Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte NEJ z Polska: 7 nejpůsobivějších pláží u Baltského moře

Cestování

Objevte NEJ z Polska: 7 nejpůsobivějších pláží u Baltského moře

Rozlehlé pláže, borovicové háje a písečné duny. Řeč není o jihu Evropy, ale o severu. Polsko při výběru letní dovolené patří mezi opomíjené destinace a to je velká škoda, nabízí totiž krásné pobřeží i příjemné klima. Které polské pláže vás nadchnou?

U Baltského moře se budete skvěle bavit po celý rok. Koupání si zde užijete zejména na přelomu června a července, kdy se teplota vody pohybuje okolo 20 °C. Pro polské pobřeží jsou typické široké pláže s jemným pískem, barevnými oblázky a krásně vonící borovicové lesy. Vydejte se na sever a objevte kouzlo tamních pláží. Abyste nemuseli lámat hlavu, kam se vydat, vybrali jsme pro vás ty nejpůsobivější.

Svinoústí: pláž ukrývající nejedno tajemství

V lázeňském městečku Svinoústí se nachází pláž s zlatým jemným pískem a nejteplejší mořskou vodou na pobřeží Polska. Svinoústí se také pyšní největším počtem slunečných dnů a nejširší pláží v Polsku.

Svinoústí je oblíbenou destinací pro cyklisty, vodní sportovce a milovníky památek. Poskytuje skvělé podmínky pro windsurfing, kitesurfing a skimboarding. V okolí pláže najdete mnoho zajímavých míst k prozkoumání, jako je dominantní větrný mlýn, nejvyšší maják v Polsku s 308 schody a malebná ulice Hołdu Pruskiego, jejíž předválečné domy okouzlí zlatými paprsky při západu slunce.

V blízkosti pláže se nachází několik pevností: Gerharda, Andělova a Západní. Borové lesy s turistickými stezkami lemují pláž, pod nimiž se rozprostírá rozsáhlý podzemní komplex – Podzemní město na ostrově Wolin.

Pláž přitahuje turisty i místní obyvatele. Návštěvníci v recenzích na platformách jako TripAdvisor oceňují velké prostranství pláže, čistotu a okolní nabídku volnočasových aktivit. Díky množství pozitivních recenzí byla pláž oceněna jako Traveler’s Choice.

Ustka: klid a ruch města na jednom místě

Pláže u lázeňského městečka Ustka v severním Polsku u ústí řeky Słupia rozděluje přístav na dvě části. Východní pláž se nachází blíž centru a nabízí gastronomické zážitky, volnočasové aktivity, hřiště i zázemí pro různé sporty. Západní část je klidnější a méně turistická.

Východní pláž hlídá socha mořské panny, ke které dojdete po kamenném molu. Vypráví se, že bronzový monument přináší štěstí – stačí jí sáhnout na prsa. Mořská panna držící lososa se rychle stala turistickou atrakcí a láká davy turistů. Pokud dáváte přednost klidu, vydejte se na západní pláže, kde místo cestovatelů potkáte spíš rybáře. Tak kam se vydáte? Dáte přednost klidnější, nebo živější části?

Pokud vás unavuje lenošení u vody, procházka po promenádě z roku 1875 kolem moře nabízí příjemnou alternativu. Na pobřeží stojí 17 majáků, z nichž Maják Ustka vyčnívá svou jedinečností – uvnitř i zvenčí. Po pár schodech se otevírá výhled na okolní krásy. Město je zdobeno historickými měšťanskými domy, které vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Nedaleko najdete také Blűcher – soubor německých bunkrů z 30. let 20. století, ležících vedle západního vlnolamu přístavu.

Objevte NEJ z Polska: 7 nejpůsobivějších pláží u Baltského moře

Pláž Ustka, držitelka Modré vlajky, je mezinárodně oceněná pro čistou vodu, udržitelný cestovní ruch a bezpečnost, lemují ji lesy i duny a je pokrytá jemným pískem, s odlehlými skalnatými částmi.

Hel: začátek Polska

Ráj uprostřed Pacifiku? Kdepak! Pětatřicet kilometrů bílých písečných dun se nachází v severovýchodní Polsku. Poloostrov Hel, dříve vojenské strategické místo, je nyní výletní lokalitou s krásnou přírodou. Co je nejlepší na tomto ráji u Baltského moře? Minimum turistů a možnost pozorování tuleně.

Vzhledem k poloze Helu daleko na severu Polska je moře i v hlavní sezóně chladnější. Pláže jsou čisté a občas je ozdobí stromy a travnaté porosty. Poloostrov je skvělým místem pro jednodenní i vícedenní výlety. Do města Hel se dostanete trajektem z Gdaňsku nebo autem přes Władysławowo. A když už navštívíte tento poloostrov, užijte si odpočinku na malebné pláži Jurata s krásným dřevěným molem.

Podél poloostrova táhne se udržovaná cyklostezka. Cesta je rovná, vede skrze borovicové lesy, a výlet na kole je vhodný i s dětmi. Na Helu sídlí záchranná a výzkumná stanice pro tuleně, Fokarium. Na pobřeží Baltského moře se budou skvěle bavit fanoušci vodních sportů, s ideálními podmínkami pro paragliding, windsurfing a jízdu na vodních skútrech. Pokud si chcete odpočinout od vodních radovánek, můžete se projít podél romantického majáku nebo udělat procházku v přírodní rezervaci Helské duny.

Kolobřeh: největší polské letovisko u Baltu

Kolobřeh je populární lázeňské letovisko, jehož hlavní pláž láká mnoho turistů a Poláků. V hlavní sezóně počítejte se zvýšeným počtem návštěvníků. Na vás čekají dlouhé široké písečné pláže, dřevěné vlnolamy, a na východě si můžete pronajmout stylová klasická plážová lehátka ve stylu 30. a 40. let minulého století.

Pláž, ležící u turistického letoviska, nabízí mnoho podniků a sportovních aktivit. Pobřeží Kolobřehu se dělí na tři části: centrální, východní a západní. V centrální části se nachází krásný cihlový maják, molo v Kolobřehu a bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Nejkrásnější úsek pláže s písečnými dunami leží na západní straně. Na východ od mola vede jedna z nejkrásnějších a nejdelších promenád u Baltského pobřeží – promenáda Wydmowa.

Pláž Grzybowo: tichý soused rušného letoviska

V Kolobřehu se chvíli zdržíme. Poblíž města se totiž v chráněné krajinné oblasti nachází vesnice Grzybowo se stejnojmennou pláží. Tu lemují turistické i cyklistické trasy skrz borovicové lesy.

Tuto pláž si zamilují zejména ti, kteří upřednostňují klidnou dovolenou v přírodě. Písčitá pláž je široká, čistá s pozvolným vstupem do teplejší vody než na plážích v okolí Kolobřehu.

Napsat komentář