Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Alpách v Hotelu Margarethenbad

Hotely

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 4.3.2022 – 6.3.2022
  • Ubytováni jsme byli v: Hotel Margarethenbad
  • Lokalita ubytování jsou: Rakouské Alpy
  • Cestoval jsem s: Partnerkou a psem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Rakouské Alpy v Hotelu Margarethenbad s polopenzí, neomezeným wellness s vířivkou a poukazem na koupel

Kam a jak jsme jeli?

Na zimní dovolenou a lyžování jsme vyrazili do rakouských Alp, přesněji do obce Rangersdorf, kde se nachází Hotel Margarethenbad. Cestovali jsme autem a trvalo nám to kolem 6 a půl hodiny (z Brna do cíle to bylo 519 km).

Parkování

Hotel, parkování a dokonce i domy majitelů hotelu jsou v jednom velkém ohrazeném areálu. Parkování bylo zahrnuto v ceně pobytu a rezervace nebyla nutná, protože v areálu bylo dostatek parkovacích míst, jak otevřených, tak i krytých.

Ubytování

Ubytování v Hotelu Margarethenbad, umístěném v Lainachu, bylo snadné díky dobře značené lokalitě bez jakýchkoli problémů. Tato lokalita v rakouských Alpách ideálně vyhovuje milovníkům hor. V zimě nabízí skvělé lyžařské možnosti a v létě příležitosti k turistice a cyklistice. Lainach je klidná vesnička s malebným výhledem na okolní hory.

Hotel Margarethenbad má dvě budovy propojené krytým mostem, což usnadňuje přístup do wellness centra bez nutnosti opouštět budovu. Pokoje s prostorným balkonem nabízejí veškerý komfort včetně pohodlné postele a vlastní koupelny.

Velké plus je, že se jedná o rodinný hotel a majitelé se o hotel nejen starají, ale přímo v areálu také bydlí. Součástí hotelového areálu je také bazén, tenisový kurt a lyžárna, kterou jsme s radostí využili. K dispozici bylo také vybavení pro základní servis lyží.

Jak to bylo s ubytováním domácího mazlíčka?

Co by to bylo za pobyt, když bychom nevyrazili všichni, a to včetně našeho psa Amose. To, že budeme cestovat se psem jsme hotelu nahlásili předem a za menší poplatek nám to bylo umožněno. Jak už jsem zmiňoval, pokoje v hotelu jsou prostorné, takže není problém ubytovat se i s větším pejskem. Během našeho pobytu zde bylo ubytováno zhruba dalších 5 osob se psy, takže jde vidět, že majitelé hotelu mají ke zvířatům opravdu kladný vztah.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Pobytový balíček zahrnoval polopenzi, kterou jsme si užili. Snídaně byly podávány od 7:30 do 9:30 jako bufet. Výběr jídla byl bohatý a během celého času byl bufet pravidelně doplňován. Nápoje, jako káva a čaj, nechyběly. K večeři jsme si předem vybrali jedno ze dvou jídel. K dispozici byl také neomezený salátový bufet. Hotelová jídelna byla prostorná a každý pokoj měl přidělený vlastní stůl, takže nikdo nemusel hledat místo k sezení.

Stravování v okolí

Během pobytu jsme jedli v hotelové restauraci. Vedle hotelu je supermarket InterSpar, kde si lze koupit svačinu nebo různé nápoje.

Wellness centrum v hotelu

Hotel nabízí rozsáhlé wellness centrum, jehož vstup je zahrnut v ceně. Díky spojovací chodbě mezi budovou pokojů a wellness centra můžete pohodlně přejít z pokoje do centra ve vašem županu a pantoflích. Centrum zahrnuje vířivku, 3-4 sauny a odpočinkovou zónu, kterou jsme s potěšením využili. Po lyžování jsme se vydali do wellness s obavami z přeplněnosti. Překvapivě bylo málo lidí, a tak jsme se v vířivce a sauně nemuseli tlačit. Vyzkoušeli jsme jak finskou, tak parní saunu. Byla také možnost objednat si masáž, kterou jsme však nevyužili.

Kam na výlet?

Naším hlavním cílem bylo lyžování. Během víkendu jsme navštívili hned 2 lyžařská střediska, která byla kvalitní, a také jsme si užili krátkou procházku se psem po nedaleké cyklostezce.

  • Ski areál a ledovec Mölltal leží asi 25 minut od hotelu a zde byly skvělé podmínky pro lyžování. Další výhodou jsou slovenští majitelé, informace v češtině a slovenštině, ani nás nepřekvapilo, že většina lyžařů je z Česka a Slovenska. Obecně tu bylo poměrně málo lidí a dalo se pohodlně zaparkovat.
  • Ski areál Grossglockner/Heiligenblut taktéž leží zhruba 25 minut jízdy od hotelu. Lyžování tu bylo zcela bez čekání – málo lidí, krátké fronty, parádní dlouhé trasy, takže lyžování opravdu skvělé. Dali se koupit zvýhodněné skipasy např. na 3 hodiny, nebo do 13:00 za lepší cenu. Navíc si tu užijete krásný výhled na Grossglockner. Malé mínus bylo parkování – nebylo dobře vyřešené a bylo nutné parkovat na okraji cesty.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Margarethenbad

“Hotel leží dál, než ostatní hotely v Alpách, kam jezdíváme lyžovat, ale ta hodina navíc na cestě stála za to. Lyžařská střediska byla prázdnější, takže perfektní lyžovačka. V hotelu byla domácí atmosféra. Osobně mám rád velké pokoje s balkónem, což jsme tady dostali. Hotel navíc leží v malé vesničce, uprostřed velkého areálu, takže je tam opravdu klid a člověk se extrémně dobře vyspí. A z balkónu ho ráno potěší výhled na sluncem zalité hory. Pobyt byl super i se psem, blízko je les a řeka. Strava byla skvělá a celkový dojem fakt dobrý.”

Napsat komentář