Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

Turizmus

Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

Hory jsou zasypané sněhem, vleky v plném proudu a vy už se také chystáte na lyže. Jenže kam s celou rodinou? Poradíme vám, kde se dá s dětmi nejen lyžovat, ale také kam je můžete vzít na zajímavé výlety a sami si dopřát relaxaci.

České svahy nabízejí ideální podmínky pro malé lyžaře a mají skvělé zázemí pro výuku začátečníků včetně těch nejmenších. Pokud se letos chystáte na zimní dovolenou s celou rodinou, nechte se inspirovat našimi tipy, kam s dětmi.

Krkonoše

Rodiny s dětmi v oblasti Černá Hora – Janské Lázně mají skvělé vybavení. Kabinová lanovka, Černohorský Expres, vás dostane na vrchol Černé Hory, kde najdete LIVE park Černá hora. Nemusíte se bát vzít sem malé děti – je zde dětský koutek, přebalovací pult a sprchy. Děti do 6 let lyžují zdarma a mají k dispozici dětský vlek s veselými pomůckami. Velkou výhodou je přenosný skipas pro rodiče, kteří se střídavě starají o nelyžující dítě.

Dětské lyžařské parky nabízejí další možnosti v této oblasti. Skibusem zdarma se dostanete do ski areálů Duncan, Hofmanova Bouda nebo Černý Důl.

Tipy na výlety

 • Termální lázně Janské Lázně – S dětmi dopřejete wellness v tamním aquacentru s bazénem protiproudu, perličkovými lůžky, vnitřními i venkovními vířivkami a saunami.
 • Stezka korunami stromů Krkonoše – Na netradiční vyhlídkovou věž můžete vystoupat i v zimě a děti se dozví něco o přírodě Krkonošského národního parku.

Benecko je lyžařská oblast ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Kromě deseti lyžařských areálů a sjezdovek nabízí blízkost Špindlerova Mlýna (cca 20 km) a možnosti běžeckého lyžování po přes 100 km upravovaných tras, včetně Krkonošské lyžařské cesty.

Děti se mohou těšit na výuku lyžování v dětském parku, kde je k dispozici i Family aréna s lyžařským pásem dlouhým 100 m, slalomy a výukovými pomůckami. Ski areál Benecko pravidelně pořádá pro rodiny Veselé soboty.

Návrhy na výlety

 • Sportovní centrum Jilemnice – Kromě sportovních aktivit zde můžete relaxovat v plaveckém bazénu, sauně nebo solné jeskyni. Součástí komplexu je i dětský bazén s vodním chrličem, a děti do výšky 100 cm mají vstup zdarma.
 • Aquapark Špindlerův Mlýn – Užijte si zábavu s dětmi na tobogánu, ve vlnité řece a dalších atrakcích. Děti do výšky 100 cm mají vstup zdarma a odpolední vstupné zahrnuje volný vstup do saun.

Ve Špindlerově Mlýně si užijete 3 km sáňkařskou dráhu, výlet k prameni Labe nebo bruslení na venkovních rekreačních plochách u restaurace Artex (vlastní brusle) nebo Labužník (půjčovna k dispozici).

Při pobytu v Krkonoších si nezapomeňte vyřídit regionální slevovou kartu. Zjistěte, kdy se karta opravdu vyplatí zde.

Jeseníky

Pobyt s dětmi vám doporučíme hned na několika místech. Například Ostružná je obcí, v jejímž okolí najdete více než pět dobrých ski areálů a sjezdovek. JONAS PARK Ostružná zahrnuje šest upravovaných sjezdovek, dětský park s dětským vlekem a lyžařskou školou a snowpark se snowtubingem.

Kde ještě lyžovat?

 • Ski areál Ramzová
 • Ski areál Pod Klínem
 • Ski areál Kaste Petříkov
 • Ski areál Branná

Tipy na výlety

 • Jeskyně Na Pomezí – Největší „mramorová“ jeskyně v Česku, otevřená i v zimě. Prohlídkový okruh trvá 45 minut, zpřístupní vám 400 m jeskyně.
 • Ruční papírna Velké Losiny – Nahlédněte do historie výroby papíru i do skutečné papírny. V zimní sezóně je papírna v provozu do 15 hodin, prohlídky jsou možné každý den kromě pondělí.
 • Termály Losiny – Zde najdete dětský bazén s tobogánem, aktivní bazén s chrliči, jeskyní a divokou řekou, termální bazén k relaxaci a prohřátí organismu. Termály nabízí výhodné rodinné vstupné.
Velký přehled: Kam s dětmi v zimě na hory v Česku a tipy na výlety pro celou rodinu

Nejvyšší horou Jeseníků je Praděd, vaše kroky by tedy měly vést i do Vrba pod Pradědem a okolí. Přímo ve Vrbně najdete ski arénu s novou bobovou dráhou, která funguje po celý rok. Zdejší sjezdovka je vhodná pro rodiny s dětmi, k dispozici je vlek pro děti do 5 let a lyžařská škola.

Přilehlý Ski areál Kopřivná v Malé Morávce má pro děti dětský park s překážkovou tratí a snowtubingem, také zde funguje lyžařská škola. Za výhody areálu lze považovat skipas v ceně výuky a atrakci zvanou big air bag, největší doskokovou matraci v ČR. Zde si zalyžujete na sjezdovce o délce 1 350 m, kde je čtyřsedačková lanovka.

V okolí najdete další ski areály s dětskými skiparky, lyžařskými školami a půjčovnami vybavení. Pokud si chcete od lyžování oddychnout, oceníte blízkost Karlovy Studánky i města Jeseník.

Tipy na výlety

 • Sportovně zábavní centrum Bělá – Centrum zahrnuje hernu pro děti do 12 let, sál Svět sportu s možností vyzkoušet různé sportovní disciplíny a knihovnu pro dospělé. Otevřeno je denně kromě středy.
 • Priessnitzovy lázně Jeseník – Lázně v Jeseníku jsou proslulé vodoléčebnými procedurami a jedinečným balneoparkem. V zimě je v prostoru lázní také otevřeno kluziště. Bruslení začíná každou celou hodinu a vybavení lze zapůjčit.
 • Muzeum kostek a stavebnice Lega – V muzeum u Priessnitzových lázní se nachází asi tisícovka modelů z Lega, dětský koutek a exkluzivní prodejna Lega.

Pokud chcete s dětmi vyrazit i na běžky, doporučujeme variabilní krátké okruhy Rejvízskými loukami. Zdatnější běžkaři můžou vyzkoušet stopy mezi rašeliništěm Skřítek a Malou Morávkou nebo Údolím Bělé.

Beskydy

Zimní rodinná dovolená v Beskydech, jedním z nejlepších míst jsou Velké Karlovice. Okolí nabízí šest ski areálů pro lyžaře všech úrovní, s dětskými vleky, pohyblivými koberci a zábavnými prvky na sjezdovkách. Ve Ski areálu Razula je maskot Razulák a v ceně výuky lyžování je vstup do areálu dětského lyžařského parku a 50% sleva v půjčovně na Horalu. Velké Karlovice jsou ideální pro běžkaře s 50 km tras ve 12 okruzích.

Tipy na výlety

 • Wellness Horal – Ve Velkých Karlovicích je wellness s termálními bazény a saunami. Pro děti je přímo u bazénu dětský koutek, plavecký bazén a dětský bazén s vodním hřibem.

Další možnosti lyžování pro celou rodinu na Valašsku představuje obec Bílá na spojnici mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Frýdkem-Místkem. Můžete na výlety do obou měst, ale ve zdejším ski areálu má dítě do 6 let v doprovodu rodiče časové jízdné zdarma a čeká tu skvělý dětský park. Jsou dostupné dva pojízdné pásy, lanový a talířkový vlek, lyžařský kolotoč, zimní tubingová dráha a zábavné pomůcky, které zpestří první kroky vašeho dítka na lyžích.

Tipy na výlety

 • Valašské muzeum v přírodě – Prohlédněte si Valašskou dědinu, Mlýnskou dolinu a Dřevěné městečko a přibližte dětem řemesla, folklórní tradice a život na vesnici v polovině 19. století.
 • Aquapark Olešná – Na okraji Frýdku-Místku rodina si užije aquapark s krytým bazénem, vířivkou a dětským brouzdalištěm. Otevřeno denně, s rodinným vstupným.
 • Technické muzeum Tatra Kopřivnice – Sledujte historii československé značky Tatra, děti se pobaví s pracovním sešitem Dráček Tatrováček.

Pokud jste v Beskydech, nezapomeňte navštívit sochu Radegasta na hoře Radhošť a lidovou architekturu na Pustevnách.

Lipno

Spousta rodin v zimě neobejde Lipno. Dětem se věnuje Lišák Fox, několik lyžařských škol je k dispozici a výuka vyvrcholí závody. Výukové parky Fox a Bambini jsou zdarma. Na Lipně v zimě lze zažít mnoho zážitků. Na zamrzlé přehradě se bruslí, Stezka korunami stromů Lipno je v provozu a každého pobaví bobové dráhy Slideland Lipno. Dle libosti si užijete také wellness v místních resortech.

Z Lipna je snadné vyjet lyžovat do Rakouska. Na dosah jsou Skiareál Hochficht, Skiareál Sternstein a Lyžařský běžecký areál Schöneben.

Tipy na výlety

 • Aquapark Frymburk – Na ploše 1 500 m čtverečních vás čeká zážitkový bazén s tobogánem, divokou řekou, plaveckými drahami a dětským bazénem se skluzavkou.
 • Aquaworld Lipno nad Vltavou – V aquaparku s výhledem na Lipno je plavecký bazén, kruhový bazén s atrakcemi a dětské brouzdaliště. Nabízí vodní skluzavku, protiproud a finské sauny.
 • Hopsárium Lipno – Děti si hrají v prolézací věži se střílecími děly, skluzavce a trampolínách. Všechny atrakce jsou certifikované a k dispozici je i bistro s občerstvením.

Už víte, kam pojedete lyžovat? Rádi vám poradíme, jak se sbalit na hory, a můžete vyrazit. Nebo byste náš seznam doplnili o další místa? Kam se chystáte na lyže s dětmi vy?

Napsat komentář