Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

10 nejlepších zážitků z roku 2022

Architektura

10 nejlepších zážitků z roku 2022

Zde jsou tipy na nejzajímavější zážitky, které byly hity minulého roku. Zážitky pro adrenalinové nadšence i ty, kteří upřednostňují klidnější okamžiky. Pokud váháte, jak udělat radost sobě a svým blízkým letos, inspirujte se výběrem toho nejlepšího z roku 2022.

Tandemový seskok

Klasika, která neomrzí. Každý rok tato zkušenost dominuje a není divu. Odpoutání od země směrem k nebi vyvolává šimrání v břiše a zvýšenou srdeční frekvenci. Nejdříve si užíváte pohled na zem a pak přijde okamžik volného pádu, který není možné slovy popsat. I přesto se stane něčím, na co nezapomenete. Třešničkou na dortu je samotný návrat na zem.

Degustační menu v Žižkovské věži pro dva

Žižkovský vysílač, nejvyšší stavba v Praze, patří mezi dominanty města, a nabízí dechberoucí výhled. Lidé sem rádi chodí na rodinné obědy, oslavy událostí, či romantické chvíle ve dvou. Páry tento zážitek hojně využívaly i minulý rok. Vychutnat si skvělé jídlo v luxusním prostředí je kombinace, která rezonuje dlouho. Při této příležitosti padla nejedna žádost o ruku.

Večeře v Tančícím domě

Dům na břehu Vltavy je unikátní. Uvnitř najdete stejnou krásu jako zvenku. Emoce mnoha párů se zde roztančily. Najdete zde špičkovou restauraci Ginger & Fred, která dokonale hraje s vašimi chuťovými pohárky. Pro gurmány je to symfonie chutí. S nádherným výhledem a stylovým interiérem není divu, že večeře zde byla jedním z nejoblíbenějších zážitků minulého roku.

Soukromý let balónem pro dva

Spojení romantiky a dobrodružství je módní kombinace. Let v oblacích s milovanou osobou je nezapomenutelný zážitek. Mnoho dvojic se v posledním roce nechalo unášet větrem za novými horizonty, a stálo to za to. Odpojit se od starostí je balzámem pro duši. Tento let byl věnován pouze dvojicím, což jim umožnilo užívat si společnost jeden druhého.

Noc v hotelu Imperial s večeří

10 nejlepších zážitků z roku 2022

Zapomenout na každodenní realitu v hotelu Imperial je hladké. Návštěvníci si užijí prvorepublikovou atmosféru v historickém centru Prahy. Mezi lety 2014 a 2019 byl hotel dokonce zařazen mezi nejlepších 25 hotelů v České republice. Ubytování je zážitkem – mramorová koupelna láká k zůstání. Díky poloze hotelu můžete podniknout romantické procházky po noční Praze. Vrcholem je gastronomický zážitek sestavený šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem a jeho týmem v Café Imperial.

Vyhlídkový let pro dva

Minulý rok se mnoho párů rozhodlo okořenit svůj vztah vyhlídkovým letem, který kombinuje adrenalin a romantiku. Podívat se na krásy naší země z obrovské výšky je zážitek, který rozhýbe srdce. Při tomto letu mohli dvojice obdivovat známá i neokoukaná místa, jako je Karlštejn, Konopiště, Žebrák, Toční či zámek Orlík. Taková podívaná vás na okamžik odnese od stresu všedního života.

Plavba po Vltavě s obědem

Obdivovat historické památky Prahy z hladiny Vltavy láká mnoho lidí v roce 2022. Kromě prohlídky mohou ochutnat tradiční česká jídla, která vždy potěší. Nabídka zahrnuje i mezinárodní kuchyni, uspokojí tak i gurmány toužící po nových chuťových zážitcích. Plout pod Karlovým mostem a při tom si vychutnávat lahodné pokrmy je zážitek sám o sobě. K tomu patří objevování zajímavostí, jako je fungování zdymadel ve Smíchovské komoře nebo místo, odkud podle pověsti skákal bájný Šemík na Vyšehradě.

Pilotovat hodinu

Letecké zážitky zmíněné dříve, ale tento je unikátní. Nejen, že se proletíte v nebesích, ale sami se na chvíli stanete pilotem. Spolu s doprovodem zkušeného pilota se dostanete k řízení skutečného sportovního motorového letounu. Nebojte se, vše je důkladně vysvětleno a ukázáno, takže se nouzového přistání bát nemusíte. Mnoho lidí si tuto možnost nechalo ujít, a není se čemu divit.

Degustační menu od Ondry Slaniny

Minulý rok mnoho lidí ochutnalo vynikající jídlo šéfkuchaře Ondřeje Slaniny. Díky letitým zkušenostem v gastronomii přesně ví, jak získat chutě každého gurmána. Vydáte-li se za ním, dostanete se do restaurace Ginger and Fred v Tančícím domě. Toto oblíbené místo je hojně navštěvováno, což není divu. Kromě vynikajícího menu zde můžete obdivovat výhled na Pražský hrad, který budete mít jako na dlani.

Jízda ve sporťácích na okruhu

Šlápnout na plyn a nechat za sebou zmizet všechny starosti bylo touhou mnoha lidí v minulém roce. Jízda rychlými auty je každoročně oblíbeným trhákem, který nikdy neomrzí. U tohoto zážitku si na své přišel nejeden závodník. Lze si vybrat jakýkoli vůz od Ferrari po Porsche a vyzkoušet si ho na okruhu. Pak už zbývá jen zkrotit všechny koně pod kapotou a užít si jízdu života.

Napsat komentář