Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Na vlastní kůži: nejlepší maďarský hotel roku 2015

Blog

Na vlastní kůži: nejlepší maďarský hotel roku 2015

Teambuilding je obvykle méně populární termín mezi zaměstnanci. Nicméně, když navštívíte Nejlepší maďarský hotel roku 2015 a užíváte si wellness o rozloze 1 000 m², získává slovo teambuilding zcela nový, lepší význam.

My ze společnosti Travelking si také rádi odpočineme a vypravíme se na dovolenou. Nedávno jsme se vydali do maďarské Budapešti do Hotelu Stáció. Naše zážitky z cesty, pobytu v hotelu i samotného města Budapešť sdílíme níže.

Na cestu jsme vyrazili dvěma auty, přičemž jeden tým vyjel o něco dříve, aby stihl splnit další úkol – zastavit se v Mosonmagyárováru a předat poukaz Lions Clubs International, organizaci pro neslyšící.

Cesta utekla rychle. Jeli jsme asi 3 a půl hodiny a nebýt častých benzínkových zastávek, zvládli bychom to ještě rychleji. Jeli jsme přes Bratislavu, protože je to nejkratší možná trasa (326 km). Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte si zakoupit dálniční známku – na benzínce, hraničním přechodu nebo si ušetřete čas a kupte si elektronickou dálniční známku online. Městečko Vecsés, ve kterém se hotel nachází, je poklidné a tiché, nemusíte se obávat ruchu a shonu, který si dosyta užijete v pár kilometrů vzdálené Budapešti. Hotel při své cestě nemůžete minout, pár desítek metrů od autobusové zastávky (dřevěný domeček, který jistě nepřehlédnete). Nebojte se, že nezaparkujete – parkovacích míst je spoustu.

Dokonalý hotel pro dokonalou dovolenou

Předložením kupónu jsme obdrželi klíče na recepci. Hotel se skládá ze dvou budov, které jsou propojené, takže nemusíte ven. Rádi procházíme krásnou zahradou s posezením a rybníčkem, který hlídá hotelová kočka. V první budově je recepce, bar (kde jsme dostali welcome drinky), restaurace (snídaně a večeře) a ve druhé je wellness recepce, wellness, kadeřnický salón a samozřejmě pokoje pro hosty.

Pokoje nás uchvátily – čisté, útulné, komfortně vybavené. Na stole na nás čekala malá pozornost. Po první noci jsme zjistili, že postele jsou velmi pohodlné, všichni jsme spali jako nemluvňata. Koupelna byla dostatečně prostorná a kromě ručníků bylo k dispozici i mýdlo a šampon. Oblečení jsme uložili do velké vestavěné skříně na chodbě, která ukrývá také trezor. Samozřejmě byl k dispozici i minibar a TV, kterou jsme ani neměli čas zapnout.

Na vlastní kůži: nejlepší maďarský hotel roku 2015

Budapešť: Víkend v oceněném Hotelu Stáció s wellness o rozloze 1 000 m² + polopenze a dítě zdarma

Příjezdu se těšili na večeři v krásné restauraci formou bufetu. Ochotný číšník nás usadil ke stolu, přijal objednávky na nápoje (ty nejsou součástí polopenze) a pak už si šel každý nabrat, na co měl chuť. Na výběr bylo několik příloh, maso, zelenina, dva druhy polévek a samozřejmě i dezerty, které jsme nemohli vynechat. Především polévky a dezerty byly vynikající! První večer jsme se na hotelu příliš nezdrželi, protože jsme se šli sžít s místní kulturou a vydali jsme se do nedaleké restaurace a baru.

Báječné wellness a výlet do Budapešti

Po vyspání jako králové jsme se sešli u nadýchaných snídaní. Nabídka zahrnovala různé druhy kávy, čaje, džusy a mléko. Pro sladké milovníky bylo k dispozici pečivo, džemy, cereálie, jogurty, ovoce, kaše a další pochoutky. Ale ani ti, kteří dávají přednost slanému, nepřišli zkrátka – salámy, sýry, zelenina, různé druhy pečiva, párky a další.

Po vydatné snídani jsme se rozhodli nabrat síly na odpolední výlet v hotelovém wellness. Nejen za sebe, ale i za ostatní, mohu říct, že právě wellness nás z celého hotelu nejvíce okouzlilo. Wellness je částečně prosklené, abyste si tak mohli užít výhled do zahrady, a je první dvoupatrové, které jsme kdy viděli. Jedno patro má bazén, horkou vířivku a lehátka k odpočinku. Když sejdete o patro níž, dostanete se do saunového světa s finskou, infra a parní saunou, Kneippovým chodníkem, ochlazovacím bazénkem, vyhřívanými odpočinkovými lavicemi, ale i šatnami a sprchami. K dispozici je i barel s pitnou vodou. Objednat se můžete na masáž, ke kadeřnici či kosmetičce, ale je nutná rezervace předem. Bohužel jsme na tohle neměli čas, protože nás čekal výlet do Budapešti.

Autobusová zastávka leží pár metrů od hotelu (vydáte se doprava a přejdete na druhou stranu). Během chvilky přijel žlutý autobus, kterým jsme dojeli na konečnou zastávku, kde jsme přestoupili na metro č. 3, které nás dovezlo do centra Budapešti. Nejprve jsme se vydali do italské restaurace, cca 5 minut od zastávky metra, kde jsme vystoupili. Chtěli jsme vyzkoušet okružní plavbu, ale v našem termínu ještě nebyla sezona. Vydali jsme se proto pěšky přes:

  • Széchenyiho Řetězový most, první most přes Dunaj v Budapešti – poznáte ho podle dvou soch lvů. Z mostu je krásný výhled.
  • Následně jsme se vydali na Hradní vrch Várhegy k Rybářské baště.
  • Prohlédli jsme jezdeckou sochu sv. Štěpána a Matyášův chrám. Pak jsme se prošli městem a když stmívalo, našli jsme nejbližší stanici metra a vrátili se do hotelu. Po návratu jsme měli večeři, kterou jsme si opět užili.

Poslední den někteří z nás vstali brzy, aby si ještě před snídaní zaplavali v bazénu a navštívili saunu. Já patřila mezi ty, kteří zvolili klidnější začátek dne, snídali a vyhnuli se wellness centru. Před odjezdem jsme se posilnili, šli zpět na pokoj zabalit věci a krátce před 11. hodinou jsme na recepci vrátili karty od hotelového pokoje. Cesta zpět byla o něco rychlejší, i když jsme jeli stejnou trasou. Během návratu jsme litovali, že jsme nevyužili více wellness služeb a krás Budapešti, protože jsme vše podnikali spíše impulzivně a měli málo času. Příště se sem určitě vrátíme na delší pobyt.

Napsat komentář