Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu ve Slovenském ráji s wellness v Hotelu Trio

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu ve Slovenském ráji s wellness v Hotelu Trio

Vydejte se na Slovensko s Vláďou, členem našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Trio ve Slovenském ráji. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 28.9.2023 – 30.9.2023
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Trio
  • Lokalita ubytování je: Slovenský ráj
  • Cestoval jsem: S kamarádem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Slovenský ráj v Hotelu Trio s polopenzí a neomezeným wellness s bazénem a saunami + dítě do 12 let zdarma

Kam a jak jsme jeli?

Vyrazili jsme mým autem z Uherského Hradiště, kolem 9:00 ráno, projeli Uherský Brod, Trenčín, a Žilinu (ta byla tradičně ucpaná), dále Liptovský Mikuláš až do Spišské Nové Vsi. Hotel Trio stojí v obci Smižany, asi 2 km od Spišské Nové Vsi. Cesta trvala 3 hodiny a 30 minut a bylo nutné si zakoupit slovenskou dálniční známku, jinak bychom jeli ještě minimálně o hodinu déle.

Jak to bylo s parkováním?

Parkování je možné na parkovišti před hotelem nebo na polní cestě vedoucí k budově. Místa je opravdu dostatek, nebyla potřeba předchozí rezervace ani jsme za stání nic neplatili.

Kde jsme se ubytovali?

Cesta k Hotelu Trio vedla od Spišské Nové Vsi. Bylo nutné sjet z hlavní silnice na polní, nezpevněnou cestu a pokračovat přibližně 500 m k budově. Na pobyt jsme vyrazili v září. Bylo trochu mokro, ale bez problému jsme se dostali k hotelu i s klasickým osobním autem. Offroad není potřeba. 🙂

Pokud jde o vybavení pokoje a celého hotelu, počítejte pouze s jednoduchým a funkčním vybavením. V pokoji je jednoduché jednolůžko, pohodlná křesla a koupelna přímo v pokoji. Nábytek je sice starší, ale stále funkční. Pokoj i koupelna byly čisté. K dispozici byla menší lednice na nápoje a balkón vhodný pro kuřáky nebo sušení oblečení. Já jsem byl spokojen, ale náročnější hosté by se zde pravděpodobně necítili dobře.

Jak bylo jídlo v ubytování?

V rámci našeho pobytu byla polopenze. Večeře zahrnovala polévku a jednotné menu. První večer jsme měli vepřový steak s bramborami a druhý večer opět vepřový steak, tentokrát s hranolkami a rýží. Sice to nebyla pestrá strava, ale po celodenním výletu jsme ocenili teplou večeři. Po jídle jsme si objednali točené pivo a byli jsme spokojení. 🙂

Snídaně servírované formou bufetu spíše nabízely skromný výběr: míchaná vejce, párky, zelenina, sýry, šunka a pečivo. Pro ty, kteří preferují sladký začátek dne, bylo k dispozici pečivo s marmeládou, čokoládová pomazánka, jogurty, müsli nebo vločky s mlékem. Nechyběla ani káva, čaj, voda a džusy. Postrádali jsme pouze místní speciality jako pařené sýry nebo sladké buchty či koláče.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu ve Slovenském ráji s wellness v Hotelu Trio

Jak jsme se stravovali v okolí?

Nemohli jsme vynechat zajímavá místa v okolí, zejména pokud jsme byli na Slovensku – zemi fantastických halušek, brynzy, špeclí a dobrého piva (i když musíme přiznat, že pivo v ČR je lepší :-)).

Jedním z dobrých tipů na cestě do Tater je Reštaurácia Gombáš v obci Hubova, asi 10 km před městem Ružomberok. Nechtěli jsme se motat městem, které neznáme, tak jsme raději zkontrolovali na Google. Podmínkou bylo alespoň 4 hvězdy v hodnocení (tato restaurace měla aktuálně 4,3 hvězdy), což splňovala, takže jsme se rozhodli jít na oběd. Servírka se nám zrovna neusmívala, spíše se tvářila jako naštvaná tchýně, ale to neovlivnilo kvalitu místní kuchyně. Nejvíce chválené byly burgery, ale kdo by si na Slovensku dal burger? Začali jsme kapustnicí a poté si dali halušky s brynzou a slaninou a k tomu nealkoholické pivo Bažant. Kamarád, který nemusel řídit, si dal Bažanta 12°. Jako hlavní chod si objednal panenku s houbovou omáčkou a gnocchi, což si také pochvaloval. Za polévku, hlavní jídlo a pivo jsme každý zaplatili přibližně 25 €.

Ještě víc jsme si užili Reštaurácie Poniklec v Hrabušicích, která leží u jednoho ze vstupů do Slovenského ráje na stezku Suchá Belá. Tam bylo fantastické všechno! Měl jsem nejlepší halušky v životě, a pivo Urpiner, které čepovali, nám chutnalo víc než Bažant. Kamarád si vybral totéž a pochutnali jsme si znamenitě. Obsluha byla tentokrát taky na jedničku! Cena za osobu kolem 15 €.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

V hotelu bylo také wellness. Vířivka s obrovskými bublinami a plavecký bazén – ten byl sice menší, ale plavat se v něm dalo. Alespoň jsem si při počítání délek připadal jako profík.

Sauny a odpočívárny byly mimo provoz, nemohu je tedy hodnotit. Vstup jsme měli na neomezenou dobu, ale 40 minut nám postačilo a po výletu jsme se cítili svěží. Wellness sice nebylo soukromé, ale přestože hotel byl asi z poloviny obsazený, byli jsme tam sami. Alespoň jsme si mohli stěžovat na naše drahé polovičky, které tentokrát zůstaly doma. 🙂

Kam na výlet?

Okolí Spišské Nové Vsi je bohaté na přírodní krásy, zejména na Tatry. Nedaleko města Ružomberok se nachází Lúčanský Vodopád, který stojí za návštěvu. Uprostřed vesnice Lúčky se před vámi objeví vodopád, pod nímž je jezírko, ve kterém se můžete okoupat. Kolem jezírka jsou velké lavičky k posezení a relaxaci. Vše je zdarma, včetně parkoviště asi 20 metrů od místa. K vodopádu vede chodníček, takže i osoby s omezenou hybností se k němu dostanou.

Po cestě na hotel jsme navštívili Spišský Hrad. Sice je asi 30 minut směrem na Prešov, ale návštěvu nelitujeme. Očekávejte spíše zachovalou zříceninu, nebo hradební komplex, jak ho sami nazývají. Vstupné bylo 7 €, což není málo za procházku bez průvodce, ale prošli jsme samotný bývalý hrad i podhradí, a poprvé v životě jsem viděl sysly. Opravdové sysly! Pobíhají tam volně, ale jsou plachá zvířata, na krmení nebo selfíčka si počkat. Na hradě jsme viděli pódium a kavárnu, pravděpodobně se zde konaly rytířské souboje či jiné akce, ale v době naší přítomnosti nic takového nebylo. Výhledy odsud jsou skvělé, uděláte si i nějaké to selfíčko.

Pomyslným zlatým hřebem naší výpravy na Slovensko byl Slovenský ráj. Věděli jsme, že za 3 dny toho nestihneme moc, tak jsme si vybrali výlet do rokliny Suchá Belá. No suchého tam nebylo nic. Ihned po vstupu do parku jsme zaplatili 1,5 € a vydali se proti proudu malého potoku. Ale neočekávejte žádný nudný výšlap! Budete šlapat po kládách spadlých stromů, lávkách, různých stupačkách a úplně nejlepší jsou výstupy na vodopády po žebřících! Kam se hrabe Český ráj! Slováci to prostě mají super! Vrcholem byl Okienkový Vodopád. Pokud ale máte problém s koleny nebo kotníky, tak si tento výlet rozmyslete. Možností, kde si zlomit nohu nebo kotník, je tady spousta. Ale my to zvládli ve zdraví. V den odjezdu jsme si ještě vyšlápli na Tomašovský výhled. Ale s dětmi bych se tady bál. Žádné zábradlí, žádné bezpečnostní prvky, ale výhledy fantastické.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Trio

“Pobyt v Hotelu Trio splnil veškerá očekávání pro návštěvu Slovenského ráje. Nabídl pohodlné ubytování s veškerými potřebnými vybaveními, včetně snídaně a večeře. Po aktivním dni bylo možné relaxovat v prostorné vířivce nebo v bazénu. Zaměstnanci hotelu byli vstřícní a ochotní. Určitě doporučuji navštívit roklinu Suchá Belá, Lúčanský vodopád, Spišský hrad a Tomašovský výhled. Tyto zajímavosti lze prozkoumat během 3 dnů, ale pro plné vychutnání místa doporučuji zůstat o něco déle. Plánujeme sem vrátit příští rok.”

👍 Pobyt v Hotelu Trio byl osobně ověřen Vláďou, členem týmu Travelking, který s radostí doporučuje tuto destinaci. Další osvědčené hotely můžete najít zde.

Napsat komentář