Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Disneyland v Paříži: Nejoblíbenější zábavní park v Evropě

Volný čas

Disneyland v Paříži: Nejoblíbenější zábavní park v Evropě

Disneyland ve Francii je továrna na sny, kde zažijete hromadu zábavy s oblíbenými postavami z Disney. Za branami leží kouzelné světy pro celou rodinu a ikonické atrakce. Navštivte i Walt Disney Studios park a odneste si zážitek na celý život!

O Disneylandu

Disneylandy jsou pravděpodobně nejznámějšími zábavními parky na světě a najdete je v Severní Americe, Evropě i Asii. Atrakce jsou inspirované obrovským množstvím animovaných pohádek a filmů od Disneyho a těší se neutuchající popularitě. Evropský Disneyland, který leží ve Francii, projde ročně přes 16 milionů návštěvníků. Svou rozlohou 19,4 km² převyšuje i některá česká města nebo velké pražské čtvrti. Disneyland je rozdělen do tří hlavních sekcí: Disneyland park, Walt Disney studios a Disney Village. Brány parku leží přibližně 32 km od Paříže.

Disneyland v Paříží se vstupenkou i ubytováním

Co všechno zde zažijete?

Disneyland park

Stejně jako jeho američtí bratři je i tento park rozdělen do několika celků. Po vstupu přes bránu se ocitnete na Main Street, U.S.A, která je inspirovaná dětstvím Walta Disneyho a přenese vás do okouzlujícího amerického městečka. Právě tady se vám naskytne pohled na ikonický zámek Šípkové Růženky, jenž nejspíš dobře znáte z loga filmových Disney studií. V městečku najdete mnoho obchůdků, restaurací a kaváren. Doporučujeme navštívit zmrzlinárnu The Gibson Girl, americkou restauraci Casey’s Corner nebo francouzské vegetariánské bistro Market House Deli. Najdou se i tajná zákoutí – například skryté arkádové pasáže zahalené do útulného světla z plynových luceren, po kterých se vydáte na cestu do minulosti. Městečkem jezdí „hromadná doprava“ v podobě tramvajových koněspřežek z 19. století a často se zde pořádají přehlídky. Hlavní ulice je zakončena kruhovým objezdem, ze kterého se lze vydat do čtyř hlavních zábavních světů.

Pokud vyrazíte z Main Street, U.S.A, projděte turnikety přímo k nádhernému zámku Šípkové Růženky a ocitnete se ve světě čar a kouzel. Fantasyland vždy přitahovala fanoušky parku díky všem oblíbeným postavičkám Walta Disneyho. Vaše dětské pohádkové sny se stávají skutečností, když si můžete udělat fotku s Sněhurkou nebo Popelkou v Pavilonu princezen, nebo absolvovat jízdu v šálcích z čajového dýchánku, které známe z Alenky v říši divů. Nezapomeňte navštívit Let Petra Pana do Země Nezemě nebo si užít jízdu na kolotoči sloníka Dumba. Mickey Mouse vás rád přivítá v jeho domě kouzel a triků. Pinocchio vás provede plavbou a Alenčin Labyrint vám zamotá hlavu. Kromě toho vás podniky v areálu zásobí stylovými dobrotami, jako jsou špagety Lady a Trampa nebo Mickeyho pizza. A na závěr si můžete dopřát Popelčin skleněný střevíček.

V Adventurelandu, světě dobrodružství a tajemství, se ocitnete po projití portálu z Main Street, U.S.A. nebo Fantasylandu. Prozkoumáte starobylé ruiny Chrámu Nebezpečí s Indianou Jonesem a plundrování s Jackem Sparrowem. Můžete navštívit město záhad AgrabahAladinem nebo Ostrov dobrodružství. Tajemství odhalíte v domě Robinsonů v koruně stromu. Expedice vyžaduje energii a pitný režim. Jídlo si dopřejete v restauraci kapitána Jacka nebo Agrabah Café. Hakuna Matata nabízí autentickou africkou kuchyni a Cool Post osvěžení.

Z pirátů přímo do Divokého západu? V kouzelném světě Disneylandu je to možné – stačí si jen nazout boty s ostruhami a vykročit vstříc novým zážitkům ve westernovém stylu do sekce Frontierland. Čeká vás vzrušující projížďka strašidelnými štolami kolem Velké hromové hory s klikatou horskou dráhou. Pokud byste chtěli zažít něco klidnějšího, naloďte se na říční parník Thunder Mesa a užijte si pohodovou plavbu starým dobrým Divokým západem. Nebojácní se jistě odváží do Strašidelného domu, kde duchové, záhady a přízraky čekají na každém rohu. Pokud si myslíte, že dokážete kolt tasit nejrychleji ve městě, nesmíte minout střelnici Rustler Roundup, kde prokážete svůj střelecký um. Gastronomické podniky ve Frontierlandu nabízejí hlavně americkou a texasko-mexickou kuchyni. V bistru Fuente del Oro vám připraví tu nejlepší burritu ve městě, ať už s masem, nebo bez. Na vynikající grilovaná žebírka se chodí jedině do salonu Lucky Nugget, a vyhlášené veganské chilli dostanete v podniku Last Chance. Klasický steak nebo exotické kombinace francouzské a americké kuchyně vaří ve steak housu Silver Spur. Frontierland leží druhý zleva od zámku Šípkové Růženky a můžete se do něj dostat rovnou z Adventurelandu.

Discoveryland vás zavede do retro-futuristického světa Star Wars. Na oběžnou dráhu vás vystřelí horská dráha Star Wars: Hyperspace Mountain, kde zažijete epickou bitvu mezi Aliancí rebelů a Impériem. Vtahující atrakce Star Tours nabízí až 60 různých misí díky nové 4D technologii a provázet vás jimi bude droid 3-CPO. Hvězdnými válkami ale Discoveryland nekončí, dalším oblíbeným hrdinou, kterého potkáte, je Buzz Rakeťák. Staňte se jeho pilotem a střelcem na dráze Buzz Rakeťák: Laser Blast a společnými silami poražte zlého císaře Zurga. Ti nejmenší se mohou projet na elektrické XXL autodráze Autopia. Skvělý 4D zážitek pak slibuje koncert Mickeyho FilharMagie, který si užije celá rodina. Fanoušci Julese Verna nesmí minout záhadnou ponorku Nautilus. Zahnat hlad i chutě vyrazte do podniku Cafe Hyperion a Cool Station. Na menu jsou zajímavá tematická jídla – třeba BB-8urger nebo vafle Dartha Vadera. Tato vesmírná dobrodružství se nacházejí napravo od zámku Šípkové Růženky.

V parku se není třeba přemisťovat pěšky, protože park nabízí několik možností dopravy. Jednou z nich je obvodová železnice, která vás pohodlně dostane do všech hlavních částí.

Walt Disney Studios

Ve studiích se dozvíte o zákulisní práci na animovaných klasikách a shlédnete několik filmů. Nejste ale jen pasivními diváky – stanete se součástí příběhu. Stejně jako v Disneyland parku jsou i Walt Disney Studios rozděleny na několik tematických podčástí.

Disneyland v Paříži: Nejoblíbenější zábavní park v Evropě

V Toon Studiu zavítáte do pestrého světa Disneyovské animace. Koločoč s létajícím kobercem vás zavede do Agrabahu za Aladinem. Pro umělecké duše je tu možnost přihlášky do Akademie animace, kde se naučíte specifický styl kresby oblíbených postav od Disneyho. Na každém kroku narazíte na svého oblíbeného animovaného hrdinu.

Production Courtyard je domovem proslulé atrakce Twilight Zone Tower of Terror. Tato jízda vás zavede do opuštěného starého hotelu, kde výtahem projedete několik pater a zhlédnete tři krátké hororové filmy. Vzhledem k nekontrolovanému volnému pádu nedoporučujeme tento zážitek slabším povahám. Courtyard také hostí studiové divadlo, kde se odehrávají živé muzikály a jiná představení s populárními kreslenými postavičkami. Pokud zvládnete věž teroru, odměnou si jistě vychutnejte Mickeyho vaflí.

Projděte Disney Studio 1 a objevte filmování. Volně procházet mezi štábem a nasávat atmosféru natáčení. Proklouznout před kamery a stát se hvězdou. Autentický pocit Hollywoodu dodávají restaurace en Coulisse a Hep Cat Corner, kde si připadáte jako celebrita.

Worlds of Pixar nabízí atrakce, restaurace a představení. Horská dráha Crush Coaster z filmu Hledá se Nemo vám zvedne tep. Je klikatá, rychlá, a vozíky se během jízdy točí všemi směry. Vedle se houpe RC Racer, klasická pouťová loď v měřítku. Pro mírnější tempo je housenková dráha ​​Slinky Dog Zigzag Spin nebo Road Trip do světa filmu Auta. Dráha bez kolejí Ratatouille: The Adventure vybavená 3D filmovou projekcí je poklidná a zábavná. Věž atrakce Toy Soldiers Parachute Drop nabízí výhled a krátký volný pád. Na jídlo do červeného stánku Launch ‚N‘ Go! s výbornými sendviči nebo do food trucku Toon Studio Catering Co na sladkou dobrotu.

Marvel Avengers Campus je sekce zasvěcená nejúspěšnějšímu filmovému univerzu všech dob a hrdinou se zde může stát každý. Nejvýraznějším lákadlem je horská dráha Avengers Assemble: Flight Force. Díky ní se ponoříte do grandiózního souboje vašich oblíbených hrdinů a posvištíte při tom rychlostí až 92 km/h. Spider-Man ocení vaši pomoc v jeho W.E.B Adventure. Vaším úkolem nebude nic menšího než pochytat všechny robotické pavouky, kteří se vymkli Spider-Manově kontrole. Parkem se také procházejí vaši oblíbení hrdinové světa Marvel, takže si s nimi určitě pořiďte selfie nebo prohoďte pár vřelých slov. Ústředí Avengers je vám plně k službám.

Zábavní čtvrť Disney Village leží jen několik kroků od bran hlavních parků. Je veřejně přístupná a ke vstupu tedy nepotřebujete lístek. Najdete v ní nespočet obchodů se suvenýry i tematicky vybavené restaurace s vybranými specialitami. Nezapomeňte se prolétnout horkovzdušným balónem, ze kterého se vám naskytne romantický výhled na přilehlé okolí nebo vyrazte do místního kina. Večer se vesnička promění na malý festival, v rámci kterého se konají koncerty a jiná představení. Disney Village otevírá dřív a zavírá později než parky, takže si zde můžete zážitek prohloubit o ranní či večerní program.

Co si odnesete?

Disneyland nabízí různé stánky, butiky a obchody s Disney sortimentem. Zde koupíte vše od figurek vašich oblíbených postaviček po originální kostýmy a luxusní zboží. Park disponuje i tzv. selfie spoty s populárními postavami, kde si můžete pořídit unikátní snímek. Kromě toho si odvezete i fotografie z vybraných atrakcí. Nicméně nejvýznamnější je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat po celý život.

Jak se do parku dostanete?

K dispozici je kyvadlová doprava Magical Shuttle z pařížských letišť Orly a Charles de Gaulle. Jízdenku si můžete zabookovat na stránkách magicalshuttle.co.uk, kde si vyberete konkrétní spoj podle času vašeho příletu. Z Prahy a Vídně je nejlepší letět na letiště Charles de Gaulle. Vyhnete se zbytečným zastávkám a let trvá v průměru dvě hodiny.

Jen několik minut pěšky od bran parku leží vlaková stanice Marne-la-Vallée Chessy, na kterou jezdí regionální linka A (RER A) z Paříže. Cesta vlakem zabere asi 35 minut, ale záleží na tom, kde nastoupíte. Vlak jezdí ze stanic:

Val d’Europe, Torcy, Logne, Noisy Champs, Noisy-le-Grand – Mont d’Esty, Bry-sur-Marney, Neuilly-Plaisancey, Val De Fontenay, Vincennes, Nation, Gare De Lyon, Chatelet les Halles, Auber, Charles De Gaulle Etoile, La Défensey, Nanterre-Préfecturey, Nanterre-Universitéy, Nanterre-Villey, Rueil-Malmaisony, Chatou-Croissyy, Le Vésinet-Centrey, Le Vésinet-Le Pecqy, Saint-Germain-en-Layey.

Co dalšího je dobré vědět?

  • Park má speciálního průvodce a programy pro handicapované návštěvníky. Disneyland je uzpůsobeny tak, aby si magický zážitek odnesli úplně všichni.
  • Otevírací doba se stále mění. Před návštěvou ji tedy zkontrolujte zde.

Napsat komentář