Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objasnění Nejlepších Českých Míst: 8 Perel, Kde Uvítáte Mořskou Atmosféru

Architektura

Objasnění Nejlepších Českých Míst: 8 Perel, Kde Uvítáte Mořskou Atmosféru

V Česku existuje osm míst, kde můžete zažít atmosféru moře. Představujeme vám výběr nejkrásnějších přehrad a vodních nádrží, které stojí za návštěvu. Užijte si s námi léto naplno na jejich travnatých nebo písečných plážích.

Toužíte po dovolené u moře, ale nechce se vám cestovat daleko? Máme pro vás řešení! Objevte s námi osm českých míst, kde si připadáte jako na riviéře!

1. Vodní Nádrž Slezská Harta

Údolní nádrž Slezská Harta leží na řece Moravici v Nízkém Jeseníku, jihovýchodně od Bruntálu. Je nejmladší přehradou v České republice, postavenou pro posílení vodárenského zdroje Kružberk. Součástí je malá vodní elektrárna. Kromě koupání a opalování, je zde oblíbené rybaření, plavba na loďkách, jachting a windsurfing. Vyzkoušejte vyhlídkovou plavbu nebo si půjčte elektroloď, šlapadlo nebo paddleboard. Možností vyžití je dost. Nedaleko je 780 metrů vysoký kopec Velký Roudný, největší a nejzachovalejší stratovulkán v České republice.

Podívejte se na tipy na ubytování, ať máte vodě blízko.

2. Lipno Water Reservoir

The Lipno Water Reservoir is the largest artificial lake in the Czech Republic, stretching 44 kilometers in length and reaching its greatest width near Černá v Pošumaví at 10 kilometers between its shores. It is aptly referred to as the South Bohemian Sea. Situated in the Bohemian Forest on the upper reaches of the Vltava River, Lipno lies on the border of a national park and the protected landscape area of Šumava. The reservoir is formed by a system of two dams, artificial reservoirs, and hydroelectric power plants. Lipno boasts beautiful beaches, with some of the finest located in Lipno nad Vltavou, Frymburk, and Černá v Pošumaví. The reservoir is rich in boat transportation, offering both regular ferry services and sightseeing cruises. Resorts along Lipno provide equipment rentals for water sports. Try your hand at paddleboarding, kayaking, or recreational sailing.

Podívejte se na tipy ubytování, ať máte k vodě opravdu blízko.

3. Vodní nádrž Brno

Brněnská přehrada, dříve nazývaná Kníničská přehrada, byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940 jako zásobárna pitné vody pro Brno a zdroj elektrické energie. Dnes je hlavně vyhlášenou brněnskou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Přehradu brázdí 6 parníků zastavujících na obou březích, kolem přístavišť najdete letní restaurace a zahrádky. Sportovního vyžití se na přehradě nabízí mnoho, a několik půjčoven vám zaručí možnost si vyzkoušet všechny druhy vodních sportů, jako je jachting, paddleboardy, kajaky či osmiveslice. Kolem přehrady se rozkládají rozlehlé lesy s pěšími i cyklostezkami. Na začátku léta se každoročně na přehradě koná přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis.

Podívejte se na tipy ubytování u vody.

4. Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny, ležící na dolním toku Dyje, tvoří soustavu tří přehradních nádrží: horní Mušovskou, střední Věstonickou a dolní Novomlýnskou. Mušovská je vyhrazena pro rekreaci, Věstonická slouží jako přírodní rezervace pro hnízdění ptáků a Novomlýnská pro závlahu, elektřinu, rybolov i rekreaci. Tyto nádrže byly vybudovány v 70. letech k ochraně před povodněmi a k podpoře zemědělské produkce, přičemž nahradily rozsáhlou lužní krajinu. Kromě koupání a rybolovu, na Mušovské přehradě můžete provozovat i windsurfing, wakeboarding, paddleboarding a šlapadla. Okolí je propleteno pěšinami a cyklostezkami, takže pokud vás omrzí jihomoravské moře, vydejte se na výlet na Pálavu.

Objasnění Nejlepších Českých Míst: 8 Perel, Kde Uvítáte Mořskou Atmosféru

Podívejte se na tipy ubytování, ať jste k vodě opravdu blízko.

5. Vodní nádrž Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš je osmou největší přehradou v Česku a nazývá se východočeským mořem. Je rozdělena Rovenskou hrází a průměrně dosahuje hloubky 10 metrů. Postavena byla za účelem protipovodňové ochrany a dnes slouží jako oblíbené rekreační místo ve východních Čechách. Velmi populární je zde rybolov, během léta se v autokempu Rozkoš ubytovává celá osada rybářů. Nabízí se zde i romantické koupání a milovníci surfování zde rovněž najdou své. V autokempu se nacházejí hospody i motokáry. Okolní památky lákají k výletům, jako například Babiččino údolí nebo zámek Ratibořice.

Zkuste tipy na ubytování, blízko vody.

6. Orlická přehrada

Orlická přehrada, součást Vltavské kaskády, je největší, nejvyšší a nejmohutnější na Vltavě a Česku podle objemu vody. U hráze je hydroelektrárna s čtyřmi Kaplanovými turbínami. Přehrada leží u zámku Orlík, po kterém dostanete lodní dopravou k hradu Zvíkov. Na Orlíku je 13 kempů s plážemi a možností surfování, půjčování loděk a šlapadel. Okolí nabízí mnoho přírodních zajímavostí.

Podívejte se na tipy pro ubytování, ať máte k vodě opravdu blízko.

7. Přehrada Slapy

Přehrada Slapy je součástí Vltavské kaskády a je pátou největší přehradou v České republice, postavena jako ochrana před povodněmi. Nachází se 30 kilometrů od Prahy. V okolí není nedostatek ubytování, ať preferujete kempy, hotely nebo penziony. Okolní krajina láká k pěším a cyklistickým výletům. Přímo na přehradě se můžete vydat kromě koupání i na vodní lyže, windsurfing nebo jachting. Na březích jsou písečné a travnaté pláže, kde se dá koupat i mimo kempy, ve volné přírodě. Mezi oblíbená místa ke kempování patří Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará a Nová Živohošť, Kobylníky nebo Županovice.

Pro tipy, kde se ubytovat, abyste byli opravdu kousek od vody, zkuste Máchovo jezero.

8. Máchovo jezero

Romantické Máchovo jezero je ve skutečnosti rybníkem, největším v Čechách, založeným Karlem IV. roku 1366. Na jezeře se nachází dva ostrůvky: Myší a Kachní, o nichž kolují místní pověsti, avšak vstup je na ně zakázán kvůli jejich významu jako ornitologických lokalit. Mácháč je obklopen čtyřmi písčitými plážemi, z nichž Doksy a Staré Splavy slouží i jako rekreační střediska s tobogány a dalšími atrakcemi. Na jezeře jsou populární lodičky, šlapadla a surfy. Nově je zde možné také rybařit. Vydáte se na okružní plavbu výletním parníkem trvající 30 minut. Od Máchova jezera je to blízko na hrad Kokořín, zámek Mnichovo Hradiště anebo do Českého ráje.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať máte k vodě opravdu kousek.

Napsat komentář