Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

5 důvodů navštívit Miskolc

Wellness

5 důvodů navštívit Miskolc

Miskolc není jen o jeskynních lázních. Třetí největší maďarské město láká historickými památkami a malebnými místy na výlety pro páry i rodiny s dětmi. Sem se budete rádi vracet.

1. Jeskynní lázně Miskolc Tapolca

Největší atrakcí Miskolce jsou unikátní jeskynní lázně Miskolc Tapolca. Zde si můžete užít netradiční koupání v jeskynních zákrutách a léčivou termální vodu o teplotě 29 – 35 °C, která příjemně prohřeje celé tělo.

V podzemí najdete dva termální bazény s vodou o teplotě 33 – 35 °C, římský bazén v jeskyni, bazén s hvězdnou oblohou a dětský bazén. Dalších šest bazénů včetně tří dětských se nachází venku. Vstup pro dospělého stojí 2 600 – 3 600 HUF podle sezóny.

Místní termální voda pomáhá při dýchacích obtížích a onemocnění kloubů.

V blízkosti termálních lázní je široká nabídka ubytování, některé hotely poskytují v ceně vstupenky nebo slevu do lázní.

2. Poznávejte historické památky Miskolce

Mysleli jste si, že pobyt v Miskolci je jen koupání v lázních a pak nuda na pokoji v hotelu? Kdepak! Miskolc je nádherné město s dlouhou historií a nabízí množství historických památek, muzeí a vyžití.

V Miskolci patří mezi nejoblíbenější turistická místa gotický kostel Avas s 16. stoletou zvonicí, bohatě zdobený ortodoxní řecký kostel na náměstí Deák tér a Hrad Diósgyőr s čtyřmi typickými věžemi, kdysi sídlo maďarské královny.

5 důvodů navštívit Miskolc

V městě lze navštívit také ZOO a lidovou zahradu Népkert, obklopenou klasicistními domy přímo v centru. Za dalšími zajímavostmi v okolí se můžete vydat vláčkem.

3. Nejkrásnější místa kolem Miskolce spojuje úzkokolejka

Nevšední zážitek pro děti i dospělé zaručuje úzkokolejka lesní železnice, která na trase Miskolc – Diósgyőr – Lillafüred – Garadna spojuje to nejzajímavější z regionu. Vláček jezdí denně včetně svátků a celá cesta trvá asi hodinu. Podívat se díky ní můžete třeba do jeskyně István a k jezeru Hámori v Lillafüred, do Muzea v Massi nebo na farmu pstruhů v Garadně.

4. Vyrazte na výlet do Lillafüred

Nádherná rekreační oblast Lillafüred leží pouhých 12 km od Miskolce a nabízí široké možnosti aktivit, zejména za pěkného počasí. Oblast dominuje Hotel Palota, vystavěný ve stylu středověkého loveckého zámku, obklopený parky a zahradami vedoucími k jezeru Hámori, kde si můžete pronajmout loďku. Dále stojí za prohlídku krápníkové jeskyně Szeleta, Anna a Szent István, které jsou otevřeny od poloviny dubna do poloviny října.

5. Dostupnost Miskolce

Cesta je snadná a vedete prakticky po dálnici, není možnost se ztratit. Do Miskolce se dostanete:

  • z Prahy za méně než 7 hodin,
  • z Brna za 5 hodin,
  • z Bratislavy za méně než 4 hodiny,
  • z Košic za pouhé 1,5 hodiny.

Miskolc Tapolca, část města s jeskynními lázněmi, se často zaměňuje s Tapolcou u Balatonu. Tyto lokality jsou vzdáleny přibližně 350 km a navigace by vás mohla překvapit.

Napsat komentář