Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan na Slovensku

Turizmus

Osobně ověřeno: Recenze stylového pobytu v objetí hor ve Wellness Penzionu Strachan na Slovensku

Vydejte se s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, na Slovensko. Konkrétně do Wellness Penzionu Strachan. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 29.4.2023 – 1.5.2023
  • Ubytování: Wellness Penzionu Strachan
  • Lokalita: Slovensko
  • Cestovali jsme: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Belianské Tatry: Ždiar v oceněném Wellness Penziónu Strachan s wellness, polopenzí a aktivitami + drink

Video z pobytu

Kam a jak jsme jeli?

Minulý rok s květnovými státními svátky to moc nevyšlo, takže jsme se letos rozhodli využít ty letošní plně. První z nich jsme strávili na Slovensku, v Wellness Penzionu Strachan v obci Ždiar v Belianských Tatrách. Vyráželi jsme z českého Žďáru nad Sázavou, ačkoliv jsme vyjeli ráno, cesta nám zabrala skoro celý den. Nevyhnuli jsme se koloně před Brnem, na Slovensku jsme zase narazili na úseky s opravami silnic, hlavně v oblasti Tater, kde bylo mnoho rozkopaných silnic se semafory. Nakonec jsme však bez problémů dojeli do cíle!

Máme celoroční českou dálniční známku, a na Slovensko jsme si online dokoupili 10denní známku za 12 €.

Parkování: Jak to bylo?

Parkování u penzionu bylo zahrnuto v ceně balíčku. Máme dostatek parkovacích míst, buď přímo u hotelu nebo za ním. Rezervace parkování není potřeba.

Ubytování: Kde jsme byli?

Mám ráda roubenky a ubytování z dřeva. Wellness Penzión Strachan jsem si zamilovala už z fotek. Cesta je sice delší než k jiným destinacím v Tatrách, ale stojí za to. Uvítala nás milá recepční, která hned věděla, kdo jsme, protože jsme byli poslední hosté z Česka. Osobně nás provedla na pokoj a vysvětlila vše důležité. To bylo skvělé a vzácné, protože většina ubytování vám jen předá klíče od pokoje. Musím pochválit stylové úbory, které nosili všichni členové personálu. Dodávalo to celé atmosféře kouzlo.

Náš pokoj ve třetím patře byl prostorný s dominantní velkou dřevěnou postelí pokrytou nadýchanými pokrývkami. K dispozici byl psací stůl se židlí, velká dřevěná šatní skříň i komoda, konferenční stolek a pohodlný gauč s křesílky. Samozřejmě zde byla televize, ale nebyla využita. Příjemným překvapením byla karafa s vodou a sklenicemi na stole a minibar s různými nápoji za přátelské ceny. Koupelna byla prostorná s sprchovým koutem, dostatkem ručníků a otopným žebříkem vhodným k sušení plavek. Také balkon byl obrovský s přímým výhledem na vesnici a hory.

Jak jsme se stravovali?

V ceně balíčku byla polopenze formou bufetu v přízemní restauraci. Kromě vnitřního prostoru byla k dispozici terasa, ale vzhledem k chladnějšímu počasí jsme ji nevyužili. V létě to však musí být skvělé – posnídat na čerstvém vzduchu s výhledem na tatranské vrcholy. Restaurace byla stejně jako celý hotel vybavena v dřevěném horském stylu.

Můj přítel preferuje slané snídaně, tak uvítal výběr uzenin, sýrů, pomazánek a pečiva. Teplé pokrmy zahrnovaly vařená i smažená vejce, opečené párky, slaninku a fazole v rajčatové omáčce, doplněné čerstvou zeleninou a ovocem. Já, naopak, dávám přednost sladkým snídaním, kterých bylo také dostatek. Nabídka zahrnovala jogurty, semínka, cereálie, džemy, med a sladké pečivo jako vánočka či závin. Nejlepší však byla čerstvá domácí bábovka. Z nápojů byly k dispozici džus, voda s citronem a mátou, široký výběr čajů, mléko, kakao a káva z automatu, s bonusem šampaňského.

Bohatý výběr byl i během večeří. Vždy se podávala polévka s pečivem, předkrm v podobě jednohubky a salátový bar s čerstvou zeleninou a hotovými saláty, jako třeba šopský nebo okurkový. Hlavní jídla zahrnovala různé přílohy a druhy masa. Pro ty, kdo preferují sladké, byla k dispozici sladká alternativa. Vynikajícími příklady byly těstoviny carbonara se slaninou a uzeným oštěpkem nebo pečené kuře s rýží. Na závěr jsme si mohli vybrat sladkou tečku podle nálady, buď ovoce nebo tvarohový dezert, jablečný závin nebo čokoládové knedlíčky. Nápoje nebyly zahrnuty v ceně a objednávaly se u obsluhy, možnost platby při odjezdu.

Co jsme jedli v okolí?

Během výletu jsme navštívili Nestville Park a zastavili se v místní čokoládovně na kávu a horkou čokoládu. Degustační menu obsahovalo 3 druhy čokolády (bílou, mléčnou, hořkou), šlehačku a ovoce. Čokoláda byla trochu sladší, ale stále lahodná.

Na oběd jsme se vypravili do Koliba Kamzík ve Starém Smokovci, kde jsme si pochutnali na haluškách s bryndzou, které byly skvělé. Protože máme rádi tento tradiční slovenský pokrm, neodolali jsme mu ani v den odjezdu. Tentokrát jsme si je dopřáli v bistru Iná haluška v Trnavě na cestě zpět do Česka, kde si můžete přizpůsobit své halušky podle chuti z různých druhů, omáček a dalších přísad.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Wellness centrum v penzionu bylo ukryté v prvním patře hned vedle výtahu. Menší prostor vyžaduje rezervaci vstupu předem na recepci, buď při příjezdu, nebo předem. Ručník i prostěradlo do sauny vám zapůjčí u vstupu. K dispozici je šatna a skříňky na klíček pro převlečení na místě.

V relaxačním prostoru najdete vířivku a tři druhy saun (finskou, parní a infra). Po saunování se můžete ochladit na balkóně, kam je přímý vstup, nebo ve sprše. Pro odvážné je k dispozici kyblík s ledovou vodou. Pro odpočinek jsou k dispozici různá lehátka. V rámci pitného režimu si můžete načepovat vychlazenou vodu do kelímků.

Penzion nabízí masáže, což jsem si nemohla nechat ujít, a tak jsem si pár dnů před pobytem rezervovala termín. Vybrala jsem si vanilkovou masáž, která byla opravdu příjemná a voňavá. Určitě bych na ni zašla znovu.

Kam na výlet?

Počasí nám sice nepřálo, ale pobyt jsme si nechali zkazit. Když přestalo pršet, vyrazili jsme do Nestville Parku v obci Hniezdne, asi 40 km odtud. Milovníci whisky, piva, čokolády i rodiny s dětmi se tu zabaví. Pro nás byla k dispozici prohlídka tzv. Whisky Tour, včetně seznámení s výrobou whisky a degustací. Vstupné bylo 15 € s degustací, plus 1 € za parkování.

Nevynechali jsme ani procházku kolem Štrbského plesa, asi 38 km odtud. Bylo sice zamrzlé, ale velmi pěkné.

Přišel déšť, tak jsme zamířili do Poliankova (cca 26 km), digitální galerie s různorodým obsahem. Prošli jsme kvetoucí loukou a proměnili se v strom, prohlédli si cestovatelské zážitky Pavola Barabáše. Na druhém patře jsme zažili, jak tablet oživuje namalovaná plátna. Vstupné bylo 9 € na osobu, ale existují slevové karty, díky nimž je vstup levnější.

Závěrečné hodnocení pobytu ve Wellness Penziónu Strachan

„Dovolená v Penzionu Strachan byla parádní. S nadšením jsme si užili stylový dřevěný pokoj s výhledem na hory, chutnou slovenskou kuchyni v podobě polopenze i relaxaci ve wellness s vířivkou a saunami. Oceňuji masáž a místního maskota, bernského salašnického psa, který nás občas pozdravil při večeři. Z výletů doporučuji digitální galerii Poliankovo a procházku kolem Štrbského plesa, i v Tatrách je spousta možností pro každého!“

👍 Pobyt ve Wellness Penziónu Strachan byl osobně ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Předchozí příspěvek

Co jste o Itálii nevěděli

DALŠÍ PŘÍSPĚVEK

5 důvodů navštívit Miskolc

Napsat komentář