Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu u Baltského moře s wellness v Hotelu Victoria Spa

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu u Baltského moře s wellness v Hotelu Victoria Spa

Vydejte se s Anetou, členkou našeho Travelking týmu, do Polska k Baltskému moři, konkrétně do Hotelu Victoria Spa. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 26.8.2022 – 31.8.2022
 • Ubytování: Hotel Victoria Spa
 • Lokalita: Baltské moře
 • Cestovali jsme s: Partnerem
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Pobyt v Polsku u Baltského moře: Hotel Victoria Spa s neomezeným wellness, 2 procedurami a polopenzí

Video z pobytu

Cesta k moři:

Vyjeli jsme z Olomouce neobvykle směrem na sever, tentokrát na motorce. Trvalo nám to přes 8 hodin, včetně pauz, než jsme dorazili do města Grzybowo. Na dálniční známku do Polska jsme nemuseli myslet, platby se vybírají u mýtných bran nebo elektronicky podle ujetých kilometrů.

Parkování:

Našli jsme parkování na hotelovém pozemku. Motorky mohly stát zdarma, auta platila 20 złotých za den. Parkoviště je umístěno za hotelem a není třeba ho rezervovat předem.

Ubytování:

Hotel Victoria Spa se nachází po levé straně, když budete přijíždět z hlavní silnice. Budova je trošku schovaná za okrasnými keři, ale z fotek jsem věděla, jak vypadá, tak jsem ho hned poznala. Lokalita je klidná, v okolí jsou další ubytovací zařízení a velké sportovní hřiště. Naproti hotelu je malý obchůdek s potravinami.

Dostali jsme pokoj s výhledem do ulice a velkým balkonem, který nás nadchnul. Součástí interiéru byla manželská postel, noční stolek, gauč, televize, kancelářský stůl se židlí a stolek na zavazadla. V předsíňce se nacházela skříň na oblečení s dostatečným počtem ramínek, malý botník a odkládací prostor. Koupelna byla vybavena sprchovým koutem a toaletou. Nechyběl topný žebřík na odložení ručníků a zrcadlo. Trochu mi scházel fén, který nebyl součástí vybavení.

Jak jsme jedli v ubytování?

Osobně ověřeno: Recenze pobytu u Baltského moře s wellness v Hotelu Victoria Spa

Pobyt s polopenzí zahrnoval snídaně a večeře formou bufetu. Snídaně nabízely různé studené pokrmy, jako uzeniny, sýry, saláty, zeleninu, škvarkovou pomazánku a kuličky z masa. Teplé pokrmy zahrnovaly vajíčka (volská oka nebo míchaná) a párky. Na sladké straně bufetu byly cereálie, slunečnicová semínka, nutella, marmelády, med a čerstvé pečivo. K dispozici byla turecká a instantní káva, čaj, voda s citronem a různé šťávy. Postrádali jsme ovocný džus.

Večeře obvykle sestávala z dvou chodů: polévky a hlavního jídla. Hlavní jídlo jsme si vždy mohli vybrat ze 2 možností. Poláci mají zvláštní slabost pro kopr, který přidávají do většiny pokrmů, ať už jako ozdobu na brambory či do polévek – s výjimkou vývaru :). Pokud bychom se náhodou necítili dostatečně nasyceni po polévce a hlavním chodu, měli jsme možnost vybrat si něco dalšího ze studeného bufetu nebo zakončit večeři moučníkem v podobě různých koláčů, buchet nebo palačinek. Strava byla připravována v domáckém stylu a velmi nám chutnala.

Co jsme měli k dispozici k jídlu v okolí?

 • Bistro Promenáda v Kolobřehu. Jet k Baltskému moři a neochutnat zdejší ryby by byl hřích. Dali jsme si pstruha a candáta s hranolkami. Seděli jsme venku a jelikož je to bistro, tak se objednávalo u okénka, kde jsme si pak připravené jídlo sami vyzvedli. Ryby byly čerstvé a chutně připravené.
 • Restaurace Bastylia zaměřená na pizzu, ryby, pokrmy z grilu, ale i kebab a různé saláty. Dali jsme si pizzu, která byla vynikající.

Wellness centrum v hotelu

V rámci pobytu jsme využili wellness centrum přímo v hotelu, kam se vstup předem nemusí nijak rezervovat. K dispozici byla finská sauna, vířivka a bazén. Mohli jsme si tu zapůjčit župany. Pantofle musí mít každý svoje.

Nejvíc se mi líbilo odpočívat v sauně, která byla v provozu od 18:30 do 22:00 hodin. Prohřátí přišlo po koupání v chladnějším Baltském moři opravdu vhod.

Do bazénu a vířivky se dalo jít o víkendu už od 10:00 hodin a ve všední dny od 15:00 hodin (někdy i dříve). Bazén byl sice menších rozměrů, ale nám na zaplavání a zchlazení se po sauně bohatě stačil. Dalo se v něm i relaxovat, jelikož měl různé masážní trysky a proudy. V hotelu bylo méně hostů, a tak se nám nikdy nestalo, že bychom se někde s někým mačkali. Vždy jsme se všichni prostřídali ve všech zařízeních, které wellness nabízí.

Kam se vydat na výlet u Baltského moře?

 • Východní vlnolam. V Kolobřehu jsou dva vlnolamy, my jsme navštívili ten delší. Vstupné činí 2,5 zlotých na osobu. Krásná procházka, během které můžete sledovat lodě vplouvající do přístavu. Na konci je červený maják.
 • Maják Kolobřeh pochází z 17. století a stojí u přístavu. Na jeho vrcholu je vyhlídková plošina s panoramatickým výhledem na město a moře.
 • Památník Polska u moře je součástí přímořské promenády v Kolobřehu a připomíná události druhé světové války. Místní legenda praví, že procházka pod klenutým stropem památníku s zadrženým dechem zaručuje splnění snů.
 • Pláž Grzybowo, široká a dlouhá, lemující borovými lesy, nabízí jedinečné mikroklima s pozitivními účinky na dýchací cesty. Členité pobřeží vytváří malý záliv, což zajišťuje teplejší vodu než v Kolobřehu.
 • Ruské kolo v Kolobřehu, umístěné přímo v přístavu, nabízí nádherný výhled na Baltské moře i město a je velmi oblíbenou atrakcí.
 • Oceanarium Kolobřeh přibližuje podmořský svět s velkým oceánským akváriem obývaným murénami, rejnoky, piraněmi, žraloky, hvězdicemi a dalšími živočichy.

Závěrečné Hodnocení Pobytu v Hotelu Victoria Spa

“V Hotelu Victoria jsme strávili příjemný a odpočinkový pobyt. Personál byl velice milý a ochotně nám vše vysvětlil. Pokoj byl dostačující a příjemným překvapením byl velký balkon. Nejvíce jsme byli nadšení z wellness centra. Do sauny jsme se chodili prohřát po koupání v osvěžujících vodách Baltu. Jediné mínus vidím v tom, že se na nás večeře podávaly příliš brzy (16:30–18:00 hodin). Doporučujeme navštívit dlouhou písečnou pláž kousek od hotelu, vyzkoušet koupání v Baltském moři a zajet se podívat do sousedního města Kolobřeh.”

👍 Pobyt v Hotelu Victoria Spa byl osobně ověřen Anetou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář