Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Hotelu Grajski dvor ve Slovinsku

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Hotelu Grajski dvor ve Slovinsku

Pojeďte s námi do Slovinska s Tamasem, členem našeho Travelking týmu, konkrétně do Hotelu Grajski Dvor. Jaký byl průběh cesty, ubytování, wellness a stravy? A která místa stojí za to navštívit? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v kostce

 • Termín pobytu: 6.9.2022 – 8.9.2022
 • Ubytování: Hotel Grajski dvor
 • Lokalita: Slovinsko
 • Cestoval: Sám
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Slovinsko: Hotel Grajski dvor blízko Národního parku Triglav a jezera Bled s polopenzí a vířivkou

Video z pobytu

Cesta a trasu jsem volil jak?

Na dvoudenní pobyt u slovinského jezera Bled jsem se vypravil z města Körmend na západě Maďarska. Přes dálnice jsem přejel téměř celé Slovinsko z východu na západ. Cesta mi trvala celkově asi 3,5 hodiny. Slovinskou dálniční známku jsem si koupil předem pohodlně přes internet – týdenní vyšla na 15 eur (cca 375 Kč).

Jak to bylo s parkováním?

Parkoviště je přímo před hotelem a je zdarma, ovšem v době 8:00 až 17:00 hodin je zde možné parkovat pouze tři hodiny – po zaparkování se na auto umístí cedulka s časem příjezdu. Poté od 17:00 do 8:00 hodin ráno je parkování bez omezení. Pro mě to nebyl problém, protože jsem byl přes den vždy na výletě v okolí a měl jsem auto s sebou. Myslím, že kapacita parkoviště je dostatečná a pro všechny případy je další parkoviště vzdálené jen pár metrů.

Ubytování

Hotel Grajski dvor leží v centru města Radovljica. Před hotelem se rozkládá příjemný park. Výhodou je, že středověké centrum je vzdáleno jen asi 200 metrů a dojdete tam během chvilky.

Na recepci mě přivítala příjemná recepční a po podání potřebných informací mi předala kartu od pokoje. Je třeba zdůraznit, že recepce je k dispozici od 16:00, ale personál je k dispozici kdykoli na telefonu.

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Hotelu Grajski dvor ve Slovinsku

Pokoj byl dostatečně velký a zařízený pohodlně v klasickém stylu. Koupelna byla čistá a prostorná. Na pokoji byla menší televize, což ovšem rozhodně není nevýhoda – na tak krásné místo plné zajímavých turistických cílů se přece nejezdí koukat na televizi! 🙂 Kromě toho, že se voda ve sprše ohřívala trošku pomalu, jsem byl s ubytováním velmi spokojen.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Snídaně je základ dne a to v hotelu dobře vědí. Na snídaňových bufetových stolech tedy bylo k dispozici vše pro dokonalý start dne: vejce na různé způsoby, uzeniny, sýry, čerstvé pečivo, cereálie, jogurty, ovoce a zelenina. Nechyběla ani čerstvá ovocná šťáva a samozřejmě káva. Hotel sdílí snídaňovou místnost s vedlejším hostelem, a tak je nutné po sobě po jídle stůl uklidit, což mi ovšem vůbec nevadilo.

V polopenzi byla zahrnuta večeře v nedaleké restauraci Avgustin. Večeře se vždy skládala ze 3 chodů: polévka, hlavní chod a dezert, s hlavním jídlem z menu. Byla to dokonalá závěrečná příležitost každého dne, kterou jsem si užíval s vynikajícím jídlem, kvalitním vínem a nádherným výhledem na hory.

Restaurace v okolí

Kombinace vynikajícího jídla a dechberoucího výhledu z terasy restaurace Avgustin mě uchvátila, takže jsem sem rád chodil i na obědy. Mohu doporučit lahodné ryby, mořské plody nebo místní verzi hovězího tataráku. Před odjezdem jsem měl chuť na pizzu, a tak jsem zavítal do Baffi House of Pizza, které je asi 200 metrů od hotelu. Nelitoval jsem! Pizza byla výborná, z čerstvých surovin a opravdu jako z Itálie.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel nabízí úplně nové wellness. Využil jsem vířivku, kde byl vstup zdarma a během odpočinku jsem obdivoval pohoří Karavanky. K dispozici je také finská sauna, avšak za příplatek. Wellness je menší, ale pro relaxaci po výletech naprosto dostačující.

Kam se vydat na výlet?

 • Při návštěvě této části Triglavského národního parku by měla být návštěva nádherných jezer Bled a Bohinj zahrnuta. Břehy jezera Bled jsou vzdáleny pouze 7 minut jízdy autem, ale je možné se tam dostat i pěšky po delší procházce. Okolo jezera vede příjemná okružní stezka. Na středu jezera se nachází ikonický ostrůvek s kostelem, kam se lze dopravit loďkou, kterou si lze půjčit na břehu.
 • Na skále nad jezerem vyniká impozantní hrad Bled, z něhož je krásný výhled na jezero a okolní alpské vrcholy. Hradní muzeum podrobně mapuje historii osídlení a opevnění. Součástí areálu jsou hradní tiskárna, vinný sklep, restaurace a kavárna.
 • Zhruba 4 km od jezera Bled leží přírodní skvost Slovinska – soutěska Vintgar. Dřevěný chodník o délce 1 600 m vede kaňonem řeky Radovna. Na konci soutěsky se tyčí 16 m vysoký vodopád Šum. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem online kvůli omezené kapacitě a možnosti nedostatku vstupenek v turisticky rušných dnech. Online vstupenka stála 10 eur.
 • Bohinjské jezero je od hotelu vzdáleno asi 30 minut jízdy autem. Toto jezero je mnohem větší než Bled a jeho okružní trasa měří asi 12 km. Bohinj je ideální pro koupání a vodní sporty, protože se zde nachází pěkná pláž.
 • Nedaleko jezera Bohinj se v lese nachází vodopády Savica. Po zaplacení vstupného ve výši 3 eur vede cesta podél malebné říčky Sava. Trasa o délce asi 4 km končí u vodopádu s úctyhodnou výškou 78 m. Jedná se o pěkný a nenáročný výlet vhodný i pro rodiny s dětmi.
 • V centru městečka Radovljica láká kromě malebného historického jádra a nádherného náměstí například Muzeum farmacie a alchymie. Milovníkům sladkého doporučuji navštívit čokoládovnu Radolška čokolada, kde prodávají delikátní ručně vyráběnou čokoládu a další cukrovinky.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Grajski dvor

“Pobyt v Hotelu Grajski Dvor jsem si velice užil. Díky poloze nedaleko starého města jsou snadno dostupná všechna zajímavá místa a podniky malebného městečka Radovljica. Personál byl velmi ochotný, ovšem recepce byla k dispozici až od 16:00 hodin. Snídaně ve formě bufetu byly bohaté a tříchodové večeře v nedaleké restauraci byly perfektním zakončením každého dne. Nové wellness je sice menší, ale pro relaxaci po výletech úplně stačí. V pokoji byl dostatek prostoru a k mému pohodlí jsem nic nepostrádal. Okolí je plné přírodních památek, jako je jezero Bled, jezero Bohinj, soutěska Vintgar či vodopády Savica. Po této návštěvě se do Slovinska rozhodně chci vrátit a bude mi potěšením ubytovat se znovu v tomto hotelu.”

👍 Pobyt v Hotelu Grajski dvor byl osobně ověřen Tamasem, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář