Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Posilování imunity – 7 účinných tipů

Blog

Posilování imunity - 7 účinných tipů

Se silnou imunitou snadno odvrátíte chřipkové útoky a zůstanete zdraví. Jak efektivně posílit imunitu a zároveň snížit stres a únavu, se dočtete v našem článku.

Lékaři i vědci zdůrazňují, že pro správnou funkci imunitního systému je klíčové zbavit se stresu. Organismus, který dlouhodobě odolává napětí, hůře odolává vnějším vlivům a má větší náchylnost k nemocem. Pokud tedy dlouhodobě pociťujete stres, udělejte si čas na odpočinek. Uvidíte, že po kvalitní relaxaci zvládnete lépe nejen pracovní povinnosti, ale i případné infekce.

Masáž pro uvolnění svalů i mysli

V wellness centrech odpočinete a posílíte zdraví. Například návštěva vířivky vám pomůže uvolnit svaly i mysl. Podobně působí masáž od profesionálních masérů, která uvolní tzv. hormony dobré nálady, skvělou posilu pro obranyschopnost.

Obzvláště žádané jsou masáže éterickými oleji s obrovským spektrem pozitiv. Masér dokáže účinky různých vůní na lidský organismus zkombinovat se speciálními masérskými hmaty. Masáž vás příjemně uvolní, odreaguje, ale i zbaví smutku, nabudí a dodá ztracenou energii. Aroma procedura stimuluje krevní a lymfatický systém, odstraňuje bolest svalů i kloubů. Oleje navíc ošetří vaši pokožku a zanechají ji hydratovanou, vyživenou a hladkou na dotek i dlouho poté, co salón opustíte.

Vypoťte škodliviny v sauně

Pro posílení imunity je sauna neocenitelným pomocníkem. Odborníci doporučují návštěvu alespoň 1x týdně v pravidelných intervalech. Nejlepší je finská sauna, ale i infra, bio či bylinná sauna přispívají k zdraví. Délka pobytu v sauně by měla být maximálně 15 minut, střídejte horko a chlad. Opakujte alespoň 3x a nezapomeňte na procházku Kneippovým chodníkem. Pokud vás saunování nudí, vyzkoušejte speciální saunové rituály.

Otužování nejen pro odvážné

Posilování imunity - 7 účinných tipů

Otužilci na něj nedají dopustit. Střídavý pobyt v chladném a teplém prostředí pomáhá tělu lépe překonávat změny počasí a posiluje obranyschopnost těla proti respiračním virózám. Pokud ale s otužováním nemáte žádné zkušenosti, raději se do ledové vody nevrhejte hned po hlavě. Začněte zlehka – pravidelně větrejte v práci i doma a neoblékejte se do nepřiměřeně teplého oblečení (hlavu, ruce a nohy si ale držte v teple). Zkuste také střídat teplou vodu ve sprše s chladnější. I tyto zdánlivé drobnosti vám bezpochyby pomohou.

Kneippův chodník neobcházejte

Při návštěvách wellness, lázní či aquaparků nevynechávejte mírně šokovou, ale účinnou procházku Kneippovým chodníkem. Jedná se o hydroterapeutickou proceduru složenou z pravidelně se střídajících nádržek s teplou a studenou vodou. Doporučuje se začít v nádržce s vodou okolo 40 °C. Zdržte se v ní přibližně 1 minutu, poté přestupte do nádržky s teplotou cca 12 °C. Teplotní šok by neměl trvat dlouho, v studené vodě doporučují setrvat jen kolem 5 – 10 sekund. Jímky několikrát vystřídejte, dokud vaše tělo nezaplaví příjemný pocit svěžesti a tepla nejen v nohách, ale po celém těle. Odměnou vám bude skvělá masáž chodidel díky kamínkům na dně, ale i pomoc s problémy studených nohou nebo dokonce s bolestmi hlavy, pokud jimi trpíte.

Vydejte se do přírody

Při procházce přírodou nezapomínejte na vhodné oblečení. Pobyt v přírodě posílí obranyschopnost více než městské procházky. V období chřipek vyhněte se masovým akcím a raději vyražte do přírody než do kina nebo na koncert. Díky čerstvému vzduchu u lesa nebo v horách si denně užijete turistiku podle svého gusta a síly, což posílí vaše svaly i plíce. Při relaxaci v tichu zapomenete na starosti všedních dní a domů se vrátíte fyzicky příjemně unavení, ale psychicky znovuzrozeni.

Utužte imunitu v posilovně

Pokud jste aktivní, ve sportu nepolevujte ani na dovolené. Tělo v dobré kondici se nejlépe brání nepříznivým vlivům. Během fyzické aktivity navíc vypustíte povinnosti a stres. Nemusíte se každý den potit při zvedání železa. K posílení imunity stačí i 30 minut procházky denně. Pokud dáváte přednost posilování, poslouchejte své tělo. Přílišná zátěž by mohla mít opačný efekt.

Dostatek vitamínů a zdravý spánek nesmí chybět

Doma, ani na dovolené či relaxačním pobytu nezapomínejte na zdravou stravu. A když vás zlákají voňavé delikatesy od šéfkuchaře, za které by vás lékař nepochválil, sáhněte po ovoci, zelenině a dalších vitamínově bohatých potravinách. V zimě si vypomozte vitamíny v podobě výživových doplňků. Nezapomínejte, že pro zdravé tělo i mysl je klíčový dostatek kvalitního spánku. Odpočatí budete snadněji zvládat nepříznivé vnější vlivy a budete mít lepší náladu během celého dne i sychravé zimy.

Napsat komentář