Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Tulipán

Cestování

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Tulipán

Podívejte se s Martinem, členem našeho Travelking týmu, do Vysokých Tater. Přesněji do Hotelu Tulipán. Jaká byla cesta, ubytování a strava? A jaké skvělé výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu

  • Termín pobytu: 16.5.2022 – 18.5.2022
  • Ubytování: Hotel Tulipán
  • Lokalita: Vysoké Tatry
  • Cestovali jsme s: Přítelkyní
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Vysoké Tatry 850 m od lanovky na Skalnaté pleso v Hotelu Tulipán s polopenzí a vstupem do wellness centra

Cesta a doprava

Tentokrát jsme se s přítelkyní vydali poznávat Vysoké Tatry. Pro náš pobyt jsme si vybrali Hotel Tulipán, který se nachází v Tatranské Lomnici. Je to kus cesty, a tak jsme zvolili nejpohodlnější a nejrychlejší možnost, tedy auto. Z Brna do Tatranské Lomnice je to 363 km a jízda nám zabrala asi 5 hodin. Pokud si chcete cestu urychlit a pojedete i na Slovensku po dálnici, nezapomeňte si koupit dálniční známku, což jde i online. Cena na 10 dní je 10 € (cca 250 Kč).

Jak to bylo s parkováním?

Hotel má hned u vchodu vlastní parkoviště, kde je k dispozici zhruba 10 parkovacích míst. Parkování je zahrnuto v ceně balíčku a není ho potřeba předem objednávat.

Kde jsme se ubytovali?

Hotel Tulipán leží v centru Tatranské Lomnice ve Vysokých Tatrách, přímo naproti bobové dráze s výhledem na vrcholky Tater včetně Lomnického štítu, nabízejíc tak skvělý výhled. Díky této skvělé lokalitě nelze hotel minout.

Ubytování a vybavení pokoje nás plně uspokojilo. Náš pokoj byl rozdělen do dvou částí: obývacího pokoje s televizí, pohovkou a konferenčním stolem a ložnice s pohodlnou postelí, skříněmi a trezorem. Na chodbě pokoje byla malá kuchyňka se dřezem a mikrovlnnou troubou. Koupelna disponovala jak vanou, tak sprchovým koutem. Celý pokoj byl velmi prostorný a ocenili jsme zejména oddělené místnosti pro odpočinek a spaní, což nám umožnilo relaxovat a být v klidu, když jsme měli různé zájmy.

Stravování v hotelu

Polopenze v balíčku byla skvělá. Snídaně byly bufetové a vždy jsme se pořádně najedli před výlety. Nabídka byla klasická – vejce, párečky, omelety, sýry, salámy, pečivo, ovoce, zelenina. K dezertu byla bábovka. Večeře jsme si vždy předem vybrali ze tří jídel v menu. Byly chutné a dostačující.

Stravování v okolí?

Snídaně byly hojné, takže jsem vždy vynechal oběd a těšil se na večeři. Během výletu na Štrbské Pleso jsme navštívili restauraci Hotelu Solisko u jezera a dopřáli si palačinky se zmrzlinou.

Wellness centrum v hotelu?

Hodnotím wellness velice pozitivně. Po náročném dni plném procházek po okolí jsme si večer dopřáli pořádnou relaxaci. Je tu menší bazén, vířivka a 3 sauny (bylinková, finská a parní). Otevírací doba je 17:00 – 21:00 hodin s tím, že je potřeba nahlásit čas vstupu předem při check-inu na recepci (nemusí se rezervovat ještě před pobytem). Wellness není privátní, ale my jsme měli štěstí a v čase, kdy jsme do něj zavítali, tam nikdo další nebyl. Při relaxaci jsme tak měli dostatek soukromí. Na pokoji jsme našli osušku do wellness, prostěradla do sauny nám dali na recepci. Je jen na vás, zda půjdete v županu a plavkách už z pokoje, anebo využijete šatnu se sprchou, která je před wellness k dispozici.

Kam vyrazit na výlet?

První den jsme navštívili bobovou dráhu naproti hotelu, zažili trochu adrenalinu a prošli se po blízkém okolí. Plánovali jsme vyjet lanovkou až na Lomnický štít, ale bohužel byly lanovky mimo provoz celý týden. Tato komplikace nás zamrzela, ale máme o důvod více se sem ještě někdy vrátit.

Druhý den bylo špatné počasí a pršelo, takže jsme se rozhodli navštívit Belianskou jeskyni, která byla opravdu pěkná. Stojí za to vystoupat z parkoviště cca 2 km ke vstupu do jeskyně. Od hotelu to bylo autem cca 10 minut, takže ideální dostupnost.

Počasí potom na chvíli umoudřilo, a tak jsme se přemístili o 5 km k Chodníku korunami stromů. Využili jsme lanovku, jejíž cena včetně vstupu na stezku činila 22 € (cca 550 Kč) za osobu. Ale stálo to za to! Užili jsme si krásné výhledy, a na vrcholu stezky nás čekal adrenalinový zážitek v podobě síťového oka (podobně jako na Stezce v oblacích na Dolní Moravě).

Poté jsme zamířili ke Štrbskému plesu, kde jsme obdivovali nádherné jezero, i když pršelo. 🙂 Proto jsme tu nezůstávali dlouho a brzy jsme se vrátili zpět do hotelu – ohřát se a užít si relax v wellness.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Tulipán

„Pobyt v Hotelu Tulipán jsme si moc užili, i když nám jeden den propršel. Bylo tolik možností, jak se zabavit, že doporučuji vyrazit sem za každého ročního období. Výhled z pokoje přímo na Tatry a večerní posezení s Proseccem bylo úchvatné. Potěšilo nás také wellness s bazénem a vířivkou. Polopenze dostačující a chutná. V okolí hotelu plno atrakcí. Hned přes cestu bobová dráha, kde jsme zažili pořádnou dávku adrenalinu, nedaleko Belianská jeskyně. Jediné mínus, že v době našeho pobytu lanovka na Lomnický štít mimo provoz, ale to jsme si mohli zjistit předem. Celkově s dovolenou v Hotelu Tulipán velmi spokojeni a za sebe i partnerku tento pobyt jedině doporučit.”

👍 Pobyt v Hotelu Tulipán byl osobně ověřen Martinem, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář