Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Lázně Sárvár – 8 důvodů, proč je zamilovat

Volný čas

Lázně Sárvár - 8 důvodů, proč je zamilovat

Světová kvalita lázní není vzdálená. Termální prameny ve městě Sárvár jsou pouhé tři hodiny jízdy z Brna a nesou titul Královské lázně Evropy. Zde je osm důvodů, proč je zamilovat:

1. Dva léčivé prameny

Lázeňská historie Sárváru začala v roce 1961, kdy byla objevena termální voda s léčivými účinky při hledání ropy. Místní termální lázně čerpají z dvou ozdravných pramenů:

První pramen vyvěrá z hloubky 1 300 m a dosahuje teploty až 43 °C. Obsahuje chlorid sodný, kyselinu uhličitou a stopové prvky, což je ideální pro léčbu pohybového ústrojí a rehabilitaci po sportovních zraněních. Koupel v této termální vodě dokonale uvolní ztuhlé svalstvo po náročných dnech.

Druhý pramen je rovněž bohatý na chlorid sodný, kyselinu uhličitou a stopové prvky, a dále obsahuje jód, brom a fluor. Voda dosahuje teploty okolo 83 °C a po ochlazení má nenahraditelný účinek při léčbě svalů, kloubů, gynekologických i kožních onemocněních. Po odpaření z ní získáváme cennou sůl, kterou si můžete odvézt a vytvořit si doma ve vaně menší repliku sárvárských termálů.

2. Neskutečných 55 000 m² termálních radovánek a relaxace

Otevřeny v roce 2002, moderní lázně se rozkládají na 55 000 m², z toho 3 600 m² tvoří bazény. Vnitřní bazény s léčivou vodou o teplotě 32 – 38 °C vás nadchnou už při vstupu. Unavené svaly, bolavá záda a klouby promasírujte různorodými vodními trysky. V létě se odpočinková plocha rozšiřuje o vnější zážitkové i léčebné bazény.

3. Mistrovské saunové rituály

Posilněte imunitu v luxusním saunovém světě lázní Sárvár. Vstupte do oázy klidu s finskými a bio saunami, parními lázněmi a aroma kabinami. V zimě se zúčastněte saunových seancí s profesionálním vedením. Uvolněte tělo i mysl vůněmi medu, soli, čokolády, jogurtu nebo ovoce. Osvěžte se pod zážitkovými sprchami a procházkami po Kneippově chodníku s oblázkovým dnem. Dopřejte si také wellness centrum s léčebnými procedurami a masážemi.

Sárvár – Nejoblíbenější pobyty

Maďarsko v 3* hotelu s propojením na lázně

Termal Hotel Mesteri

Termální lázně a wellness v Sárváru

Lázně Sárvár - 8 důvodů, proč je zamilovat

TOP lázeňský pobyt v Sárváru s animacemi

Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spasuperior

Sárvár s neomezeným vstupem do lázní + saun

4. Unikátní čištění vody chránící přírodu i zdraví

Novinkou v lázních je ultrafiltrační zařízení na čištění vody, které chrání životní prostředí i zdraví návštěvníků. Termální voda v lázních Sárvár je čištěná bez chlóru, což vede k křišťálově čisté vodě bez bakterií a chemických látek, která nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku.

5. Dokonale oddělená zóna zábavy od relaxační

Klidová zóna odděluje zábavní atrakce od nadšených dětí. Relaxaci tedy nic neruší. Pro ty, kdo cestují za zábavou, je rodinná část propojena s lázněmi chodbou. Zde vás čeká středomořská atmosféra a mnoho bazénů s atrakcemi pro děti různého věku. Vyzkoušejte umělý příboj, projet se po široké skluzavce vhodné pro celou rodinu, nebo se odvážně vrhněte do jednoho z tří tobogánů, které se točí vně i uvnitř budovy.

6. Slunce, pirátská loď a adrenalinové tobogány

Od května do září si užijte s dětmi zábavu na slunci – venku nabízíme plavecké i dobrodružné bazény s atrakcemi pro všechny věkové kategorie. Rodiče ocení bazén s mělkou vodou pro batolata a děti se budou bavit na dobrodružném bazénu s pirátskou lodí a vodním hradem plným prolézaček a skluzavek. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet tobogány s názvy Kamikadze, Turbulance a 107 metrů dlouhý Aquatube!

7. Nadstandardní služby pro děti

Pokud plánujete návštěvu Sárváru bez dětí, abyste si odpočinuli, nebojte se – místní termální lázně mají vše, co potřebujete. Rodiče oceňují dětský koutek s kuchyňkou na ohřev jídla a přebalovací místností, kde se o malé děti starají kvalifikované vychovatelky. Pro děti starší tří let je péče zcela zdarma. Zkušení animátoři připravují programy, které zaujmou i ty nejvíce neposedy. A pokud preferujete mít své děti na očích, můžete se ponořit do vířivky v rodinné části lázní s výhledem přímo na dětský bazén.

8. Sárvár nabízí i zajímavé památky a další atrakce

Lázně skončily, výborně jste se najedli v jedné z mnoha skvělých restaurací, ale stále se nechcete vrátit domů? Navštivte centrum Sárváru s mnoha památkami a zajímavostmi. Hrad Nádasdy hostil slavnou Alžbětu Báthoryovou. Prohlédněte si vzácné barokní nástěnné malby a expozici o historii husarů, k dispozici jsou doprovodné materiály v češtině. Pokud přijedete do Sárváru v červenci, navštivte historický festival pojmenovaný po nejznámějším obyvateli hradu, Ferenci Nádasdym.

Jen 5 minut chůze od hradu najdete proslulé arboretum Sárvár, kde kromě pestré sbírky rostlin a dřevin nesmíte minout mohykána – dub starý přes 350 let. Děti si užijí dobrodružný park s lanovou dráhou ve výšce až 8 m plný výzev a zkoušek odvahy. Nebo zkusíte lezeckou stěnu, rýžování zlata a lukostřelbu? V Sárváru je opravdu hodně možností.

Napsat komentář