Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezenými termálními bazény v Hotelu Švicarija

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezenými termálními bazény v Hotelu Švicarija

Vydejte se s Františkem z našeho Travelking týmu do Slovinska, konkrétně do Hotelu Švicarija v lázeňském městě Dobrna. Co říkáme na cestu, ubytování, wellness a stravu? A co si nenechat ujít při výletech? To se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 2.6.2023 – 4.6.2023
 • Ubytování: Hotel Švicarija
 • Lokalita: Slovinské Štýrsko
 • Cestovali jsme s: Partnerkou a dcerou
 • Strava: Polopenze
 • Doprava: Autem

Slovinsko v lázeňském městě Dobrna: Hotel Švicarija s polopenzí, neomezenými termálními bazény a fitness

Cesta k Dobrny

Díky bydlišti na jižní Moravě (ve Veselí nad Moravou) nebyla naše cesta do Slovinska tak dlouhá. K hotelu jsme dorazili po 5 hodinách cesty, včetně zastávek. Kvůli dvouleté dceři jsme vyrazili ve 2 ráno. Díky tomu většinu cesty prospala a probudila se až ve Slovinsku. Před Dobrnou jsme zastavili v Celji, kde jsme si mohli pohodlně nakoupit a vybrat peníze.

Během cesty z Celje do Dobrny jsme udělali další zastávku u Šmartinského jezera, kde je kavárna a krásné hřiště pro děti ve věku od 2 do 15 let.

Úsek od jezera do Dobrny doporučuji projet přes obec Vojnik. Díky Google mapám jsme našli místní polní cesty, kde bez pohonu 4×4 moc neobstojíte, hlavně při nepřízni počasí. Tato část cesty byla vzrušující.

Jak to bylo s parkováním?

Parkovali jsme hned vedle hotelu (cca 50 m) na nehlídaném parkovišti. Míst bylo dostatek, nehlásili jsme nikomu nic. Cedule ukazovala, že se jedná o parkování k Hotelu Švicarija. Parkoviště nebylo asfaltové, ale z bílého makadamu, což mělo za následek bílé boty, kočárek a celé auto. Je dobré s tím počítat.

Kde jsme se ubytovali?

Hotel Švicarija se nachází u lázeňského parku, který propojuje i ostatní hotely a restaurace (včetně partnerského Hotelu Vita). Krásný park na procházky s minerálními prameny a možností zakoupit skleničku pro minerální vodu. K dispozici je několik druhů vody (bublinková, bez bublinek, studená, teplá). Po uhašení žízně získáte originální suvenýr z cesty – sklenička s logem Dobrny. V parku lze také hrát tenis (antuka) a petanque. Hotel je výchozím bodem pro turistické výlety po okolních kopcích s pastvinami, vhodné i pro trekingové hole. Dorazili jsme až k vodopádu Drenovec, který však téměř vyschl. Zajímavější než samotný vodopád byla naučná stezka s jeskyní.

Naše ubytování bylo skvělé. Velký, pohodlný pokoj s pracovním stolem a elegantní koupelnou. Hotel po rekonstrukci působí úchvatně, s dotekem historie v architektuře. Oceňujeme klidné prostředí díky menšímu počtu hostů, ideální pro ty, kdo hledají relaxaci bez davů. Personál byl vstřícný a ochotný, splnil všechny naše speciální požadavky, dokonce i ty spojené s dětmi.

Stravování v hotelu

Během pobytu jsme měli zajištěnou polopenzi, kdy snídaně i večeře se podávaly formou bufetu. Pro nás je tato varianta nejlepší, protože si můžeme vybírat z různých druhů jídel. Vděčné a výborné byly polévky (dva druhy), nechyběly ani pokrmy pro vegetariány, což je pro nás důležité. Nestalo se, že bychom se nenajedli.

Vyzdvihnout musíme výtečné pečivo, hlavně croissanty. Připravená byla dětská židlička i pohotová obsluha pro případ malých nehod. 🙂 Na večeři nebyly volně k dispozici nápoje – ty se musely vždy objednat navíc.

Jak jsme se najedli v okolí?

Přes den obvykle vyrážíme na výlety a s sebou si balíme malou svačinu, restaurace v okolí jsme proto nevyužili. Viděli jsme ale tyto zajímavé a blízké:

 • Steak & Burger Dobrna – pro milovníky piva a burgerů. Skvělé steaky, doporučované i v hotelu.
 • Pod kostanji – pizzerie u kostela kousek od ubytování (cca 10 min chůze).

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

V Hotelu Švicarija jsme vyzkoušeli finskou a tureckou saunu v suterénu. Na zahradě je také relaxační zóna s ochlazovacím bazénkem. Relaxace na lehátku pod hvězdami byla skvělá. Vše je nově zrekonstruované, nasvícené sprchy byly třešničkou na dortu.

Druhé wellness centrum, včetně bazénů, je v Hotelu Vita. Najdete zde vířivku a vnitřní i venkovní bazény (bez plaveckých drah). Bazény mají různou teplotu vody (asi podle termálního zdroje) a v podvečer, kdy je teplota vzduchu nižší, je relax v termální vodě velmi příjemný.

Krásný a úsměvný je přesun z Hotelu Švicarija do Hotelu Vita. Přes lázeňský park jsme totiž procházeli pouze v županech. A nebyli jsme jediní – hosté se takto po parku pohybují běžně, místu to dodává kouzelnou lázeňskou atmosféru. Přezuli jsme si jen obuv, pantofle jsme totiž měli látkové a na cestu po venku bychom si s nimi netroufli. Rezervace vstupu do wellness nebyla nutná ani v jednom z hotelů.

Cestování s dětmi

K dispozici byla dětská postýlka, ale dcera spala s námi ve velké manželské posteli. Ta byla dostatečně široká, takže jsme se pohodlně vyspali všichni. Díky bufetovému menu byl výběr jídel pro nás i pro malou velký. Mohli jsme vybírat z polévek, čerstvého pečiva, zeleniny nebo sladkostí. V hotelu byly na chodbách koberce a malá tam ráda běhala. V přilehlém parku jsme našli krásné dětské hřiště. To je schované pod stromy a dá se na něm být takřka celý den (i v horku a přes poledne). Do wellness jsme chodili do nedalekého Hotelu Vita, kde byla pro dceru skluzavka, brouzdaliště i další vyžití.

Další služby hotelu

V Hotelu Švicarija najdete menší posilovnu. S Emon jsme si zacvičili. Měli jsme k dispozici rotoped, eliptický trenažér a běžecký pás. Také jsme měli jednoruční činky, gymbal a lavičku – dostatečné vybavení pro lehké cvičení. V této zóně je také koupelna se sprchou.

Kam na výlet?

 • Hotel Vita – nabízí bazény a wellness jen pár kroků od Hotelu Švicarija, takže můžete vyrazit jen v županu.
 • Lázeňský park s minerálními prameny, kde si koupíte skleničku a ochutnáte různé druhy vod.
 • Dětské hřiště v obci Dobrna – děti se zde zabaví kdykoliv během dne.
 • Naučná stezka u vodopádu Drenovec – provede vás kolem jeskyně Ledenica a skanzenu Šumej.
 • Hrad Celje – největší pevnost ve Slovinsku s krásným výhledem.
 • Jezero Šmartinsko – příjemná zastávka s zajímavou stezkou okolo jezera, dětskými hřišti, kavárnami a občerstvením.

Závěrečné hodnocení Hotelu Švicarija

“Pobyt se celé rodině líbil. Jedná se o klidnou lázeňskou lokalitu s krásným parkem a působivou architekturou. V hotelu Švicarija dýchne historie a okouzlí vás pohádkové interiéry i exteriéry. Po výletech do okolí oceníte bufetovou polopenzi i wellness vyžití. V chladnějších dnech přijdou vhod horké termální prameny, díky nimž je venkovní koupání relaxem.”

👍 Pobyt v Hotelu Švicarija byl osobně ověřen Františkem, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář