Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Tarasy Wang

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Tarasy Wang

Vydejte se spolu s Nikol, členkou Travelking týmu, do Polska. Konkrétně do Tarasy Wang hotelu v Polských Krkonoších. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 2.6.2023 – 4.6.2023
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Tarasy Wang
  • Lokalita ubytování je: Polské Krkonoše
  • Cestovala jsem: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Polsko u hranic: Krkonoše blízko lanovky na Sněžku v Hotelu Tarasy Wang s polopenzí a neomezeným wellness

Kam a jak jsme jeli?

Na české či polské straně Krkonoš jsem ještě nikdy nebyla. To jsem se rozhodla změnit prvního červnového víkendu, a tak jsme v pátek po práci vyrazili z Vysočiny směrem k polskému městu Karpacz. Cesta dlouhá přibližně 180 km nám i s jedním delším zastavením v Hradci Králové trvala asi 3 a půl hodiny. Hotel leží jen 20 km od českých hranic a v okolí nebyla žádná dálnice, takže jsme si místní dálniční známku nekupovali.

Jak to bylo s parkováním?

Parkování u hotelu není pouze pro hosty, ale i pro turisty, takže je velké. U vjezdu je závora, která vydává lístek. Vezměte si ho na recepci, kde ho ověří a můžete ho používat po celý pobyt. Parkování se nemusí rezervovat a pro hosty je zdarma.

Ubytování

Naším útočištěm v Krkonoších byl Hotel Tarasy Wang přímo proti Sněžce. Hotel funguje od roku 1897, ale renovuje se. Kromě starších pokojů tu najdete restauraci, pokoje a wellness. Ubytování je v Karpaczi, kde můžete lyžovat v zimě a turistiku v Krkonošském národním parku po zbytek roku. Nedaleko je kostel Wang. Po příjezdu jsme šli na recepci, kde nás uvítala paní. Neuměla dobře anglicky, ale domluvili jsme se. Hotel má mnoho chodeb, ale paní nás doprovodila k pokoji. Karta nefungovala, tak jsme museli na recepci. Aktivovali ji a bylo to v pořádku.

Náš pokoj v zrenovované části hotelu byl prostorný a pěkný. Hned za dveřmi byly věšáky, zrcadlo a velká skříň, naproti vstup do koupelny s WC, umyvadlem a otopným žebříkem. Nesměl chybět fén, který se hodí po lenošení ve wellness. Obývací část byla vybavena gaučem, stolkem, psacím stolem se židlemi, malou lednicí a televizí. Z obýváku vedly schůdky na mezonetové patro s pohodlnou manželskou postelí.

Stravování v ubytování

V ceně balíčku byla zahrnuta polopenze, kterou jsme zahájili první den poněkud hekticky, protože byla podávána do 19:00 hodin, což jsme dopředu věděli. Do restaurace jsme přišli zhruba v 18:50 a velmi oceňujeme, že nám pan kuchař večeři ještě vydal. Skládala se z polévky, hlavního chodu a dezertu. Hlavní jídlo jsme si mohli vybrat z menu se dvěma variantami. Jídelní lístek byl však pouze v polštině a nikdo z personálu neuměl anglicky. Objednali jsme si tedy první a druhé jídlo. Ochutnali jsme krásně naservírovaný boršč, který byl na náš vkus docela překyselený. Já jsem si objednala rybu s bramborovou kaší a pochutnala jsem si. Přítel dostal kombinaci guláše a kung-paa s bramborovou kaší. Chuťově to nebylo špatné, ale byla to zvláštní kombinace. Porce byly obrovské a nedaly se skoro dojíst. Parádní byl dezert v podobě mrkvového koláče s pudinkem. Nápoje byly na objednání za příplatek, ale mohli jsme si je zapsat na pokoj a zaplatit až při odjezdu.

Večeře druhého dne byla prezentována jako bufet a servírovala se v „snídaňové“ restauraci. Nabídka zahrnovala jednu polévku (zeleninovou), dva hlavní chody (masové koule ve smetanové omáčce s tarhoňou a pečená vepřová žebra se zelím a bramborem) a dezert (kokosovou buchtu). Jídlo bylo lahodné a potěšilo nás, že k večeři byla započítána voda a ovocná šťáva zdarma.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Tarasy Wang

Slabší to bylo se snídaněmi, které jsem si osobně neužila, ale přítel je zbožňuje – míchaná vajíčka s párečky a pečivem. Tyto pokrmy byly v nabídce, ale z teplých jídel to bylo vše. Ze studených tu byly sýry, máslo a pomazánky, ale chyběla informace o konkrétních pomazánkách. Ranní tipovačka není nic pro mě, tak jsem si vybrala ovocný jogurt a kiwi. Výběr ovoce nebyl moc bohatý. K dispozici byly ještě cereálie s mlékem, čaje, káva, voda a šťáva.

Jak jsme se najedli v okolí?

Během druhého dne našeho pobytu jsme na oběd zavítali do stylové dřevěné roubenky Mazurkowa Chata. Ochutnali jsme hovězí vývar s domácími nudlemi a tradiční polské pirohy. Na výběr bylo několik druhů, anebo míchaný talíř, kde byly od každého druhu 2 kusy. Pro ten jsme se rozhodli a ochutnali jsme tak pirohy s brambory a cibulkou, masové s česnekem, špenátové s česnekem a zelné s hřiby. Všechny varianty byly výtečné.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

V budově s recepcí v přízemí je malé a útulné wellness centrum. K dispozici je vířivka pro maximálně 4 osoby, naproti jsou relaxační lehátka. Ve druhé menší místnosti jsou umístěny dvě sauny s kapacitou zhruba dvou osob a sprcha na osvěžení. Vstup do wellness není potřeba rezervovat, ale vzhledem k velikosti hotelu může být obtížné užít si relaxaci ve vytížené časy – například během večera po návratu z výletů.

Kam se vydat na výlet?

V sobotu byl naší první zastávkou ptačí park s názvem ZOObaczysko, který je od hotelu vzdálen pouhých 15 minut autem. Cena za vstup je cca 150 Kč a zahrnuje kelímek se zobáním a zeleninou pro ptáčky. Areál tvoří velká zahrada, která patří k rodinnému domku, v němž majitelé bydlí. Prohání se tu králíčci, různé druhy holubů, slepic, kohoutů, vodního ptactva a pestrobarevní ptáci, kvůli kterým sem většina návštěvníků míří. Opeřencům stačí zamávat kelímkem se zrním před zobáčkem a hned se na vás slétnou. Po areálu tak chodí dospělí i děti s ptáčky na rukách i hlavách. V zadní části zahrady jsou klece, kde si můžete prohlédnout i dravce. Ve stejné oblasti se nachází ještě jedna ptačí zoo s názvem Papugarnia. Do té jsme se také chtěli stavit, ale odradila nás nemožnost platby kartou a trochu i areál, který je vlastně velký betonový kvádr a všichni ptáci jsou zavření uvnitř.

Naší cestou jsme navštívili hrad prince Henryka u jezera Sosnówka, kde je bezplatné parkoviště. Hrad je vzdálen asi 1,2 km do kopce. Nabízí se dvě trasy – jedna horší, ale rychlejší, a delší trasa vhodná pro děti, kočárky a seniory. Z hradu je krásný výhled do okolí.

V Karpaczi leží Divoký vodopád. Při zpáteční cestě jsme se zastavili zde. U vodopádu je vstup do Krkonošského národního parku a placené parkoviště, odkud lze dojít pěšky (1,5 km). Cesta tam je snadná, ale zpátky je to do prudkého kopce.

Večer jsme navštívili Termy Cieplickie, které jsou vzdálené 13 km. Po 19. hodině se platí snížené vstupné. Za 2hodinový vstup jsme platili 55 zł na osobu. Hlavní část areálu tvoří bazénový svět s rekreačním bazénem, propojený s plaveckým bazénem. Jsou zde 2 brouzdaliště pro děti a 2 termální bazény s vnitřní a venkovní částí. Teplota vody vyhovovala pouze v jednom bazénu (34 °C). Vyzkoušeli jsme též vstup do SPA, kde jsou sauny (finská, parní, infra) a sněžná jeskyně. Nejvíce jsme ocenili vířivky a tepidárium.

Během naší cesty domů jsme se v Česku zastavili na poslední výlet, navštívili jsme hospitál Kuks. Započali jsme prohlídku hospitálu za 200 Kč na osobu. Prohlídka trvala asi hodinu a zahrnovala hlavní chodbu s nástěnnými malbami Tanec Smrti a kostel Nejsvětější Trojice. V kostele jsme zažili působivé hudební vystoupení od skupiny SoliDeo, která hrála na historické nástroje. Vrcholem prohlídky pro mě byla nejstarší barokní lékárna v Česku – U Granátového jablka. Poslední zastávkou bylo lapidárium se sochami Ctností a Neřestí.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Tarasy Wang

“Hotel Tarasy Wang se nachází v polském Karpaczi s dokonalou polohou – přímo u vstupu do Krkonošského národního parku a vedle nádherného skandinávského kostela Wang. Ubytování v renovovaném mezonetovém pokoji poskytovalo veškerý potřebný komfort během krátkého pobytu. Možnost relaxace v malém wellness s vířivkou a 2 saunami byla další výhodou. Servírované či bufetové večeře každý den byly vynikající. Snídaně byly sice slabší, ale stále dostačující. Pobyt v Tarasy Wang je ideální volbou pro cyklisty, turisty, páry, rodiny s dětmi nebo pejsky.”

👍 Pobyt v Hotelu Tarasy Wang byl ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a s klidným srdcem jej mohu doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář