceratopse s mládětem. Odvážní jedinci mohou po provazovém žebříku vylézt na vraní hnízdo ve výšce 8 metrů. Celý park je doslova prošpikovaný různými lezeckými stěnami, klouzačkami a prolézačkami. Zahrát si můžete také minigolf na rozlehlém hřišti a nezapomeňte podniknout okouzlující výpravu do Magické země pohádkových víl.

Policejní stanice naučí budoucí strážce zákona jak používat pouta a vysílačku. Zároveň si na své přijdou fandové rychlosti, protože se za budovou nachází závodní motokárový okruh.

Kryté zábavní město (HOB-Center) nabízí ikonické stavby světa Playmobil. Vikingská loď vyhlíží svého kapitána a Princeznin zámek chrání nejedno překvapení. Stojí zde další Rytířský hrad, a navíc i XXL verze stavebnice Městský život. Centrum je napojené na rozsáhlou vnitřní lezeckou oblast, kde si dáte pořádně do těla bez ohledu na počasí.

Občerstvení najdete na pivní zahrádce, v rodinném bistru nebo u stánku s klobásami. V parku je několik občerstvovacích snack pointů, kde si můžete dát hamburgery, párky v rohlíku, palačinky a další dobroty. V Tradiční hospůdce ochutnáte speciality německé kuchyně a v Cafe-Bar si můžete dopřát lahodné dortíky a vynikající kávu. Samozřejmostí je také výtečná zmrzlina ze stánku.

Co si odnesete?

Playmobil FunPark: Kde dětské fantazie ožívají nedaleko Norimberku

V Playmobil FunParku najdete obchod s produkty Playmobil, který nabízí veškeré stavebnice, hračky i doplňky. Obchod je otevřen celoročně a prodává jedinečné suvenýry.

Jak se do parku dostanete?

Pokud cestujete autem, nejrychlejší trasa vede z Norimberku. Stačí se napojit na silnici Rothenburger v centru a sjet přes ulici Zwickhauer na Brandstätterstraße, která vás dovede až do cíle.

Nejkratší trasa od českých hranic vede po dálnici A6 s odbočením na silnici A73 směrem na Fürth. Poté pokračujte po Südwesttangente a sjeďte na silnici Rothenburger. Odtud vede stejná cesta jako z Norimberku.

Playmobil FunPark lze najít pomocí navigačních aplikací, jako jsou Google maps, mapy.cz nebo Waze.

Nedaleko komplexu se nachází autobusová zastávka Zirndorf Bundesamt (0,9 km). Zastavuje zde autobus č. 113, na který lze nastoupit v Norimberku na zastávkách:

Nürnberg Rothenb./Sigmundstr., Nürnberg Clarsbacher Str., Nürnberg Züricher Str., Nürnberg Rothenburger/V.d.Tann-Str., Nürnberg Rothenburger Straße.

Ze zastávky Zirndorf Bundesamt jezdí také linka č. 151, která staví přímo před zábavním parkem.

Otevírací doba

 • FunPark:
  • 27.3. 2023 – 12.9. 2023 od 9:00 do 19:00 hodin
  • 12.9. 2023 – 6.11. 2023 od 9:00 do 18:00 hodin
  • 6.11. 2023 – 25.3. 2024 od 10:00 do 18:00 hodin
  • 27.3. 2023 – 12.9. 2023 od 9:00 do 19:00 hodin
  • 12.9. 2023 – 6.11. 2023 od 9:00 do 18:00 hodin

  Provoz mezi hlavní a zimní sezónou:

  • 6.11. 2023 – 2.12. 2023 od 10:00 do 18:00 hodin
  • Otevřený je pouze obchod FunPark a lezecká oblast.
 • Zavřeno

Další důležité informace

 • Playmobil FunPark je bezbariérový. Speciální mapa označuje nejpohodlnější cesty pro návštěvníky na vozíčku a personál je vždy ochotný pomoci.
 • Pokud plánujete využít vodní atrakce, nezapomeňte si přibalit plavky a ručníky.

Napsat komentář