Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Let balónem – průběh jednoho z nejúžasnějších zážitků na obloze

Blog

Let balónem - průběh jednoho z nejúžasnějších zážitků na obloze

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si nespoutanou volnost a vzrušení. To vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

Poletíte sami nebo s někým?

Před zarezervováním letu je klíčové vybrat typ letu a stanovit datum zážitku. Nabízíme různé možnosti, abyste si mohli tento vzrušující zážitek užít podle svých představ. Můžete si vybrat let sólově nebo ve dvojici, což je skvělý dárek pro rodiče nebo blízkého. Let ve dvou je ideální příležitostí pro romantický zážitek se svou drahou polovičkou.

Optimální čas k letu

Termíny letů se liší podle ročního období. Ideální doba pro lety je březen až říjen. Lze však létat i mimo hlavní sezónu, ale záleží na povětrnostních podmínkách. Většina provozovatelů balónových letů preferuje lety v letních měsících. Vzdušnou cestu můžete podniknout buď ráno, nebo večer, přičemž oba časy mají své kouzlo. Pozorování paprsků slunce pronikajících ranní mlhou nebo zapadajícího slunce jsou nezapomenutelným zážitkem, který zahřeje u srdce.

Co na sebe?

Let balónem - průběh jednoho z nejúžasnějších zážitků na obloze

Při výběru vhodného oblečení před letem v balónu je důležité zvolit volnočasové oblečení a pevnou obuv. I když jde o slavnostní zážitek, večerní róbu s jehlovými podpatky nechte doma, protože přistání balónu se může uskutečnit i na poli nebo zarostlé ploše. Během letu je dobré být připravený na ochlazení, ale teplotní rozdíl obvykle kompenzuje hořák umístěný nad vámi. Nicméně je vhodné s sebou vzít i pokrývku hlavy.

Jak let probíhá?

Po zařízení a objednání vašeho letu se s provozovatelem domluvíte na datumu. V daný den se s časovým předstihem dostavíte na domluvené místo, na kterém se balón bude připravovat k odletu. Délka letu je kolem jedné hodiny, vše závisí na počasí. Celá akce trvá asi čtyři hodiny.

Pro start letu je ideální louka, kde se setkáte s pilotem. Bude tam krátká příprava, obvykle kolem 15 až 20 minut, během které vám pilot poskytne veškeré potřebné informace. Balon se vyjímá z vaku, připevňuje se k koši a napouští se studeným vzduchem pomocí ventilátoru. Pokud pilot souhlasí, můžete se zapojit. Poté, co je balón naplněn studeným vzduchem, se začne ohřívat hořákem a začne pomalu stoupat. To je ten správný čas nastoupit do koše. Pilot zkontroluje záklopku vrchlíku, poté se koš odlepí od země a vy se vydáte na dobrodružství.

Vzduchem se ocitnete během chvilky. Balón letí ve výšce od 150 do 300 metrů nad zemí, ale v průběhu letu se dostanete i do výšky až 700 metrů. Kromě focení a natáčení se nezapomeňte kochat krásnou krajinou kolem. Směr a rychlost letu závisí na povětrnostních podmínkách, což dodává dobrodružný nádech, protože nikdy přesně nevíte, kudy poletíte nebo kde přistanete. Po přibližně hodinovém letu přichází na řadu přistání.

Přistává se na ploše, na kterou se lehce dostane i auto, které vás po celou dobu letu doprovází a sleduje. Přistání je bez dramatických zvratů. Jakmile se ocitnete zpět na zemi, jednotlivé díly balónu se zabalí do doprovodného vozidla. Zážitek ale nekončí tím. Pokud to je váš první let, můžete se těšit na slavnostní křest, který je tradicí všech letů balonem. Prvoletci získají své balonářské jméno. Po sbalení všech součástí balónu se vozidlem vrátíte na startovací místo, kde zážitek končí. Za sebou máte jeden z nejhezčích zážitků ve vzduchu. Věříme, že si u jednoho letu nezůstanete.

Napsat komentář