Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Kam na prodloužený víkend s dětmi?

Volný čas

Kam na prodloužený víkend s dětmi?

V květnu kromě sluníčka netrpělivě vyhlížíme i dva prodloužené víkendy. Chcete si vzácné a zasloužené volno užít naplno i se svými dětmi? Je libo příroda, voda, zábava nebo trochu poučení? Tipy na to, co dělat s celou rodinou naleznete v tomto článku.

Dobrou správou je, že jak u nás, tak v zahraničí je možností spousta. Co si vybrat záleží nejvíce na věku a povaze vašich ratolestí. Pro neúnavné dobrodruhy nejvíc doporučujeme vybití energie v lanových parcích nebo aquaparcích. Pro menší děti jsou ideální pohádkové vesničky a strašidelné hrady. Větší děti nalákejte třeba na westernpark, vědecké centrum nebo jízdu na koni. Ať už se vydáte za oddychem a zábavou kdekoli, určitě si to krásně užijete už jen proto, že budete spolu. 🙂

Z pohádky do pohádky

Malé i velké zažijí legraci a překvapení v kouzelném světě pohádek. Navštívit můžete Pohádkovou vesničku na Vysočině, kde lze i přímo přespat v pohádkových chaloupkách. U sousedů zase můžete zavítat do Habakuků v slovenských Donovalech u Nízkých Tater nebo do oblíbeného Rabkolandu v Polsku.

Vysočina: Léto plné zážitků v Resortu Šikland s snídaní, neomezeným vstupem do Šiklova mlýna + koupaliště

Větší děti ocení divokou atmosféru Západu v westernových městečkách. Mezi nejlepšími jsou Šiklův mlýn a Boskovice. Šiklův mlýn nabízí celodenní program ve westernovém městečku, relax v aquaparku, zvířata v zooparku a další atrakce. I westernové městečko v Boskovicích má pro rodinu spoustu lákadel. Půjčte si kozu, zastřílejte si nebo se podívejte do saloonu.

V korunách stromů a v náruči přírody

Skvělým způsobem, jak strávit čas venku v přírodě a zažít něco neobvyklého, je navštívit lanový park. Lanové stezky plné překážek jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Lezení je 100% bezpečná adrenalinová zábava, která vás rozhýbe, pobaví a bude krásným společným zážitkem pro celou rodinu. Pokud máte obavy, můžete se i tak podívat do výšek. Stezka korunami stromů Lipno je unikátní atrakce a první svého druhu v ČR. Po ní se pohodlně procházíte mezi vrcholky jehličnatých stromů.

Další nezapomenutelnou přírodní aktivitou je společná projížďka na koních, i pro úplné začátečníky. Mnoho jezdeckých klubů a rančů po celé republice tento zážitek nabízí. Je známo, že svět vypadá nejkrásněji z koňského hřbetu, tak proč si to neověřit s celou rodinou?

Hrady a strašidla

Návštěvy hradů a zámků nemusí být pro některé jen nekonečná prohlídka stejně vypadajících místností. Co když vám řekneme, že to nemusí být vždy takové? Přijďte se nechat vystrašit na Draxmoor v Dolní Rožince. Historická sýpka ze 17. století je proměněna na strašidelný zámek s třemi patry, strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kinem, strašidelným výtahem a novým zámeckým nádvořím s pohádkovými domečky na kuřích nožkách, soškami pohádkových postaviček a skákacím hradem.

Nejoblíbenější pobyty v Česku

Písek: 4* wellness pobyt s bazénem a saunou

Jižní Morava stylově s neomezeným wellness

Hotel Happy Star

Jižní Morava

Mariánské Lázně s wellness a 14 procedurami

Mariánské Lázně

Beskydy u Pustevny s dvěma bazény

ibis Styles Relax Rožnov pod Radhoštěm

S čerty nejsou žerty. To sice říká, ale čerti mohou být zábavní. Ověřit si to můžete v Muzeu čertů v Úštěku. Černovlasý kudrnatý vládce zdejšího pekla vás provede velkou hradní expozicí a poskytne výklad vskutku nevšední. Dozvíte se třeba, co v muzeu čeká hříšnou duši.

Pro malé vodníky a žabky

Pokud máte pocit, že místo dětí vychováváte spíše ryby, když jste u jezera nebo moře, je to jasné. Odpovědí na prodloužený víkend jsou vodní radovánky pro celou rodinu. Vypravte se třeba do Aquapalace v Praze, kde lze nalézt tolik atrakcí a lákadel, že na úctyhodné ploše 9150 m² udělají radost všem, od malých plaváčků, přes teenagery a rodiče až po babičky. Dobrým tipem je i Aqualand Moravia, nejmodernější zábavní vodní centrum v České republice, naleznete jej v turistické lokalitě jižní Moravy s nádherným výhledem na Pálavu. K dětské radosti ovšem většinou stačí najít jakýkoliv aquapark poblíž.

TIP TÝMU TRAVELKING: Starší děti nechte ve vodě klidně samotné a dopřejte si relaxaci třeba na masáži nebo v sauně. 😉

Zábavné poznání

Pokud chcete dětem nabídnout nejen zábavu, ale i nové poznatky, vydejte se do zábavních vědeckých center. Zde si užijí věční zvědavci a koumáci, kteří neustále přemýšlí nad tím, kam zmizí vše, co spláchneme do záchodu, proč se zrcadlo zapráší při horké koupeli, jak elektřina proudí do zásuvky, a zda je bílá opravdu bílá.

Liberec: Pobyt v moderním Wellness Hotelu Babylon s aquaparkem, saunovým světem a lunaparkem

Navštívit můžete moderní science centrum iQLANDIA v Liberci s planetáriem, stovkami interaktivních exponátů a prvním humanoidním robotem v ČR. V Brně pak čeká VIDA! science centrum s aktivitami jako odpalování vodíkové rakety, zpravodajství o počasí, zmrazení vlastního stínu, zážitkem zemětřesení, vytvořením tornáda nebo rozluštěním záhady Bermudského trojúhelníku.

Místa, kde zamilují vaše děti

Plánujete strávit pár dní s rodinou mimo domov a chcete, aby si vaše děti užily každou chvíli? Rádi vám doporučíme hotely, které srdečně vítají nejen malé hosty, ale také nabízejí širokou paletu služeb a zábavy.

Pokud navštívíte Maďarsko, skvělou volbou je rodinný pobyt v Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa v lázeňském městě Sárvár. Tento ověřený hotel je propojen s termály Sárvár, kde se bude líbit celé rodině. Na děti zde čeká dětská část s bazény, atrakcemi, tobogány a animačním programem. Dospělí budou nadšeni z léčivých účinků vody i prohřátí v saunovém světě. Mezi rodiči s dětmi je oblíbený ověřený Portobello Wellness & Yacht Hotel v Ostřihomi, který leží přímo na hranicích se Slovenskem. Hotel se pyšní označením „Baby Friendly“, a tak zde na malé hosty čeká vybavení v lázních i přímo v hotelu. Oblíbený animační program s maskotem krokodýlem Zozem si užije celá rodina!

V Polsku doporučujeme hotel Kompleks Beskid, v malebné přírodě polského pohraničí, jenom 20 km od Slovenska a 10 km od lázeňského města Rabka. Hotel nabízí bazén, v okolí mnoho turistických tras a skvělý zábavný park pro celou rodinu Rabkoland.

V Rakousku vsaďte na Kinderhotel Schneekönig, s wellness, bazény a každodenním programem pro děti s animátory, včetně provazolezectví, spouštění na laně nebo rybaření. Vedle hotelu je zábavní park Heidi Kindererlebnispark. Nabízíme služby přizpůsobené dětem, jako jsou poloviční porce jídla, dětské stolečky, kvalitní dětské postele, dětská vanička, postýlka a vysoké židličky.

Máte tipy na výlety pro celou rodinu? Jaké jsou vaše zkušenosti se službami pro děti v hotelích doma i v zahraničí? Sdílejte své názory v komentářích.

Napsat komentář