Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

Cestování

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

Proč se hnát k moři, když doma je tak krásně? Vyrazte letos v létě na dovolenou po Česku a poznejte to nejlepší z našich hor a měst. Poradíme, kam za koupáním, turistikou i historickými památkami. Stále máte co objevovat.

Za dokonalou dovolenou nemusíte cestovat stovky nebo tisíce kilometrů. Objevte s námi top lokality na dovolenou v Česku a užijte si vinice, hory, města i památky.

1. Beskydy

Moravskoslezské a Slezské Beskydy a jejich nejoblíbenější atrakce jako Pustevny, sochu Radegasta na hoře Radhošť nebo Lysou horu jsou dobře známé. Tentokrát se však zaměřte na opomíjená místa, jako je báchorkami opředená Přírodní památka Čertovy skály v Lidečku nebo Aquapark Olešná, který nabízí zábavu pro celou rodinu. Nová golfová hřiště a pivní lázně jsou další možnosti k prozkoumání.

2. Jižní Morava

Jižní Morava láká milovníky zelených vinic, cyklisty a účastníky folklorních slavností. Pálavské vrchy a Národní park Podyjí nabízejí skvělé možnosti pro turistiku, zatímco osvěžení v tropických teplotách poskytují Vodní nádrž Nové Mlýny, Vranov a Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Vinařství na jižní Moravě vyniká svou oddaností. Sklípky jsou dostupné pěšky, vinobusem nebo na kole přes vinařské cyklostezky. Víno přímo z vinic je v létě lahodné, zatímco v láhvi si můžete vychutnat loňskou úrodu i archivní ročníky.

3. Šumava

Šumava nabízí čistou přírodu, stovky kilometrů cyklostezek a největší přehradu v Česku – Lipno. Mnoho lidí si již nedokáže představit léto bez Lipna. Pokud jste ještě nezkusili léto na Šumavě, je nejvyšší čas začít. Můžete si vybrat výstup na rozhlednu Špičák nebo Kleť, vyhlídkovou plavbu po Lipně nebo si půjčit kola, ze kterých můžete sesednout až 50 km daleko, podle vašich sil.

4. Jižní Čechy

Jižní Čechy jsou přímo pohádkový kraj plný nádherné přírody, rybníků, romantických zámků a dalších památek, které stojí za pozornost. Je těžké navštívit vše během jedné dovolené. Proto patří mezi místa, která si jednou zamilujete a budete se sem často vracet.

Rozhodně nevynechte Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň, kde se rozkládá největší český rybník Rožmberk. Nejen tato města ale stojí za návštěvu, v Táboře se například dozvíte spoustu zajímavostí o Janu Žižkovi a husitech, doporučujeme také návštěvu podzemí a muzea lega.

5. Jeseníky

10 nejlepších míst v Česku, kam letos vyrazit na dovolenou

Jeseníky spojují sportovní a relaxační dovolenou. Navštivte Praděd a Velký vodopád nebo se projděte rašeliništěm Rejvíz. Pokud hledáte odpočinek, oceníte lázně v Jeseníku a Termály Losiny. Historické památky zde také nechybí, jako například hrad Kolštejn, hrad Sovinec nebo vodní tvrz Jeseník.

6. Krkonoše

Největší české pohoří nabízí nejen Sněžku, ale i jiné atrakce. Prohlédněte si krásy země a dýchejte čerstvý vzduch. Pokud nechcete podnikat dlouhé túry, navštivte Mumlavský vodopád v Harrachově nebo centrum Špindlerova Mlýna.

7. Luhačovice

Navštivte největší moravské lázně Luhačovice a prožijte dovolenou na kolonádě. Dovolenou v těchto lázních doporučujeme každému, kdo se nechce zničit túrami, ale vystačí si s každodenními procházkami na čerstvém vzduchu. Plusem jsou léčivé minerální prameny, včetně obecně známé Vincentky, lázeňská architektura a parky. Co takhle obejít všechny významné vily nebo projít Jurkovičovou alejí až k Luhačovické vodní nádrži? Můžete se tu vykoupat nebo využít Městskou plovárnu.

8. Vysočina

Míříte v létě do přírody nebo za památkami? Na Vysočině se vám dostane od obojího. Města jako Třebíč a Telč skrývají památky zapsané na seznamu UNESCO, a přitom jsou od sebe vzdálena jen 35 km.

V okolí naleznete mnoho míst pro pěší turistiku či cyklistiku, navštivte třeba Rozhlednu Mařenka nebo projděte Křižanovskou vrchovinu. Směrem na Moravský Krumlov vás zaujmou Mohelenská hadcová step či Přehrada Dalešice a dalešický pivovar, kam můžete vyrazit na prohlídku i ochutnávku.

9. Střední Čechy

Jaká je největší výhoda dovolené ve středních Čechách? Všude je to blízko, ať už se rozhodnete navštívit Český ráj, některý z mnoha hradů nebo samotnou Prahu. Pokud se ale na každodenní výlety necítíte, vyberte místo, kde vydržíte relaxovat po celou dobu pobytu. Pomoct by vám k tomu mohlo wellness nebo pivní lázně.

10. Praha

Zlatým hřebem našeho seznamu není nic menšího než hlavní město Praha. Dlouho plánujete podívat se na Pražský hrad, Malou Stranu a Petřín? Odhodlejte se a vyrazte na letní dovolenou do Prahy.

Bojíte se dovolené v rušném velkoměstě? Ubytujte se v klidné části Prahy, kde si po dni prohlížení památek můžete odpočinout na zahradě a v bazénu. K odreagování vám pomůže také Aquapalace Praha nebo návštěva zoologické nebo botanické zahrady v Tróji.

Máte Česko v malíčku a nevíte co dál? Podívejte se na 7 míst na Slovensku, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit.

Napsat komentář