Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik

Vydejte se s Nikolou, členkou našeho Travelking týmu, do Slovinska, konkrétně do Hotelu Terme Snovik v Savinjských Alpách. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 4.6.2023 – 6.6.2023
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Terme Snovik
  • Lokalita ubytování je: Savinjské Alpy
  • Cestovala jsem: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Slovinsko v Hotelu Terme Snovik s vlastními termálními bazény a saunovým světem + polopenze a animace

Cesta k Hotelu Terme Snovik

Z Klobouku u Brna jsme vyrazili směrem k Hotelu Terme Snovik, kde jsme se zastavili na cestě do Chorvatska.

Cesta přes rakouské a slovinské dálnice trvala přes pět hodin. Rakouská dálniční známka na deset dnů stála 10 EUR, slovinská na 7 dní 15 EUR. Obojí lze zakoupit online, na čerpacích stanicích nebo u hraničních přechodů. Naše cesta proběhla v červnu hladce, bez kolon. Mimo hranice je benzin výrazně dražší, proto doporučuji doplnit nádrž před odjezdem.

Parkování

V hotelovém areálu najdete velké asfaltové parkoviště s dostatečným počtem parkovacích míst. Parkování nemusíte předem hlásit; jednoduše zaparkujete u jednotlivých domků, ze kterých se areál skládá. Pro vjezd a výjezd z areálu slouží čipová karta, která zároveň funguje jako klíč od pokoje.

Kde jsme se ubytovali?

Areál Hotelu Terme Snovik leží v malé vesničce Snovik. Budete se zde cítit jako na samotě u lesa. V obci je jen pár domků a obklopují ji lesy – nejsou zde obchody ani restaurace, zato si tu ale užijete naprostý klid a čistý vzduch. Tuto lokalitu zajisté ocení milovníci pěší turistiky a procházek po lesích. Pokud by se vám ale zastesklo po městském životě, můžete se vydat do centra Lublaně, které je od hotelu vzdáleno pouze 40 minut jízdy autem. Poblíž se nachází také staré městečko Kamnik – díky skvělému dopravnímu značení tam dojedete velmi snadno.

V hlavní budově najdete recepci, restauraci, termální bazény a wellness. Ponechte si zavazadla v autě při check-inu. Na recepci obdržíte čipovou kartu a číslo svého pokoje (čipová karta slouží pro otevírání závory při vjezdu a výjezdu z areálu). Ubytování je v osmi samostatných domečcích rozmístěných po areálu. Každý domek má tři patra a vlastní vchod. Snídaně, večeře a wellness budete navštěvovat venku, jelikož jsou domky rozeseté po areálu. Naše ubytování, domek č. 3, bylo od hlavní budovy vzdáleno jen 200 metrů mírně z kopce.

Pokoj obsahoval velkou postel, skříně, židle, televizi, lednici (bez minibaru) a klimatizaci. Koupelna disponovala sprchovým koutem, toaletou a bidetem. K dispozici byly sprchové gely, ručníky, župany a fén. Ve všech pokojích, hlavní budově i u bazénů byla dostupná WiFi s solidním signálem.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s vlastními termálními bazény v Hotelu Terme Snovik

Jak jsme se stravovali v ubytování?

Během našeho pobytu jsme měli polopenzi. Snídaně jsou podávány ve formě švédských stolů v hlavní budově od 7:30 do 10:00 hodin. V jídelně je dostatek místa k sezení a jsou zde k dispozici i dětské židličky. Nabídka snídaně potěší milovníky sladkých i slaných pokrmů, včetně míchaných vajec, slaniny, grilované zeleniny, šunky, sýrů, čerstvého ovoce, domácích džusů a sójového mléka. Zvláště jsme si pochutnali na pomazánkách a na croissantu s marmeládou. Chyběl mi však zelený čaj, který nebyl k dispozici ani jeden den, ale naštěstí jsem si mohla vychutnat horkou čokoládu z kávového automatu. Jídla bylo dostatek po celou dobu pobytu.

Večeře se podávala formou bufetu. Začínala pozdě – od 18:30 do 21:00. Přijeli jsme v neděli, a tak jsme nestihli tradiční slovinskou večeři, která se v hotelu podává každou sobotu. Určitě to musí být chutný zážitek. 🙂 Na výběr byly dvě polévky, tři druhy masa (ryba, kuřecí a vepřové) a různé přílohy (listový salát, těstoviny, noky). Jako dezert jsme si mohli dát domácí řezy nebo zmrzlinu. Každý den byla jiná nabídka a od každého jsme vyzkoušeli kousek – některé maso nám přišlo trochu vysušené. Pití k večeři se objednávalo zvlášť a za poplatek.

Jak jsme se najedli v okolí?

V hotelové restauraci si během dne můžete objednat nápoje a jídlo z menu. Líbilo se mi, že jsme mohli objednat i v samostatné části restaurace, která je přístupná z bazénového areálu. Oběd tak můžete vychutnat v plavkách. Obsluha byla o něco pomalejší, ale jídlo bylo rychle připraveno.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Župany jsme měly připravené na pokoji, ale doporučuji si vzít pantofle do bazénu z domu. Náramky pro vstup do termálních lázní jsme dostali při příjezdu – dva vstupy byly v ceně balíčku. Voda měla 32 °C, takže se v ní skvěle plavalo i relaxovalo. V bazénu jsou masážní trysky, které zapínají v pravidelných intervalech. Okolo bazénu je dostatek lehátek k odpočinku. V lázních také můžete využít vířivku nebo Kneippovu lázeň.

Celý den pršelo, tak jsme strávili většinu času v termálech. Na oběd jsme zajeli do hotelové restaurace, která je spojená s bazény. Jedinou nevýhodou bylo, že v pondělí probíhala výuka plavání pro děti, což způsobovalo hluk. Když děti odjely, opět nastal klid. Z bazénu je přístupná i sluneční terasa a za poplatek (9 EUR) můžete navštívit saunový svět. Vstup lze zakoupit buď v rámci balíčku nebo samostatně. V hotelovém areálu je také venkovní bazén se skluzavkami a tobogány, které v červnu ještě nebyly otevřené.

Kam vyrazit na výlet?

  • Počasí nepřálo, tak jsme v okolí nic nenavštívili, jen jsme si dali krátkou procházku. Lesy okolo hotelu nabízejí naučnou stezku s úkoly pro protažení těla.
  • Z hotelu se můžete vydat na různé turistické trasy nebo autem zajet do okolních měst, jako je například Kamnik nebo Lublaň.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Terme Snovik

Hotelový areál Terme Snovik leží daleko od civilizace, v krásné přírodě uprostřed lesů. Hned jak vystoupíte z auta, ucítíte čerstvý vzduch. V hlavní budově sídlí recepce, restaurace a lázně. Domky s pokoji jsou rozesety po celém areálu a vkusně zařízené, včetně balkonu s krásným výhledem na okolní kopce. Hotel je ideálním výchozím bodem pro toulky turistickými trasami. Skvěle si zde užijete i během deštivých dnů – můžete si odpočinout u termálního bazénu či v saunách. Pobyt vřele doporučuji milovníkům přírody a klidu. Zde jsme si krásně odpočinuli.

👍 Pobyt v Hotelu Terme Snovik byl osobně ověřen Nikolou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu můžete s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář