Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným vstupem do bazénu v Hotelu St. Moritz Spa & Wellness

Wellness

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným vstupem do bazénu v Hotelu St. Moritz Spa & Wellness

Vydejte se s Elen, členkou našeho Travelking týmu, do Mariánských Lázní, konkrétně do Hotelu St. Moritz Spa & Wellness. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 11.8.2023 – 13.8.2023
 • Ubytovány jsme byly v: Hotelu St. Moritz Spa & Wellness
 • Lokalita ubytování jsou: Mariánské Lázně
 • Cestovala jsem: Se sestrou
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Veřejnou dopravou

Mariánské Lázně: 4* Hotel St. Moritz Spa & Wellness s procedurou a neomezeným vstupem do bazénu + polopenze

Kam a jak jsme jely?

Do Hotelu St. Moritz Spa & Wellness jsme vyrazily z Děčína. Jízda vlakem do Mariánských Lázní trvá necelých 5 hodin a je pouze s jedním přestupem v Praze, cestovalo se nám tak velmi příjemně. Jízdenka mě jako studenta stála cca 300 Kč. Hotel se nachází asi hodinu chůze od nádraží, ale absolvovat tuto cestu pěšky nikomu nedoporučuji. 😅 My jsme se svezly trolejbusem na Mírové náměstí, jízdenka nás vyšla každou na 18 Kč. Ze zastávky na hotel je to pak asi 20 minut do mírného kopečku. Můžete si vybrat, zda půjdete podél silnice, anebo to vezmete parkem a rovnou navštívíte Lesní pramen. Takže celá cesta až na hotel nám nakonec zabrala asi 5,5 hodiny, ale rozhodně to stálo za to! 😀

Kde jsme se ubytovaly?

Hotel se nachází v úplně úchvatné, a hlavně klidné, odpočinkové lokalitě. Z hotelu lze podniknout mnoho turistických i cyklistických výletů. V okolí mě zaujal právě ten neuvěřitelný klid.

Pokoj, kde jsme bydlely, byl skvěle zařízen. Součástí našeho pokoje byl dokonce i balkon s výhledem do lesa. 😍 Vedle postele byly noční stolky, dvě křesla, malá lednička a trezor. Příjemně mě překvapil toaletní stolek se židlí a zrcadlem – takové „make-up místečko“. Potěšila také vana, která byla v koupelně místo běžné sprchy. Dámy se nemusí obávat, jelikož v koupelně byl i fén na vlasy.

Jak jsme jedly v ubytování?

Pobyt zahrnoval polopenzi. Snídaňový bufet nabízel šunku, sýry, salám, čerstvou zeleninu (rajčata a okurky) a ovoce (včetně melounu 😍), různé druhy pečiva z tmavé i světlé mouky, vajíčka a párečky. Každé ráno jsme měli sladkou tečku – obvykle stejný zákusek jako večer. Oceňuji možnost překapávané kávy místo klasického automatu. Nápoje zahrnovaly pomerančový a jablečný džus a vodu s citronem.

Večeře vždy zahrnovala tříchodové menu. Při příjezdu v pátek jsme měly možnost vybrat si z dvou teplých jídel a dvou studených salátů. Volba padla na pstruha s bramborem a svíčkovou. Prvním chodem byl bezchybný cuketový krém. Dezertem byl višňový dortík s pudinkem, jemný a dokonalý závěr večera.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným vstupem do bazénu v Hotelu St. Moritz Spa & Wellness

Hlavní jídlo k naší druhé večeři jsme si musely vybrat pátek večer, což nás lehce zaskočilo, ale rozhodně to náš pobyt nijak nezhoršilo. Druhý večer jsme jako první chod místo polévky měly zelný salát, která svou chutí překvapil a ohromil. K hlavnímu chodu jsme si večer před tím vybraly noky se špenátem a kuřecím masem. Už nás ani nepřekvapilo, jak lahodné to jídlo bylo! A večeři jsme tentokrát zakončily cheesecakem, který byl nadýchaný a tak akorát sladký.

Jak jsme se najedly v okolí?

Jelikož jsme čas trávily hlavně procházkami po okolí, na oběd jsme si vždy zašly mimo hotel. Měly jsme tak příležitost vyzkoušet:

 • Café Oris – příjemná obsluha, dobrá káva a naprosto luxusní palačinky (slané i sladké) a vafle.
 • Tabarin – obsluha sice trochu pomalejší, ale velmi milá. Daly jsme si moc dobré víno a těstoviny. Hodně se mi líbí koncept restaurace, kdy si vyberete druh těstovin a omáčku k nim potom volíte zvlášť. Nebo si můžete dát pizzu, tu mají také moc dobrou.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Na pokoji na nás čekal jak župan, tak pantoflíčky. Hojně jsme využívaly bazén, který sice není největší, ale na zrelaxování bohatě stačí. 😊 V ceně pobytu jsme následně měly ještě parafínový zábal na ruce, ten jsem zkoušela poprvé. Bylo to opravdu příjemné a nádherný zážitek, jelikož vás posadí do křesílek s nohama nahoru a užíváte si výhled do tichého lesa.

Hotel nabízí sauny, masáže a další ozdravné procedury. Vše je potřeba si zarezervovat dopředu, ale stačí si říct na recepci, kde vám moc milá paní se vším poradí a vysvětlí.

Kam na výlet?

 • Zpívající fontána – musíte ji vidět! Doporučuji ji navštívit večer, až se setmí.
 • Kladská – rybník, lovecký zámeček a naučná stezka asi 9 km od Mariánských Lázní. Pokud máte auto nebo kolo, doporučuji.
 • Metternichova cesta – za přírodními prameny do lesa knížete Klemense W. Metternicha. Okruh má 4,5 km, takže se jedná o příjemnou procházku.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu St. Moritz Spa & Wellness

“Pobyt jsme si moc užily. Při check-inu nás přivítala energická paní recepční, která nám vše ukázala a zodpověděla veškeré naše dotazy. Pokoj byl prostorný s krásným výhledem z balkónu. Musím pochválit tamního kuchaře, jelikož jídlo bylo opravdu delikátní! Užily jsme si také relaxaci v bazénu a zdravotní proceduru. Rozhodně doporučujeme zavítat na překrásnou lázeňskou kolonádu a poslechnout si Zpívající fontánu.”

👍 Pobyt v Hotelu St. Moritz Spa & Wellness byl osobně ověřen Elen, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář